• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Büyüksaat-Gazetesi-102221029841622/?ref=tn_tnmn
  • https://twitter.com/bfyildirim
Ümre Döviz ve Altın  A.Ş.
Çoşkun Niziplioğlu
Son Fiyatı Bizden 
 Öğrenebilirsiniz
   0322 352 53 30
   0322 352 53 31

 


Belediye Otobüslerinin Sorunları Gerçekten Çözüldü Mü?

.

 

BELEDİYE OTOBÜSLERİNİN SORUNLARI GERÇEKTEN ÇÖZÜLDÜ MÜ?

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Ocak ayı ilk toplantısı yine Başkan Zeydan Karalar ve diğer meclis üyelerinin katıldığı tartışmaya sahne oldu.

Meclis canlı yayınlanmaya başladığı andan beri tartışmalar bitmek bilmiyor. "Millet bizi izliyor" diye düşünenler biraz da Adanalılık ruhu ile birbirine 'dayılanınca' diğerleri de altta kalmıyor ve kararlar hır-gür arasında geçiyor.

Ocak ayının dolayısıyla yılın ilk toplantısının ilk kavgasında başrolde Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar vardı.

Hatırlayın; seçimlerden önce Zeydan Karalar seçilmesi halinde belediyeden tek bir kişiyi bile çıkarmayacağını söyledi. Sonra bu cümle önce; "İşini yapmayanlar hariç" sonra "Sosyal medya hesabından Sözlü'ye destek verenler hariç" daha sonra "Bankamatikçiler hariç" ve en son da tasarruf tedbirleri altında "Çalışmayanlar hariç" şeklinde evrildi ve ASKİ ile birlikte yaklaşık 2 Bin kişi işten çıkarıldı. Hâlbuki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da seçimlerden önce 'namus' sözü vermiş ve "Seçildiğimiz belediyelerde 1 tek kişi bile işten çıkarılmayacak. Aksi bir durum olursa gelip beni bulun" demişti.

Aslında konumuz bu değil ama kavga buradan çıktı. Böylece Saadettin Başkan'ın gündeme getirdiği ve Adana halkının son zamanlardaki en büyük sorunu olan ulaşım problemi de tabir yerindeyse arka sıralara ötelenmiş oldu. Gerçi gazetem konuyu manşete çekti ve 'Demek ki oluyormuş' başlığını kullandı ama ortada aslında olan biten bir şey yoktu, hala da yok.

Başkan Zeydan Karalar otobüslerin bakımıyla ilgili belediyenin zarara uğratıldığını ve yapılan anlaşmayı feshettirdiğini başka bir firma ile anlaşılacağını ve otobüs bakımları için aylık ödenen paranın daha azına tüm otobüslerin sorunlarının giderileceğini söyleyerek hali hazırda 80 otobüsün arızalı olduğu için çalıştırılmadığını söyledi.

Bütün bunlar bilgilendirmeye dair sözler ve açıkçası tabi ki kimse belediyenin zarara uğratılmasını istemez. Dolayısıyla yapılan güzel ancak ortada henüz çözüm yok. Otobüsler hala servis yapamıyor. Hala mahallelere sefer sayıları çok az ve sefer aralıkları 90 dakikanın üzerinde ve hala otobüslerin hali içler acısı. Yağmur yağdığında otobüsün içindeyken bile şemsiye açmak zorunda kalıyorsunuz düşünün.

Üstelik Belediyenin cep telefonu/tablet uygulaması da evlere şenlik. Ya güzergâhlar yenilenmemiş, ya saatlere uyulmuyor. Hatta güzergahların gidiş-gelişleri bile yanlış gösterilebiliyor. Şoförler gerekli eğitimleri ya almamış yada o eğitimlerden bir şey anlamamış. Çoğu, vatandaşla sürekli bir tartışma halinde. Bütün bunları ben biliyorum da belediye yetkilileri bilmiyor mu? Biliyorsa neden çözüm üretmiyor?

ADANA'NIN GURURU GENÇLİK MERKEZLERİ

Son yıllarda çok eleştirilen ve yapılan bir çok yanlışın sonrasında halkın bir kez de yerel seçimlerde uyardığı Ak Parti Hükümeti'nin en güzel işleyen kurumlarından birisi Gençlik ve Spor Bakanlığı. Yapılan özverili çalışmalar her alanda ülkemizin sporda gelişimini sağlıyor. Bu yüzden de bir çok ilke imza atıyor sporcularımız.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Gençlik Merkezleri ise üstad Necip Fazıl'ın deyimiyle;

"Kim var?" denildiğinde ardına bakmadan "Ben varım" diyen bir gençlik inşaasının derdinde.

Son 5 yıldır Gençlik Merkezleri'ni daha yakından takip ediyorum. Gerek okul zamanlarında gerekse tatillerde öyle önemli faaliyetlere imza atıyorlar ki açıkçası böyle bir kurumun olmasından ve gençliği milli ve manevi değerlerine sahip bir şekilde yetiştirme çabasından ötürü onlarla ülkem adına gurur duyuyorum.

Adana Gençlik Merkezleri de ülkemizdeki bu rüzgarın en öndeki sancaktarlarından birisi olarak yoluna devam ediyor. Mesai gözetmeyen gönüllü gençler ve çalışanlar Mehmet Tosun önderliğinde adeta gençlik adına bir destan yazıyor.

Üstelik sadece öğrencilerimizle ilgili değil toplumun herkesiminden gençlerimizin faydalanabileceği önemli organizasyonlara imza atıyorlar. Bununla da yetinmeyerek çeşitli faaliyetlerle ülkemizdeki muhacir gençlerin topluma uyum sağlaması ve onların rehabilitasyonu noktasında da güzel işler çıkartıyorlar. Devletimiz nasıl ki bugün dünyanın dört bir yanında mazlumların yanındaysa ve nasıl ki her yerde atalarımızın mirasını korumaya çalışıyorsa Adana Gençlik Merkezleri de mirasımıza ve emanetlerimize öyle sahip çıkıyor.

Atalarımızın güzel bir deyimi var; "At sahibine göre kişner" derler. Dolayısıyla Mehmet Tosun idaresindeki Adana Gençlik Merkezleri'ndeki personel ve görevlilerin bu kadar başarılı işlere imza atmasının nedenlerinden birisi de elbette Adana Valimiz Mahmut Demirtaş ve Adana Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Abdulkadir Ataşbak'tır.

Gençliğe sahip çıkan kim varsa hepsine selam olsun. Bu millet için kim yararlı bir iş yapıyorsa Allah onlardan razı olsun. Gözümüz bundan sonra daha fazla Gençlik Merkezleri'nin üzerinde olacak. Bakalım Mehmet Tosun ve ekibi daha hangi başarılı işlere imza atacak?

KİTAP FUARI ÜZERİNE

Yine Adanalıya yakışır görüntüler ortaya çıktı.

Yine kitap sevdalıları yüzünden yollar kilitlendi ve bundan kimse şikayetçi değildi

Yine fuar yöneticileri maalesef kendileri çalıp kendileri oynadı. Eksik reklam çalışmaları ve basın iletişimi yüzünden Adanalılar fuar etkinliklerinden tam olarak haberdar olamadı.

CHP İLÇE KONGRELERİ ÜZERİNE

Şimdiye kadar kongrelerini hep tek listeyle yaptığı için Ak Parti'yi eleştiren CHP, ilçe kongrelerine tek liste ile gitmeye başladı. Kongrelerde de 'Tek Adam' kimi/neyi istiyorsa o oluyor.

Eskiden sandalye ve masaların havada uçuştuğu kavgalı gürültülü kongreler herhalde bu gidişle tarihe karışacak.

Asıl bomba il kongresinde yaşanacak diye bekleyenler boşa bekliyor. İl Başkanı şimdiden belli ve bir kaç cılız sesin dışında ne itiraz eden olacak ne sorun çıkartan.

140 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Köşe Yazıları
Bekir Fevzi YILDIRIM
AYDINLAR İHANETİ

Hasan Çınar
Soru: Vitir Vacib Namazında Kunut dualarının yerine bildiğim başka dua okusam namazım olur mu ?

Hüseyin Acarlar
Eğitimin Ulularına(!)

Kurtuluş KILINÇ
AK PARTİ'NİN EN BÜYÜK GÜNAHI

Mahmut ERASLAN
Adana Valisi Süleyman Elban'a Sivil Çağrı

Talip Koktaş
Krizden fırsat değil, fırsatçı doğdu!

Deklanşör Remzi -Yıldırım
HAK ARAYAN OLMAK

Abdulaziz KIRANŞAL
Eşler arası Sevgi, Bağlılık ve Muhabbeti Arttırmanın Yolları

Abdurrahman Dilipak
Biz bu kafayla!..

Ahmet TAŞGETİREN(KONUK YAZAR)
Allah Korusun!

Faruk Beşer
Bir 28 Şubat saldırısının muhatabı olmak

Yusuf Kaplan(KONUK YAZAR)
Yüreğim yanıyor ...

Hayrettin Karaman(Konuk Yazar)
Sayın Başkanım (Mürsî)

Fatma KIZILTAŞ
Vandalizme son vermeyen Beyaz adamların Siyah gözyaşı !

Osman Palamut
Vatan ve Millet aşkı

Dr.M.Zeki UYANIK
Ayasofya ve 15 Temmuz…

Nurettin AYDIN
Medeniyetler Çatışması “Müslümanlar ve Batı”

Sait Özdemir
Mutluluk için hayırlı bir kul olabilmek

İdris POLAT
İdris Polat: Oku! Kalk ve Uyar!İ

Muhammet Tunç
Yeni Yılın Nefis Muhasebesi

Battal Aslan
KUL HAKKI..TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİM HAKKI..NE OLA Kİ..!!

Muhammet YILDIRIM
“Babam Seyrediyor !”

Adnan Kalkan
Eğitimci Yazar Uzman Sosyolog Adnan Kalkan: Karma Eğitim Adaletsizliktir, Nesli Öğütüyor...

Mehmet Ergin
Zihinsel Tipoloji Analizi ile Öğrenciler, Zihin Yapılarına En Uygun Meslekleri Seçiyorlar…

Recep Gündoğan
Erzin’de yaşanan polis şiddeti üzerine…

Vedat KAHYALAR
Peygamberimize Şikayet Mektubumdur.

Erdoğan Akın
Üşüyorsak Sebebi Var

Hasan DEMİR
#Yenizelanda #(Newzealand)

Abdullah Sevim Kulfani
Müminlerin Şiarı Adalet Olmalı…

Yavuz Topaloğlu
TAHRİF'İN TARİHİ ve EHL-İ SÜNNET HOCA KRİTERLERİ

Mehmet Özler
NE “MİLİTARİST” Mİ ?

Mustafa Tekin KAYTANCI
Gerçek Dost ,Gerçek Arkadaş