• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Büyüksaat-Gazetesi-102221029841622/?ref=tn_tnmn
  • https://twitter.com/bfyildirim


                
Ümre Döviz ve Altın  A.Ş.
Çoşkun Niziplioğlu
Son Fiyatı Bizden 
 Öğrenebilirsiniz
   0322 352 53 30
   0322 352 53 31

  

Aydar; 'Ceyhan’da İsraf Dönemini Bitirdik'

.

BAŞKAN KADİR AYDAR DERİN MANŞET PROĞRAMININ KONUĞU OLDU

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, Koza TV kanalında Mehlika Bilen moderatörlüğünde Derin Manşet programının canlı yayın konuğu oldu. Adana’nın başarılı proğramcılarından Mehlika Bilen’in moderatörlüğünde Koza TV kanalında yayınlanan Derin Manşet programında soruları yanıtlayan Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, göreve başladığında 31 Marttan sonra parti kimliğini bıraktığını, hizmet gömleğini giydiğini, ailesinden kimsenin belediyede çalışmadığını ve herkesin belediye başkanı olduğunu vurguladı.

İSRAF DÖNEMİ BİTTİ

Göreve başladığında büyük bir borçla belediyeyi devralarak büyük bir sorumluluğu üstlendiğini belirten Başkan Aydar; “İlk olarak ekibimizi hızlı bir şekilde kurduk, borcumuz çok olduğu için bahanelere sığınmıyoruz ve halkımıza hizmet etmeye devam ediyoruz. Bugün canlı yayında yaptığımız ve yapacağımız projelerimizi anlatacağım.
İlk icraatım makam kapısını sökmek oldu. Çünkü vatandaşların talepleri şikayetlerini randevu talep etmeden gelip derdini anlatabilmeleri için. İlk maaşımı da söz verdiğim gibi Şehit ve Gazi Aileleri Derneği'ne bağışladım. Daha sonra herkesin rahatsız olduğu, en çok kadınların şikayet ettiği İnönü Bulvarı'ndaki işlek kahvehaneyi ve içinde bulunan Şehit ve Gazi Aileleri Derneğini başka bir yere taşıdıktan sonra binayı Başkanımız Ayşe Muhacir ile yıktık. Buraya Atatürk Kent Meydanı yapacağım. Kent Meydanı’nın içine Zeydan Karalar Kültür Merkezi yapacağım. İçinde tiyatro, sinema, aile çay bahçesi ve Şehit ve Gazi Aileleri Derneği'ne bina yapacağım. Böylece aileler, kadınlarımız güvenli bir şekilde oturup sohbet edecek, gençler diledikleri gibi gitar çalacak.
Fen İşleri Müdrülüğü’nde 5 adet kamyon, 4 adet kepçe ve 1 adet greyder kullanılmaz bir şekildeydi. Araçların tamiratını yaptırmak yerine fuzuli araba kiralanarak halkın parası israf edilmişti. Biz ise atıl durumda bulunan araçları tamir ederek israf dönemini bitirdik.


ÖLÜM SAÇAN KAVŞAKLAR KAPANDI

Göreve geldiğimizde eski belediyenin açtığı ölüm saçan kavşakları da kapattık. Ufak dokunuşlarla insanların hayatını değiştiren mutlu eden şeyler yapıyoruz.
Kent Kreşi temelini attık.Çocukların uygun fiyata, güvenli bir yerde eğitim alabilmeleri, ev kadınlarımızın kendine vakit ayırabilmesi, iş alanında daha fazla kadın çalışabilmesi için projemizi hayatımıza geçirdik. Hedefimiz Çukurova'yı geçmek. Çukurova'da 7 tane var. Biz her yıl 3 tane yapmayı düşünüyoruz.
Ceyhan'da da deniz var. İncirlik plajını Zeydan Karalar başkanımızdan istedik. Kültür Bakanlığı'ndan talepte bulunduk. Halkımıza kazandıracağımız bir sahil yapacağız.
Hobi bahçesi projemizi hayata geçirdik. Orası çöplük bir halde bulunan atıl bir alandı. Biz duvarlar örmeye başladık. Biz burada kendi ağacımızı üreterek dışarıdan almayacağız. Çocuklarımıza Ceyhan Belediyesi olarak tapu göndereceğiz. Çocuklarımız toprakla tanışıp, ekip, biçip ve üretip burada kurduğumuz pazarda ürünlerini satacaklar. Böylece çocuklarımız ticarette uğraşarak, gerçek hayata atılmış olacak.

