• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Büyüksaat-Gazetesi-102221029841622/?ref=tn_tnmn
  • https://twitter.com/bfyildirim
                
Ümre Döviz ve Altın  A.Ş.
Çoşkun Niziplioğlu
Son Fiyatı Bizden 
 Öğrenebilirsiniz
   0322 352 53 30
   0322 352 53 31

  

Kehribar Tesbih Üretimi Sabır İster

.

KEHRİBAR TESBİH ÜRETİMİ SABIR İSTER


Hüseyin Türkmen’i yeni açılan Büyük Saat Vakıflar Çarşısında Kaliteli tesbih imalatı yaparken Büyüksaat Gazetesi olarak ziyaret ettik. El emeği göz nuru tesbih tanelerini ve imamelerini titizlik ile pür dikkat nakış nakış işleyip gerçek sanatkârlık marifetini öncelikle izleme şansına tanık olduk. Tesbih imalatı için çocukluğundaki esnaflık hayalini hedefleyen bu hayalini gerçekleştiren Tesbih imalatçısı Hüseyin Türkmen, Ürettiği Tespihlerinin Ulusal ve uluslararası boyutta müşteri kitlelerine satış yaptığını söyledi.


KUTUPLARA KADAR TESBİH ÜRETİP GÖNDERİYORUM
Adanalı Tesbih Üreticisi Türkmen 24 yaşında ailesinden gelen mesleği başarıdan başarıya genç yaşta başarmış gerçek bir esnaf. Kendisini ikinci kuşak tesbih imalatçısı olarak nitelendiren Baba mesleğini bir kanefçe işler gibi tornasında kendi tasarımlarını tek tek işliyor ve şekil veriyor. Kehribar üreten Mustafa Türkmen, Geçmişi 1900 yıllara dayanan ham maddelerden ürettiği kehribar tesbihlere kendi imzasını işliyor. Tesbih üreticisi Türkmen, şöyle konuştu; “ Dünyanın her yerine kutuplara kadar tesbihleri gönderiyorum. Ben üst düzey koleksiyon yapanlar için üretim yapıyorum. Katalin denilen malzemeyi tesbih yapıyorum. Birçok rengi olan tesbihleri kolleksiyonerler tarafından tercih ediliyor. Genel de emeğimim hakkını alabiliyorum. Yaklaşık bir tesbih 750 TL’den başlıyor, 20 bin TL’ye kadar üretim yapabiliyorum. Adana’dan siparişlerde alıyoruz, Anadolulun tüm illerinden ülke genelinde uluslararası alanda internet sayfam üzerinden siparişler alıyorum. Satış da problem yok. “

TESBİH SABIRI ÖĞRETİR İNSANA
Devlet memuruna, Avukat, doktor, işçi emekliye her meslek sahibine tesbih ürettiğini belirten Türkmen, “ Hakim, Savcılarımıza kadar tesbih yaptım. İnternet sayfam takip ediliyor bana da yaparmısın diye sipariş veriliyor. İnsanlar siparişleri verdikten sonra biraz beklemek zorunda kalıyor, kaliteli üretim zaman istiyor. Malzemesini verene bir ay sonra tesbihini imal edip verebiliyorum. Tesbih sabırı öğretir insana. Damla kehribar tesbih çeken dolu kafası dağılır, huzur yaşar. Kehribar taşını ağrıyan başınıza koyduğunuz da baş arısından eser kalmaz. Doğal kehribar insana şifa verir. Benim imalatı yaptığım tesbihler, 500 TL ila 2 bin TL arasında daha çok üretim yapıp satıyorum. Kendi malzemesini getirene 350 TL’ye yapıyorum. 24 Saat içerisinde gerçek bir tesbihi üretebiliyorum. Sıkma ve ateş kehribar hammaddesini kendi fabrikamızda üretiyoruz. Dünya çapında bu üretimi 3-5 kişi yapıyor bu hammadde üretimlerini. En üst düzeyde hammadde üreten biz gözüküyoruz, üretimlerimizi bilimsel yapıyoruz. Fabrikamız Karataş yolu üzerinde kimyagerler eşliğinde hammadde üretimi yapıyoruz.
HABER-FOTOĞRAFLAR-REMZİ YILDIRIM

116 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın