• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Büyüksaat-Gazetesi-102221029841622/?ref=tn_tnmn
  • https://twitter.com/bfyildirim


 Adana Kıvanç Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu
Ümre Döviz ve Altın  A.Ş.
Çoşkun Niziplioğlu
Son Fiyatı Bizden 
 Öğrenebilirsiniz
   0322 352 53 30
   0322 352 53 31

  


İnsanlara İyilik Bulaştırmak İstiyoruz

.

İNSANLARA İYİLİK BULAŞTIRMAK İSTİYORUZ


Adana Kızılay Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Saygılı, 35 defa Kızılay’a kan bağışında bulunan vatandaşlara altın madalya verdiklerini belirtti. Şiarlarının ise yüreklere dokunmak, kandil yakmak olduğuna işaret etti. Başkan Saygılı, Mayıs ayında ilk kan bağışını Vali Mahmut Demirtaş’tan aldıklarını söyledi.


ŞİARIMIZ YÜREKLERDE KANDİL YAKMAK
Adana Kızılay Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Saygılı, Öncelikle İki. 2 milyon büyük aile Adana’ya Teşekkür ederek şöyle konuştu; “ Her Kızılay çalışmalarına engin desteklerini veriyorlar. Yüreklerini açıyorlar. Bundan dolayı sizler vasıtasıyla teşekkür etmek istiyorum. Bir teşekkürümü de bizim gözümüz kulağımız olan Kızılay dostu medya mensuplarına teşekkür ediyorum. İyilikleri büyütmemiz konusunda basın mensuplarının büyük desteği oluyor. Kadim memleketimizde iğlik hareketine yürürken bizim bir ahdimiz var; Bütün insanların kalbine inmek ve iyilik bulaştırmak. Bunu yaparken elbette bir şiarımız var yüreklerde kandil yakmak. Bu elbette tebessüm ile olur. Dokunma ile olur. Bir ihtiyaç varsa bu ihtiyacı gidermekle olur. Devletimizin bize verdiği görev var. Türkiye’nin kan ihtiyacını karşılamak. Kızılay milletimizden aldığı destek ile Türkiye’nin kan ihtiyacını karşılıyor. 3 Yıllık birincilik Adana Kızılay’ımızda 1. Olmak amacımız değil insanların kan ihtiyacını karşılamak. “


İLK KAN BAĞIŞINI VALİMİZDEN ALIRIZ
Sağlıklı bir bilinç artık toplum üzerinde oluştuğuna dikkat çeken Saygılı; “Sağlık her genç erkek bireyimiz, 3 ayda bir, Sağlıklı kadın bireylerimiz 4 ayda bir düzenli kan vermeye başlandı. Bu bilinç gerçekten çok önemli bir şey. Bu eğitim, temas ile mümkün oluyor. Yaz ayında dostlarımızı rahat bırakmıyoruz. Yaylalar da, deniz kenarlarında ve 15 ilçemizde kan verenlerimizin mahallesine gidiyoruz. Kent düzeyinde okullarda, Bütün sivil Toplum Kuruluşları ile iş dünyasına ulaşıyoruz. Mayıs ayında ilk kanımızı Kızılay için valimiz ’den alırız. Sonra Kent düzeyinde Belediye Başkanlarından alırız. Yeni bir projemiz var. Kök hücre konusu. Benim sana senin bana ihtiyacın var demek. Benim kanım senin ile olunca senin kanın benim ile olunca kök hücre oluşuyor. Bu kök hücre hastasına sağlık verebiliyor. Lösemili rahatsızlığı olanlar için kan ile birlikte kök hücre kampanyalarını yoğun şekilde gerçekleştiriyoruz. Bu anlamda umut olmaya umut ışığı olmaya özen gösteriyoruz “ dedi.

KIZILAY RENK KÖRÜDÜR
Yeni Türkiye’nin Yeni Kızılay’ı olarak devlete hizmet etiklerini belirten Saygılı; “ Devletimiz bize verdiği Ödev Kök Hücre konusunda da çalışıyoruz, sahadan topluyor, ilik bankasına gönderiyoruz. Eşleşmeye açılıyor ve epeyce kardeşlerimiz şifa buluyor. Bunu hamdını yaşıyoruz. Bir diğer görevimiz ise ilk yardımları eğitimleri veriyoruz. İlk yardım bilinçlerini geliştiriyoruz. Diğer bir işimiz, Türkiye deprem bölgesi. Adana Fay hattının birisinin üzerinde. Bizim afet bilincini yerleştirmemiz lazım. Afet bilincini genişletme konusunda Tüm okullarda afet bilinci dersleri veriyoruz. STK’lar da afet bilincini anlatıyoruz. Kızılay her an dünyanın 50 noktasında operasyon yönetiyor durumundayız. Bir başka ülkede sabah çorbası ve kahvaltı veriyoruz. Bir başka ülkede öğle yemeğini pişiriyoruz ve dağıtımı sağlıyoruz. Bir başka bölgede çadır kuruyoruz insanlar üşümesin diye. Diğer tarafta yetimin ayağına çorap oluyoruz ceket oluyoruz, kocuk oluyoruz. Bunu 82 milyon insanımız için her vakit yapıyoruz. Kızılay renk körüdür. Mağdurun masumun cinsine mezhebine dinine ırkına bakmaz. İnsanın mazlum ve mağdur olanın yanındadır Kızılay insana o zaman dokunur.

