• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Büyüksaat-Gazetesi-102221029841622/?ref=tn_tnmn
  • https://twitter.com/bfyildirim
Ümre Döviz ve Altın  A.Ş.
Çoşkun Niziplioğlu
Son Fiyatı Bizden 
 Öğrenebilirsiniz
   0322 352 53 30
   0322 352 53 31

 


Eğitimci Yazar Adnan Kalkan'dan anlamlı İmza günü...

.

Eğitimci Yazar Adnan Kalkan'dan anlamlı İmza günü...


AİLE UNSURU ÇATIRDADI


Adana bugün yağış ve sel baskınları ile birlikte muhabbet, samimiyet, gayret, söylem ile birlikte eylemi hayata geçirmiş bir imza gününe imza attı. Eğitimci Yazar, Aile Bilim Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Psikoterapist Adnan Kalkan, Adana'nın siyaset, ilim, bilim, bürokrasi, sivil toplum ve her kesimden katılımcıları bir araya getirdi.


İmza bölümüne geçmeden önce Kalkan çok önemli mesajlar verdi. Kalkan ilk kitabının üniversitede çıktığını ve bugün 6 kitaba imza attığını dile getirdi. Bugün ailelerin çatırdadığını, aile sisteminin yıkıldığını, gençliğin hedefsiz, idealsiz, değerlerinden uzaklaşıp inançsızlık ile boğuştuğunu, İslam âleminin çok ciddi bir buhrandan geçtiğini ve eğer bizler bugün ciddi bir çalışma yapmazsak bu bunalımın doğumunun feci olacağını dile getirdi.


Eğitimci Yazar Kalkan “hayali olmayanın hedefi olmaz, hedefi olmayanın gayreti olmaz, gayreti olmayanın başarısı olmaz” dedi. Kendi hedefinin “Bugünü İhya Yarını İnşa” olduğunu, bir nesli yetiştirmek için canını dişine taktığını, bu anlamda bedeller ödese de asla geri durmadığını, bu Vatan ve bu Ümmet için başını dahi feda ettiğini; nitekim derdi Vatan ve Ümmet olan bir insanın cesaretle, ciddi çalışması gerektiğini dile getirdi. Her başarının bir bedelin sonucu olduğunu ve bu şuurla çalışmamız gerektiğini dile getirdi.


Ayrıca Kalkan Bilim ve İlim birlikteliğine değinerek “Müslüman iki ayağı üzerine sağlam basmalıdır, bunlardan biri ilim, diğeri ise bilimdir. Bilimi biz terk ettiğimiz için din ve vatan düşmanları onu ideolojilerine kurban ettiler, tekrar kalkınmamızın ve şahlanmamızın yolu bilim ve ilim birlikteliğinden geçer” şeklinde konuştu.
İmza gününe Adana İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın, Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Dağlı, Adana İl Milli Eğitim Şube Müdürlerinden Beyali Özli, Abdulhalik Demir, Mahmut Doğan, Seyhan İlçe Şube Müdürleri Musa Yıldızhan, Murat Ülger, Hakan Üstün, Neslihan Küçük Doğan, Seyhan İlçe Tarım Müdürü Mustafa Tekin katıldı.
Hüda Par Adana İl Başkanı Veysel Yavuz, Ak Parti Seyhan Eski İlçe Başkanı ve İl Başkan Danışmanı Abdurrahman Yeşiltaş, Yüreğir Belediyesi Makine İkmal ve Bakım Müdürü Levent Büyükyenigün katıldı. Eğitim Bir-Sen İl Başkan Vekili Mustafa Sarıgeçili, Türk Eğitim-Sen Adana İl Başkanı Durdu Mehmet Girgeç ve Yönetimi, Eğitim Bir-Sen Seyhan İlçe Başkanı Güven Güvener katıldı. Yüreğir Gençlik Merkezi Müdürü Habip Bilgin, Yüreğir Gençlik Spor Müdürü Ekrem Ulu, Adana Gençlik Merkezi Müdürü ve İnsan Medeniyet Hareketi Adana İl Başkanı Mehmet Tosun katıldı.
Çukurova Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Oğuz Kutlu, Okul Müdürlerinden Yusuf Sarsal, Yusuf Yiğit, Abdulkadir Yalçınkaya, Muharrem Kaya, Mithat Berrak, Ahmet Erol, Bilal Osman Ekizoğlu, Mehmet Sait Ateşmen, Mehmet Küçük, Abdulcelil Turgut, Alaaddin Deniz, Talip Koktaş, Erdal Gürçınar, Halk Eğitim Müdürü Levent Turan ile birlikte Eğitim Camiasından Barış Aksözcü, Ahmet Yılmaz, Mehmet Akkoç, Memet Demirci, Mehmet Yaşar Ocak, Fuat Özkan, Mehmet Recai Attar, Abdullah Adana, Cem Aksoy, Mehmet Uğur Onur, Ahmet Şimşek, Ömer Akdemir; Çukurova RAM müdürü Cemal Dağhan, BHS Danışmanlık ve Organizasyon Sahibi Hüseyin Barlık, Güney Başak Özel Eğitim Kursu Sahibi Mehmet Akif Çörten, Marmara Okullarından Emrah Şahin, Avukat Fatih Ünsal, Avukat Hakan Özbay; Yazarlardan Sait Özdemir, Emin Doğan, Osman Murtaza Gökdal, Orhan Çakay; Sağlık Camiasından Kubilay Özdemir, Ahmet Yılbaşı; Çizge Yayıncılık Muhyettin Yıldırım, Şafak Park Kitap kırtasiye Mehmet Kuşçu; Sivil toplum kuruluşlarından Adana Köprü Yardımlaşma Derneği Başkanı ve Büyüksaat Gazetesi İmtiyaz Sahibi Bekir Fevzi Yıldırım, Yayın Yönetmeni ve GASTEPRES İl Temsilcisi Gazeteci Yazar Remzi Yıldırım, Siyer Vakfı/Çatkapı Adana İl Başkanı Sinan Konuk, Tepebağ Kur'an Kursu Derneği Sabri Akdağ, Mazlumder Adana İl Başkanı Mehmet Ali Önal, Çukurova İlim Vakfı Başkanı Ramazan Balçık, Ali Gündoğan, Safa Vakfı Verenel Derneği Yusuf papatya, Hakan Küçük, Fatma Özgök, Aleyna Kardaş, Ahmet Burak Özdemir ve bir yüzlerce okuyucu ve STK temsilcisi katıldılar.

