• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Büyüksaat-Gazetesi-102221029841622/?ref=tn_tnmn
  • https://twitter.com/bfyildirim
                
Ümre Döviz ve Altın  A.Ş.
Çoşkun Niziplioğlu
Son Fiyatı Bizden 
 Öğrenebilirsiniz
   0322 352 53 30
   0322 352 53 31

  

Tarladan Pazara Organik Sebzecilik

.

Adana’da faaliyet gösteren Gümüşler Tarım İşletmesi Adana pazarları olmak üzere Türkiye’de 13 vilayete Yeşil sebze çeşitlerini Organik sistemde yetiştirip satışa sunuyor.

YAĞMUR ÇAMUR DEMEDEN ÜRETİYORUZ
Kendilerinin tüketmediğini müşterilerine tükettirmediklerini belirten Gümüş Tarım İşletmecisi Berzan Serbest Gümüş, “ Kendi arazilerimizde yetiştirdiğimiz yeşillikleri Gümüş Tarım şirketi olarak organik biçimde yetiştirip halkımıza pazarlarda satışa sunuyoruz. Adana halkı lokantaları taze yeşillik tüketiyor. Doğu ve Batı olmak üzere Türkiye çapında 13 ilimize taze şekilde organik yeşillikleri ulaştırmanın gururunu yıllardır yaşıyoruz. Tere, Nane, Roka, Maydanoz, Dereotu, Yeşil Soğan, Marol, Lahana, Ispanak, Pırasa, gibi sebze ve çeşitlerinin üretimlerini bilimsel sistem dâhilinde hiçbir ilaç kullanmadan kendimiz üretip kendimiz satıyoruz. Kendimiz ekim yaptığımız için istihdam ettiğimiz çalışanlarımız oluyor. 100 civarında mevsimsel işçimiz var. Yağmur çamur demeden halkımıza hizmet veriyoruz” dedi.

HER ÜRÜNÜ 100 DÖNÜM EKİYORUZ
Gümüş Tarım işletme sahibi Serbest Gümüş, gazetemize yaptığı açıklamasında; “Adana düzeyinde pazarlarda Gümüş Tarım tezgâhları için işçiler sabah erken saatlerde yeşillikleri taze taze toplar, toplanan yeşillikler pazarlardaki tezgâhlarımızda satışa sunulur. Her çeşit yeşillikten 100 er dönüm ekili durumda. Adana dört mevsim yeşilliğini taze tüketme şansını Gümüş Tarım olarak sağlamaktan gururluyuz. Elbette başka üretenler var. Diğer üreticileri bilemeyiz fakat biz organik üretimi Çukurova Üniversitesi ile iş birliği içinde yapıyoruz. Bereketli topraklar da Yeşillik Üretimi devamlı yapabiliyoruz. Kış şartlarında seralarımızda da bunu gerçekleştirme şansımız var. 100 dönüm Lahana, 100 dönüm, Havuç, Yüz Dönüm Marol, 100 Dönüm pırasa, 100 dönüm Maydanoz, 100 dönüm roka, 100 dönüm nane her zaman ekili şekilde tarlalarımızda yer alıyor “ şeklinde konuştu.

HALKIN VİTAMİN İHTİYACI ORGANİK
Akkapı bölgesinde ekili tarlalarından çıkan organik ürünleri müşterileri ile buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Berzan Serbest Gümüş; “ Çukurova ilerleme merkezi olarak faaliyetlerimiz devam ediyor. Yeşillik üretiminde Türkiye’nin kalbi Adana Organik yeşillik ve sebze tüketiminde Adana çok şanslı bir şehir. Halkımızın sağlığı birinci derecede önemli hiçbir yeşillik olsun sebzeler olsun tarım ilacı kullanmıyoruz. İnsanların ihtiyacı olan d-c- b vitaminleri ve minareleri, doğal olarak yetişen ürünlerimiz ile halka ulaşmasını sağlıyoruz “ dedi.

SU VE MAZOT MALİYETLERİ YÜKSEK
Ekili tarlalarını suladıkları zaman sıkıntı yaşadıklarını ifade eden Serbest Gümüş, şunları kaydetti; “ Tarla sulama işini yaptığımız zaman dönüm başına 60 TL. Maliyet alınıyor. Bin dönümde 6 bin lira para bizden tahsil ediliyor. 3 Yıl önce gübre fiyatı 53 TL idi. Şuanda 160 TL ve bulmakta zorlanıyor tarım işi ile uğraşanlar. 1 Litre Mazot 3,5 lira iken şimdi 7 lirayı geçmiş durumda. Genelde çiftçiler tarım kooperatiflerinden vadeli alıyor. Vadeli aldığı zaman 7 liraya aldığı mazot oluyor 10 lira. Maliyet çok fazla satış gerçekten çok ucuz. Tohumları eskiden kendimiz tarlalarımızdan üretiyorduk şimdi bu güç kalmadı. Tarım işçisine günlük 88 TL ve sabah kahvaltısı ile öğle yemeği veriyoruz. Tarım politikaları ile ilgilenen devletimizden bu sıkıntıları tekrar değerlendirmelerini talep ediyorum.”
HABER FOTOĞRAFLAR
REMZİ YILDIRIM

372 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Köşe Yazıları
Bekir Fevzi YILDIRIM
Deprem Sonrası Neler Yapılmalı?..

Hasan Çınar
Soru:Marketlerin müşterilerine verdiği çekiliş kuponuna çıkan hediye caiz midir?

Mahmut ERASLAN
Cehenneme kim gidecek?

Deklanşör Remzi -Yıldırım
Zemberek Hayat

Abdulaziz KIRANŞAL
“Youtuberların” Emzirdiği ve Büyüttüğü Bir Nesil Geliyor

Abdurrahman Dilipak
Biz bu kafayla!..

Ahmet TAŞGETİREN(KONUK YAZAR)
Allah Korusun!

Faruk Beşer
Bir 28 Şubat saldırısının muhatabı olmak

Yusuf Kaplan(KONUK YAZAR)
Peygambersiz din, cemaatsiz cami, ailesiz cemiyet yaşayamaz!

Hayrettin Karaman(Konuk Yazar)
Sayın Başkanım (Mürsî)

Osman Palamut
Vatan ve Millet aşkı

Dr.M.Zeki UYANIK
Dini ve Hukuki Kuralları Çiğnemenin Sorumluluğu ve Sonuçları…

Nurettin AYDIN
Medeniyetler Çatışması “Müslümanlar ve Batı”

Sait Özdemir
Söz gücü söyleyene göre etkili olur

İdris POLAT
İdris Polat: Oku! Kalk ve Uyar!İ

Muhammet Tunç
Yeni Yılın Nefis Muhasebesi

Battal Aslan
NE OLACAK ŞU DİYANET..!!

Muhammet YILDIRIM
“Babam Seyrediyor !”

Adnan Kalkan
Deprem Sonrası Psikolojik Destek Tavsiyeleri

Mehmet Ergin
Zihinsel Tipoloji Analizi ile Öğrenciler, Zihin Yapılarına En Uygun Meslekleri Seçiyorlar…

Recep Gündoğan
Kasım süleymani intikamı! iran'a pahalıya patladı

Vedat Kayalar
İktidarlar size o kadar önem verir

Erdoğan Akın
Üşüyorsak Sebebi Var

Hasan DEMİR
#Yenizelanda #(Newzealand)

Abdullah Sevim Kulfani
Müminlerin Şiarı Adalet Olmalı…

Yavuz Topaloğlu
DEVLET ve AHLAK FELSEFESİNİ İSTİSMAR

Mehmet Özler
NE “MİLİTARİST” Mİ ?

Mustafa Tekin KAYTANCI
Gerçek Dost ,Gerçek Arkadaş