35 DEFA KAN BAĞIŞI YAPANA ALTIN MADALYA
Ramazan Saygılı ve birlikte Kızılay adına yürüdüğü arkadaşlarının ana paradigması, hakkında bilgi veren Saygılı; “ Bizler bir gün hak baki olacak hesap vereceğiz. Hakimler hakimi rabbimin huzuruna varacağız. Ben iş adamıyım, çek senet işi ile alakadarım. Arada bir sıkıntı bir damla olsa acaba bir sıkıntı olur mu acaba diye hesap gününde yaptığımız Salih İman ve Salih ameller bizi kurtaracağını peygamberimiz bizlere müjde veriyor. İşte iyilikleri biriktirmeye ve rabbimize arz etmek için arkadaşlarımla bu ahval üzere hizmetlerimize devam ediyoruz. Bütün arkadaşlarımızın muradı bu yöndedir. Peygamberimiz bir hurmayı ikiye böldü sağında ki ve solundaki yetime verdikten sonra iğlik başladı. Bu yolda ilerler isek yürüyüşümüzün anlamı bereketli ve anlamlı hale gelir. Bütün dostlarımızı iğlik yapmak istiyorlarsa, Kızılay’ın noktasına gelmeli kan bağışında bulunmalı. Eve gittiğinizde ev halkına bugün Kızılay’a hiç tanımadığım birisi için kan bağışında bulundum demeli. Bunu yapan her insanın kendini hissedeceğine inanıyoruz. Kan bağışçımıza mesajlar atıyoruz cep telefonlarına. Bağışladığınız kan yola çıktı hastaya verilecek. Adınıza birde ağaç diktik mesajı insanları mutlu ediyor. Dostlar adınızın adına bir fidan dikilmesini istiyorsanız bugün kan verin. 10 kan bağışı yapan kardeşlerimize, bronz madalyası veriyoruz. 25 Kan bağışı yapanlara gümüş madalya veriyoruz. 35 kan bağışı yapanlara altın madalya veriyoruz. 45 kan verene plaket verip bu şekilde devam ediyoruz ” açıklamalarda bulundu.
HABER-FOTOĞRAFLAR REMZİ YILDIRIM

123 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Köşe Yazıları
Bekir Fevzi YILDIRIM
Yatırım,Birlik,Beraberlik,Hoşgörü ve Yeni Bir başlangıç..

Hasan Çınar
Soru: Bir kabre, zamanla ikinci bir cenazeyi defnedebilir miyiz?

Hüseyin Acarlar
Entelektüel –Aydın ve Münevver

Mahmut ERASLAN
Adana Valisi Süleyman Elban'a Sivil Çağrı

Talip Koktaş
Yatay özgürlükten dikey esarete

Deklanşör Remzi -Yıldırım
Birlik Beraberlik Deniyor, Aksini Yapanlar Kahrediyor ..!

Abdulaziz KIRANŞAL
Allah’ın Emirlerini İhmal Edenler Hiçbir Ekonomik Krizi Çözemezler

Abdurrahman Dilipak
Biz bu kafayla!..

Ahmet TAŞGETİREN(KONUK YAZAR)
Allah Korusun!

Faruk Beşer
Bir 28 Şubat saldırısının muhatabı olmak

Yusuf Kaplan(KONUK YAZAR)
Yüreğim yanıyor ...

Hayrettin Karaman(Konuk Yazar)
Sayın Başkanım (Mürsî)

Fatma KIZILTAŞ
Vandalizme son vermeyen Beyaz adamların Siyah gözyaşı !

Osman Palamut
Vatan ve Millet aşkı

Dr.M.Zeki UYANIK
Ayasofya ve 15 Temmuz…

Nurettin AYDIN
Medeniyetler Çatışması “Müslümanlar ve Batı”

Sait Özdemir
İsteklerimize sınır koymak..

İdris POLAT
İdris Polat: Oku! Kalk ve Uyar!İ

Muhammet Tunç
Yeni Yılın Nefis Muhasebesi

Battal Aslan
ÖZEL SEKTÖR ..

Muhammet YILDIRIM
“Babam Seyrediyor !”

Adnan Kalkan
Eğitim Sorunlarımız

Mehmet Ergin
Zihinsel Tipoloji Analizi ile Öğrenciler, Zihin Yapılarına En Uygun Meslekleri Seçiyorlar…

Recep Gündoğan
ÖMÜR BOYU BAŞKANLIK REFERANDUMUNA DOĞRU (MU) GİDİYORUZ?

Vedat KAHYALAR
Adana O Eski Günlerini Arıyor.

Erdoğan Akın
Üşüyorsak Sebebi Var

Hasan DEMİR
#Yenizelanda #(Newzealand)

Abdullah Sevim Kulfani
Müminlerin Şiarı Adalet Olmalı…

Yavuz Topaloğlu
İŞLETMELERDE KURUMSALLIK NASIL OLUR?

Mehmet Özler
NE “MİLİTARİST” Mİ ?

Mustafa Tekin KAYTANCI
Gerçek Dost ,Gerçek Arkadaş