• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Büyüksaat-Gazetesi-102221029841622/?ref=tn_tnmn
  • https://twitter.com/bfyildirim
                
Ümre Döviz ve Altın  A.Ş.
Çoşkun Niziplioğlu
Son Fiyatı Bizden 
 Öğrenebilirsiniz
   0322 352 53 30
   0322 352 53 31

  

Adana STK 'ları Barış pınarı harekatını değerlendirdi.

.

Adana IHH'nın ev sahipliğinde 25 STK Yöneticilerinin katılımı ile istişare toplantısı yapıldı.

Suriye sınırına düzenlenen hareket devam ederken Türkiye'yi yalnızlaştırılma çabaları,olası tüm gelişmeler ve sınır ilçelerimize yönelik insanı yardım dahil bir çok konu değerlendirildi.

ASKERİMİZE SELAM MORALE DEVAM
Gündeme dair istişarelerin ardından alınan kararları Adana İHH ve ASİM Başkanı Mahmut Eraslan açıkladı.


Eraslan öncelikle Çarşamba günü Ulu Cami önünde basın toplantısı düzenleyecekleri kararını yapılan istişareler neticesinde aldıklarını açıkladı. Eraslan Şunları Kaydetti; “ Adana halkı öncelikle provokasyonlara karşı tedbirli çok dikkatli olmalı.

Harekat öncesi Adana'da Suriyeliler üzerinden bir provokasyon düzenlendi. Bu provokasyonun amaçlarından birisinin Suriyeliler ile Türk vatandaşlarının arasını bozmaktı. Bir diğerinin ise Barış Pınarı Harekatı’na yönelik bir mesaj olarak nitelendirebiliriz. Aramıza ekilmek istenen nifak tohumlarına izin vermemeliyiz. 25 STK yetkilisi ile fikir birliğine vardığımız ve Çarşamba günü yapacağımız basın açıklaması ile yapılan sınır ötesi harekatın kürtlere yönelik bir harekat değıl sınır güvenliğimizi tehdit eden terör örgütü PKK YPG'ye yönelik bir harekat olduğuna dikkat çekmek Türkiye ordusuna moral ve desteklerimizi ifade etmek üzere çarsamba günü ikindi namazına muteakip Ulu cami önünde yapacağımız dua ve basın açıklamasına tüm vatandaşlarımızı destek vermeye davet ediyoruz dedi.

163 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın