• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Büyüksaat-Gazetesi-102221029841622/?ref=tn_tnmn
  • https://twitter.com/bfyildirim

Ümre Döviz ve Altın  A.Ş.
Çoşkun Niziplioğlu
Son Fiyatı Bizden 
 Öğrenebilirsiniz
   0322 352 53 30
   0322 352 53 31

  

Karalar, “5 ayda gidişi tersine çevirdik”

Akkapı, Gülbahçesi ve Dağlıoğlu’na 23 Km’lik kanalizasyon şebekesi yıl sonunda tamamlanacak

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar Akkapı, Gülbahçesi ve Dağlıoğlu mahallelerini kapsayan, 23 Km’lik kanalizasyon hattının temelini attı. Kanalizasyon şebekesinin ardından 20 Km’lik içme suyu isale hattı yapılacak ve yollar asfaltlanacak.

Yıl sonuna kadar bitirilmesi planlanan kanalizasyon şebekesi için, Akkapı Mahallesi Hz. Ali Camisi yanında düzenlenen temel atma törenine Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın yanı sıra, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, CHP Seyhan İlçe Başkanı Ahmet Dardağan, muhtarlar, mahalleliler katıldı.

ZEYDAN KARALAR’I TÜRKİYE’YE ARMAĞAN ETTİNİZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, mahalle sakinlerine hitap ederek, “Kendi içinizden yetiştirdiğiniz Zeydan Karalar’ı önce Seyhan, sonra Adana Büyükşehir Belediye Başkanı yaptınız. Seyhan’da, ‘Zeydan Karalar giderse öksüz kalırız’ demiştiniz. Ben de size, onun bir yere gitmediğini, bütün Adana’nın başkanı olacağını söylemiştim. Bakın öyle de oldu ve siz kendi içinizden yetiştirdiğiniz bir yiğidi, sadece Adana’ya değil, Türkiye’ye armağan ettiniz. Bugün burada atılan temel, Türkiye’de yeni iktidarın temeli gibi olsun” dedi.

KARDEŞLERİMİN SAĞLIKSIZ SU İÇMESİNE ASLA İZİN VERMEM

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, olanaksızlıklar içindeki bir belediyenin başkanı olduğunu,  görevi devralmasının üzerinden 5 ay geçmesine rağmen gidişi tersine çevirmeye başladıklarını belirtti. İşe ASKİ’ye başladıklarını ifade eden Başkan Zeydan Karalar, zarar eden bir kurumu kara geçirip, hizmet eder hale getirmek için çalıştıklarını anlattı. Başkan Zeydan Karalar, “Ayda yaklaşık 15 milyon açık veren ASKİ’yi 15-20 milyon artı verir hale getirdik. Bunu yapmak zorundaydık, aksi halde bugünkü temeli atamazdık.

İmamoğlu İsale Hattı, Karataş İsale Hattı, Ceyhan İsale Hattı çalışmalarını sürdürüyoruz. Sarıçam’da da bir altyapı projesinin temelini attık. Bu isale hatlarının belirli bölümleri asbestli borulardan oluşuyor. Asbest kanserojen bir madde. 4 yerde su isale hattının temelini attık. Asbestli boruları değiştiriyoruz ve kardeşlerimizin sağlıklı su içmesini sağlıyoruz. 5 yılda en ücra köşedeki hemşehrilerimin dahi sağlıklı su içmesini sağlayacağım. Benim kardeşlerimin kanserojen madde olan asbestli borulardan su içmesine asla müsaade edemem. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesi biz geldiğimizde her ay 60 milyon lira açık veriyordu. 2 ay sonra orayı da artı verir hale getirip, daha fazla hizmet etmesini sağlayacağız. Halkımız uzun yıllardır Adana’nın çağ atlamasını bekliyor. Hepinizin çok arzu ettiği kanalizasyonun temelini atıyoruz. 23 Km kanalizasyon yapıyoruz, pislikten, foseptikten sizi bu kardeşiniz kurtarıyor” diye konuştu.

