• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Büyüksaat-Gazetesi-102221029841622/?ref=tn_tnmn
  • https://twitter.com/bfyildirim
                
Ümre Döviz ve Altın  A.Ş.
Çoşkun Niziplioğlu
Son Fiyatı Bizden 
 Öğrenebilirsiniz
   0322 352 53 30
   0322 352 53 31

  

Çakmak’tan Nargile Yapıp İçti

.

ÇAKMAK’TAN NARGİLE YAPIP İÇTİ

Tarihi Vakıflar Çarşısı Tespihçi esnafları içerisinde Nargilebeyi müessesesi sahibi Kadir Bozdemir gerçek bir nargile mucidi. Çakmak’tan ve birçok meyvelerden nargile üretiyor. Büyüksaat Gazetesi olarak çakmak nargileyi üretirken ziyaret ettik. Kadir Bozdemir, Ürettiği çakmak nargileyi keyif alarak içti.

PATETESTEN NARGİLE YAPTIM
Büyük nargile içicilerine alternatif olarak çakmak ve meyvelerden ürettiği nargileleri müşterilerine sunduğunu belirten Nargile mucidi Kadir Bozdemir, şu şekilde konuştu; “ 10 yıldır nargile işi ile uğraşıyorum. Şişenin başına tütünü doldurup müşterilerimiz bunu içiyordu. Farklı ne yapabilirim diye düşündüm. Bir ara patates ile nargile yaptım. Daha sonra bunu daha ileriye götürdüm. Karpuz ve kavundan yaptım. Sonra Salatalık ’tan nargile yaptım. Karpuzu daha heybetli hale getirerek Ahtapot modeli verdim. Aynı anda 4 kişi karpuz nargile içebilir haline getirdim. Sizin yanınızda Çakmak’tan nargile yapıp içtim şahit oldunuz.”


ÜRETTİĞİM SALATALIK NARGİLE İÇİLİYOR
Her çeşit meyvelerden nargile üreten Mucit Kadir Bozdemir, şöyle konu; “ İnsanlar karpuz nargile içtiği zaman karpuz tadını alıyor, birde tütün aromasını. Ürettiğim nargile insan sağlığına asla bir yan etkisi veya rahatsızlık vermiyor. Doğal meyve nargileleri insanların çok hoşuna gidiyor. Özellikle çarşı esnafı ürettiğim meyve nargile içmeyi tercih ediyor. Kavun tadını almak isteyen kavun nargile içiyor. Salatalık tadı almak isteyen salatalık nargile içiyor. Bu mucitliği mi merak eden herkese öğretebilirim. Bu bir sanattır. Bunu öğretmek isterim. Herkese kapımız açık. İster meyve nargilesi içsinler, ister mesleği öğrenmek istesinler buyursunlar. “
HABER -FOTOĞRAFLAR-REMZİ YILDIRIM

134 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın