• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Büyüksaat-Gazetesi-102221029841622/?ref=tn_tnmn
  • https://twitter.com/bfyildirim


 Adana Kıvanç Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu
Ümre Döviz ve Altın  A.Ş.
Çoşkun Niziplioğlu
Son Fiyatı Bizden 
 Öğrenebilirsiniz
   0322 352 53 30
   0322 352 53 31

  


EMBA'yı Meclise Taşıyacaklar!

.

Ceyhan Kent Konseyi Başkanlığına 3. Kez seçilen Selahattin Güler ve yönetim kurulu üyeleri Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz'ı, belediye başkanı Kadir Aydar’ı, emniyet müdürünü Alper Tunga Berberoğlu’nu, Öğretmenevi Müdürü Mustafa Bora ve STK’ları ziyaret ederek, ilçede yapacakları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

GÜLER, CEYHAN’A HİZMET İÇİN VARIZ

Temmuz 2019'da yapılan Kent Konseyi seçimlerinde güven tazeleyerek tekrar başkan seçilen Selahattin Güler, Ceyhan Kent Konseyi yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Ceyhan’a yapılacak hizmetler konusunda çalışmalar başlatarak bu kapsamda çalışmalarına İlk ziyaretini Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz, Belediye Başkanı Kadir Aydar, Emniyet Müdürü Alper Tunga Berberoğlu ve Öğretmenevi Müdürü Mustafa Bora'yı ziyaret ettiler.

GÜLER, AÇIK ÖĞRETİM SINAVLARININ CEYHAN’DA YAPILMASINI SAĞLADIK

Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz'ı ziyaret Eden Kent Konseyi başkanı Selahattin Güler ve Yönetim Kurulu üyeleri Kent Konseyinin Bugüne kadar yaptıkları çalışmalar hakkında Kaymakam Yılmaz'a bilgi verdiler. Başkan Selahattin Güler "Daha önce açık öğretim sınavları ilçemizde yapılmazken yaptığımız girişimler sonucu sınavlar Ceyhan'da yapılmaya başladı. Konsey olarak, uyuşturucuyla mücadele kapsamında Yeşilay ile birlikte seminer yaptık. Önümüzdeki süreçte de Ceyhan için çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi.

SİYASETÇİ VE BÜROKRATLARDAN DAHA FAZLA SES GETİRİYOR

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren dileyen Kaymakam Yılmaz ise; "Sivil toplum kuruluşlarına bir yerleşim yerinin kalkınması, gelişmesi ve değişmesi konusunda büyük görevler düşmektedir. Özellikle Kent Konseyleri bu bağlamda büyük önem sarf ediyor. Genel anlamıyla bakıldığından STK'ların dile getirdiği bir sorun bir siyasetçinin, bürokratın söyleminden daha fazla ses getiriyor. Bu bağlamda ilçenin geleceği için sizlere büyük görevler düşüyor. İlçenin yararına olacak her projenizde yasa ve yönetmenlik kapsamında sizlere desteğimiz olacaktır, başarılar diliyorum" diye konuştu.

AYDAR: CEYHAN İÇİN HER ÖNERİYE AÇIĞIZ


Kent Konseyi Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar’ı Makamında ziyaret etti. Kent konseyi başkanı ve yönetim kurulunu kabul eden başkan Kadir Aydar, Kent Konseyi Başkanı Başkan Selahattin Güler'in çalışmalar hakkında Başkan Kadir Aydar’a bilgi verdi. Başkan Aydar ise şehrin gelişimi ve kalkınması için herkesin fikrine başvuruyoruz Çünkü Ceyhan’ın istenilen seviyeye gelmesi için hiçbir ayırım gözetmeksizin her öneriye açık olduklarını ifade etti ve ilçeyi fikir birliği içerisinde yönetmeyi amaçladıklarını söyleyen Başkan Aydar; "Kent Konseyi Başkanımız Selahattin Güler ve yönetimine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ceyhan hepimizin ve hepimizin şehri olan bu güzel memleket için el ele, gönül gönüle vermeliyiz. Sizlerin yapacağı her türlü çalışmalarda üzerimize düşen her türlü desteği vermeye hazırız" diye konuştu.

KENT KONSEYİNDEN EMNİYET MÜDÜRÜ BERBEROĞLU’NA ZİYARET

Ceyhan Emniyet müdürlüğüne yeni atanan Alper Tunga Berberoğlu’nu ziyaret edip hayırlı olsun dileklerinde bulunan Kent Konseyi başkanı Selahattin Güler ve yönetim kurulu üyeleri Emniyet müdürü Berberoğluna Ceyhan Kent Konseyi çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Berberoğlu, yıllardır Adana ve ilçelerinde görev aldığını, bölgeyi ve bölge halkını tanıdığını ifade ederek; "Ceyhan büyüyen bir ilçe, güvenliğin sağlanması, olayların olmaması hepimizin temennisi ancak her sokak başına bir polis koyma şansımız yok. Bu nedenle her esnafımızın işyerine güvenlik kamarası taktırması için bir çalışma başlattık. İlk bakışta esnafımız bunu bir gider olarak görse de Allah korusun başına bir iş geldiğinde kaybedeceğinin yanında yapacağı masraf belki onda biri olmaz. Bu vesileyle de mahallelerimizde, sokağımızda meydana gelecek olayların çözümü içinde kolluk kuvvetlerine de yardımda bulunulmuş olurlar" dedi.

Resim önizlemesi

GÜLER; ÖĞRETMENEVİ'NE ENGELLİ ASANSÖRÜŞART

Ceyhan Öğretmenevi'ne yeni atanan Mustafa Bora'ya hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Kent Konseyi Başkanı Selahattin Güler ve yönetim kurulu üyelerine Öğretmenevi müdürü Bora Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kent Konseyi başkanı Selahattin Güler daha önceki dönemlerde Öğretmenevi’ne engelli asansörünün yapılması konusunu gündeme getirdiklerini belirtti ve konunun hasıl olmadığını ve bu konuda ne yapılası gerekiyorsa bizde Kent Konseyi olarak elimizi taşın altına koyarız dedi. Öğretmenevi Müdürü Bora ise, "Asansör konusunda bizde aynı hassasiyeti taşıyoruz. Kuşkusuz ki engelli vatandaşlarımızın öğretmenevimizden yararlanması için önemli bir eksiklik, konuyu kaymakamımıza da ileteceğiz" dedi.

GÜLER; EMBA KONUSUNU MECLİSE TAŞIYACAĞIZ

Kent Konseyi Başkanı Selahattin Güler, gerçekleştirdiği ziyaretlerde bölgeye açılacak EMBA Enerji Santrali konusunu gündeme getirerek, yetkililerden destek istedi. Güler yaptığı konuşmada; "Bölgemizde açılacak EMBA Enerji Santrali için Ceyhanlı halkımız istihdam olacak diye hayli umutlara kapılmıştı. Ancak konunun hiçte iç açıcı olmadığı gözler önüne sergilendiği Ceyhanlı’ların ve bölgemiz insanlarının istihkam edilmediği gözler önüne serilmiştir,Bizde Kent Konseyi olarak konunun üzerinde hassasiyetle durarak Ceyhan ve Yumurtalık ilçelerinden eleman alınması ve ilçenin birlikte hareket etmesi için gerekli mevkilerle görüşeceğiz ve en önemlisi bu konu hakkında hem TBBM Meclisine hemde Ceyhan ve Yumurtalık belediye meclislerine önerge vereceğiz" dedi.

 

113 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Köşe Yazıları
Bekir Fevzi YILDIRIM
Yatırım,Birlik,Beraberlik,Hoşgörü ve Yeni Bir başlangıç..

Hasan Çınar
Soru:Ayaklarımdaki rahatsızlığımdan dolayı doktorum varis çorabı giymemi söyledi. Bu çorabı çıkarma

Hüseyin Acarlar
Entelektüel –Aydın ve Münevver

Mahmut ERASLAN
Adana Valisi Süleyman Elban'a Sivil Çağrı

Talip Koktaş
Yatay özgürlükten dikey esarete

Deklanşör Remzi -Yıldırım
Birlik Beraberlik Deniyor, Aksini Yapanlar Kahrediyor ..!

Abdulaziz KIRANŞAL
Ruhumuzu Kaybettik Çürüyoruz…

Abdurrahman Dilipak
Biz bu kafayla!..

Ahmet TAŞGETİREN(KONUK YAZAR)
Allah Korusun!

Faruk Beşer
Bir 28 Şubat saldırısının muhatabı olmak

Yusuf Kaplan(KONUK YAZAR)
Yüreğim yanıyor ...

Hayrettin Karaman(Konuk Yazar)
Sayın Başkanım (Mürsî)

Fatma KIZILTAŞ
Vandalizme son vermeyen Beyaz adamların Siyah gözyaşı !

Osman Palamut
Vatan ve Millet aşkı

Dr.M.Zeki UYANIK
Ayasofya ve 15 Temmuz…

Nurettin AYDIN
Medeniyetler Çatışması “Müslümanlar ve Batı”

Sait Özdemir
İsteklerimize sınır koymak..

İdris POLAT
İdris Polat: Oku! Kalk ve Uyar!İ

Muhammet Tunç
Yeni Yılın Nefis Muhasebesi

Battal Aslan
ÖZEL SEKTÖR ..

Muhammet YILDIRIM
“Babam Seyrediyor !”

Adnan Kalkan
Eğitim Sorunlarımız

Mehmet Ergin
Zihinsel Tipoloji Analizi ile Öğrenciler, Zihin Yapılarına En Uygun Meslekleri Seçiyorlar…

Recep Gündoğan
ÖMÜR BOYU BAŞKANLIK REFERANDUMUNA DOĞRU (MU) GİDİYORUZ?

Vedat KAHYALAR
Adana O Eski Günlerini Arıyor.

Erdoğan Akın
Üşüyorsak Sebebi Var

Hasan DEMİR
#Yenizelanda #(Newzealand)

Abdullah Sevim Kulfani
Müminlerin Şiarı Adalet Olmalı…

Yavuz Topaloğlu
İŞLETMELERDE KURUMSALLIK NASIL OLUR?

Mehmet Özler
NE “MİLİTARİST” Mİ ?

Mustafa Tekin KAYTANCI
Gerçek Dost ,Gerçek Arkadaş