DEVLETİN, MİLLETİN PARASINI YİYENİ, GÖZÜMÜN BEBEĞİ OLSA AFFETMEM

Hizmeti, siyasi ayrım gözetmeden, herkese eşit hizmet anlayışıyla gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Zeydan Karalar, şöyle devam etti: “Bana Seyhan’dayken, Güney’e çok hizmet verdiğimi söylüyorlardı. Evet, Güney’le Kuzey arasında çok fark var ve arayı kapatmamız gerek. Yine öyle yapacağım. 2020 yılında Adana’nın merkezinde kanalizasyonu olmayan mahalleler bulunmasını kabul edemeyiz. İnşallah yılbaşına kadar bu işi bitireceğiz.

Buraya ayrıca 20 km içme su isale hattı da yapılacak. Ardından yollarınızın tamamını yapacağız. Biz memleketimizde ne eksik varsa onu gidermek, güzel insanlarımıza hizmet etmek için belediye başkanı olduk. Memleketin kaynaklarını sadece halkımızın ihtiyaçları için kullanırız. Devletin 1 kuruşunu asla kimseye yedirtmeyiz. Milletimin parasını yiyen, gözümün bebeği de olsa, benimle çalışamaz, koltuğunda oturamaz.”

HALK KART

Seyhan’da kendi döneminde ihtiyacı olan vatandaşlara dağıtılan halk kartla ilgili sorunun çözüldüğünü belirten Başkan Zeydan Karalar, “Ben Seyhan’da Halk Kart dağıtmıştım. Yeni Seyhan Belediye Başkanımız Akif Akay, bazı sorunlu halk kartları düzeltmek için kısa bir süre istedi ve bu ay yeniden halk kart uygulaması devam edecek. Adana Büyükşehir Belediyesi’nde de şartları biraz düzelttiğimizde halk kart uygulamamız başlayacak” dedi.

Açılış töreninden önce 8 yaşındaki engelli Emir Yavuz’a tekerlekli sandalye hediye edildi.

121 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Köşe Yazıları
Bekir Fevzi YILDIRIM
Şifre Anne Duası

Hasan Çınar
Bir tüccara kullanmak üzere şartlı olarak yüz bin türk lirası verebilir miyim?

Mahmut ERASLAN
Biz Türkiyeyiz

Deklanşör Remzi -Yıldırım
Birlik Beraberlik Deniyor, Aksini Yapanlar Kahrediyor ..!

Abdulaziz KIRANŞAL
Ramazan Disiplinimizi Koruyalım On Bir Ayımız da Mübarek Olsun

Abdurrahman Dilipak
Biz bu kafayla!..

Ahmet TAŞGETİREN(KONUK YAZAR)
Allah Korusun!

Faruk Beşer
Bir 28 Şubat saldırısının muhatabı olmak

Yusuf Kaplan(KONUK YAZAR)
Peygambersiz din, cemaatsiz cami, ailesiz cemiyet yaşayamaz!

Hayrettin Karaman(Konuk Yazar)
Sayın Başkanım (Mürsî)

Fatma KIZILTAŞ
Bayram Sefası

Osman Palamut
Vatan ve Millet aşkı

Dr.M.Zeki UYANIK
Korona Günlerinde Tefekkür...

Nurettin AYDIN
Medeniyetler Çatışması “Müslümanlar ve Batı”

Sait Özdemir
Dikenler arasından gülü sevmek.

İdris POLAT
İdris Polat: Oku! Kalk ve Uyar!İ

Muhammet Tunç
Yeni Yılın Nefis Muhasebesi

Battal Aslan
HİÇ DÜŞÜNMEZ MİSİNİZ..!!

Muhammet YILDIRIM
“Babam Seyrediyor !”

Adnan Kalkan
Deprem Sonrası Psikolojik Destek Tavsiyeleri

Mehmet Ergin
Zihinsel Tipoloji Analizi ile Öğrenciler, Zihin Yapılarına En Uygun Meslekleri Seçiyorlar…

Recep Gündoğan
Yaldızlı Cümleler Eşliğinde Lgbti Muhafızlığı Yapmak

Vedat KAHYALAR
Bölge Müdürlüğümün İlk Günü İdi...

Erdoğan Akın
Üşüyorsak Sebebi Var

Hasan DEMİR
#Yenizelanda #(Newzealand)

Abdullah Sevim Kulfani
Müminlerin Şiarı Adalet Olmalı…

Yavuz Topaloğlu
DEVLET ve AHLAK FELSEFESİNİ İSTİSMAR

Mehmet Özler
NE “MİLİTARİST” Mİ ?

Mustafa Tekin KAYTANCI
Gerçek Dost ,Gerçek Arkadaş