Milletvekilleri ve Belediye Başkanlarından tebrik mesajları geldi.
Birlik, beraberlik, samimi ve içten bir atmosferde bir nevi samimiyet buluşması tarzında yüzlerce okurun katıldığı bir program oldu. Kalkan kitaplarını imzalayarak katılımcılara teşekkür ederek programı sonlandırdı.
HABER FOTOĞRAFLAR REMZİ YILDIRIM

302 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Köşe Yazıları
Bekir Fevzi YILDIRIM
AYDINLAR İHANETİ

Hasan Çınar
Soru: Vitir Vacib Namazında Kunut dualarının yerine bildiğim başka dua okusam namazım olur mu ?

Hüseyin Acarlar
Eğitimin Ulularına(!)

Kurtuluş KILINÇ
Öğretmen Ve İmamları Eleştirmekte Ne Kadar Haklıyız?

Mahmut ERASLAN
Adana Valisi Süleyman Elban'a Sivil Çağrı

Talip Koktaş
Krizden fırsat değil, fırsatçı doğdu!

Deklanşör Remzi -Yıldırım
Birlik Beraberlik Deniyor, Aksini Yapanlar Kahrediyor ..!

Abdulaziz KIRANŞAL
Böyle bir zamanda imtihana hazır mısınız?

Abdurrahman Dilipak
Biz bu kafayla!..

Ahmet TAŞGETİREN(KONUK YAZAR)
Allah Korusun!

Faruk Beşer
Bir 28 Şubat saldırısının muhatabı olmak

Yusuf Kaplan(KONUK YAZAR)
Yüreğim yanıyor ...

Hayrettin Karaman(Konuk Yazar)
Sayın Başkanım (Mürsî)

Fatma KIZILTAŞ
Vandalizme son vermeyen Beyaz adamların Siyah gözyaşı !

Osman Palamut
Vatan ve Millet aşkı

Dr.M.Zeki UYANIK
Ayasofya ve 15 Temmuz…

Nurettin AYDIN
Medeniyetler Çatışması “Müslümanlar ve Batı”

Sait Özdemir
Mutluluk için hayırlı bir kul olabilmek

İdris POLAT
İdris Polat: Oku! Kalk ve Uyar!İ

Muhammet Tunç
Yeni Yılın Nefis Muhasebesi

Battal Aslan
KUL HAKKI..TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİM HAKKI..NE OLA Kİ..!!

Muhammet YILDIRIM
“Babam Seyrediyor !”

Adnan Kalkan
Eğitimci Yazar Uzman Sosyolog Adnan Kalkan: Karma Eğitim Adaletsizliktir, Nesli Öğütüyor...

Mehmet Ergin
Zihinsel Tipoloji Analizi ile Öğrenciler, Zihin Yapılarına En Uygun Meslekleri Seçiyorlar…

Recep Gündoğan
Erzin’de yaşanan polis şiddeti üzerine…

Vedat KAHYALAR
Peygamberimize Şikayet Mektubumdur.

Erdoğan Akın
Üşüyorsak Sebebi Var

Hasan DEMİR
#Yenizelanda #(Newzealand)

Abdullah Sevim Kulfani
Müminlerin Şiarı Adalet Olmalı…

Yavuz Topaloğlu
TAHRİF'İN TARİHİ ve EHL-İ SÜNNET HOCA KRİTERLERİ

Mehmet Özler
NE “MİLİTARİST” Mİ ?

Mustafa Tekin KAYTANCI
Gerçek Dost ,Gerçek Arkadaş