BAŞKAN MAKAM ARACI KULLANMIYOR

Şimdi Ceyhan'ın çilesi 20 yıldır çözülemeyen İnönü Bulvarı Çamlıyol sorunu 3 ayda Zeydan Başkanımızla uyumlu bir şekilde çalışarak çözdük. Altyapı çalışması yaptık, asfaltlama çalışmasına başladık. Herkes şunu söylüyor 20 yılda yapılamayan yol 3 ayda yapılıyormuş. Ben şehrimi güzelleştirerek, bir yerlere getirmek istiyorum. Adana’nın 2. Çukurova’sı Ceyhan olacak” dedi.
Belediyenin makam aracının şoförü olarak, nikah kıyarak, belediye makam aracını halkın hizmetine sunduk. Artık makam aracına kullanmıyorum özel aracımı kullanıyorum. Çünkü özel işlerim de oluyor o yüzden Belediyenin makam aracını kullanmak istemiyorum.” dedi.
Son olarak da Başkan Aydar, “Ceyhan'a, Adana'ya ve tüm Türkiye'ye seslenmek istiyorum. Belediye başkanlarını üstte komutan gibi görmeyin. Yaptıkları için teşekkür etmenize gerek yok. Çünkü bu belediye başkanının görevi. Bir belediye başkanı ile konuşamaz derdinizi anlatamaz görüşemezseniz tepkinizi koyun, çünkü oraya derdinizi anlatmak için çözüm üretmek için gelmiştir. Bizi davet eden sesimizi duyurmamızı sağlayan Koza TV’ye de teşekkür ediyorum.” dedi

86 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Köşe Yazıları
Bekir Fevzi YILDIRIM
Bir Dostluk Hikayesi

Hasan Çınar
Soru:Boy abdesti almak için su bulamayan ne yapmalıdır?

Mahmut ERASLAN
Cehenneme kim gidecek?

Deklanşör Remzi -Yıldırım
Zemberek Hayat

Abdulaziz KIRANŞAL
Halimize İsrailoğulları Bile Hayret Ediyor

Abdurrahman Dilipak
Biz bu kafayla!..

Ahmet TAŞGETİREN(KONUK YAZAR)
Allah Korusun!

Faruk Beşer
Bir 28 Şubat saldırısının muhatabı olmak

Yusuf Kaplan(KONUK YAZAR)
Peygambersiz din, cemaatsiz cami, ailesiz cemiyet yaşayamaz!

Hayrettin Karaman(Konuk Yazar)
Sayın Başkanım (Mürsî)

Osman Palamut
Vatan ve Millet aşkı

Dr.M.Zeki UYANIK
Allah’ın Sevdiği ve Peygamberlerle haşrolunan Kul…

Nurettin AYDIN
Medeniyetler Çatışması “Müslümanlar ve Batı”

Sait Özdemir
Baş+arı (Başarı) Üzerine.

İdris POLAT
İdris Polat: Oku! Kalk ve Uyar!İ

Muhammet Tunç
Yeni Yılın Nefis Muhasebesi

Battal Aslan
NE OLACAK ŞU DİYANET..!!

Muhammet YILDIRIM
“Babam Seyrediyor !”

Adnan Kalkan
ÇOCUKLARA İSTENDİK DAVRANIŞ KAZANDIRMAK

Mehmet Ergin
Zihinsel Tipoloji Analizi ile Öğrenciler, Zihin Yapılarına En Uygun Meslekleri Seçiyorlar…

Recep Gündoğan
Kasım süleymani intikamı! iran'a pahalıya patladı

Vedat Kayalar
Sabancılar ve kapitalizmin sadakati

Hasan DEMİR
#Yenizelanda #(Newzealand)

Abdullah Sevim Kulfani
Müminlerin Şiarı Adalet Olmalı…

Yavuz Topaloğlu
DEVLET ve AHLAK FELSEFESİNİ İSTİSMAR

Mehmet Özler
NE “MİLİTARİST” Mİ ?

Mustafa Tekin KAYTANCI
Gerçek Dost ,Gerçek Arkadaş