• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Büyüksaat-Gazetesi-102221029841622/?ref=tn_tnmn
  • https://twitter.com/bfyildirim
                
Ümre Döviz ve Altın  A.Ş.
Çoşkun Niziplioğlu
Son Fiyatı Bizden 
 Öğrenebilirsiniz
   0322 352 53 30
   0322 352 53 31

  

Numanoğlu Camii’nde Geleneksel Kardeşlik Aşuresi

Çukurova Müftülüğüne bağlı Numanoğlu Camiinde düzenlenen Cuma namazı çıkışında vatandaşlara 1500 aşure dağıtıldı.

Çukurova Müftülüğüne bağlı  Numanoğlu Camiinde düzenlenen Cuma namazı çıkışında vatandaşlara 1500 aşure dağıtıldı.

Müftüsü Hüseyin Gün ve İmam Hatibi Orhan Durmaz, Aşure Günü dolayısıyla vatandaşa kendi elleriyle aşure ikramında bulundular.Yapılan ikramda cemaati ve mahalle halkını memmun etti.

Numanoğlu Camiinde düzenlenen Aşure etkinliğinde Çukurova Müftüsü Hüseyin Gün ve İmam Hatibi Orhan Durmaz, Cuma namazı çıkışında cemaate ve mahalle halkına aşure dağıttı.

 Programa, Çevre okul öğretmenleri, Kuran Kursu hocaları ile bölge imamlarında

Katıldı.

Vatandaşlar cuma namazını kıldıktan sonra avluda kendilerine dağıtılan aşureleri yerken, etkinlik nedeni ile müftülüğe ve Cami Görevlilerine teşekkür etti.

Çukurova Müftüsü  Hüseyin Gün, Cuma vaazında yaptığı konuşmada, muharrem ayının faziletinden, bereketinden faydalanmak için aşure dağıttıklarını söyledi.

İmam-Hatib Orhan Durmaz da, Muharrem ayının İslam alemi için ayrı bir önemi olduğunu belirterek, bu ayda birlik ve beraberliğin pekiştirildiğini söyledi.

Durmaz, Muharrem Ayının birliğimize, beraberliğimize ve kardeşliğimize katkı sağlamasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Muharrem ayında Aşure Günü ve geleneği asırlardır yaşatılmakta. Bugünler toplumda birlik ve beraberliği pekiştirmeye vesile oluyor. Vatandaşlarımızla bir arada olmak adına güzel bir etkinlik. İnşallah bundan sonra da bu tür etkinlikleri devam ettireceğiz." dedi.

Konuşmanın ardından Cami İmamı Hatibi Orhan Durmaz'ın yaptığı duada ise “Cenabı Allah bizleri birlikten, beraberlikten, iyilikten, güzellikten ayırmasın. Muharrem ayı herkese hayırlı olsun.” dedi

69 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın