• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Büyüksaat-Gazetesi-102221029841622/?ref=tn_tnmn
  • https://twitter.com/bfyildirim
                
Ümre Döviz ve Altın  A.Ş.
Çoşkun Niziplioğlu
Son Fiyatı Bizden 
 Öğrenebilirsiniz
   0322 352 53 30
   0322 352 53 31

  

İyiyürek, 'Işığımızı kimse söndüremez'

.

Türkiye Emekliler Derneği’ne (TÜED) yönelik sürdürülen karalama kampanyasına TÜED Adana Şubesi de sert tepki gösterdi. Bir süredir “Derneğe zorla üye yapıyorlar, astronomik rakamlarla aidat alıyorlar” şeklinde başlatılan karalama kampanyasının gerçekle örtüşmediğini ifade eden TÜED Adana Şube Başkanı Seyfi H. İyiyürek,” Gerçekler ve yaptığımız hizmetler ortada. Işığımızı kimse söndüremez.” dedi.
Yönetim kurulu üyeleri Yaşar Tekin, Sabahattin Metiner, Mustafa Kastalmış ve Sabit Bakıner adına bir açıklama yapan Başkan İyiyürek, dünyanın hiçbir ülkesinde, hiçbir sivil toplum kuruluşunun, kişilerin bilgisi olmadan gönüllü rızasını almadan kimseyi üye yapamayacağını, aksi bir durumun ise alenen suç oluşturduğunu söyledi. Üye aidatının da ayda 3 liradan yıllık 36 lira olduğunu özellikle vurgulayan Başkan İyiyürek, şunları söyledi:


“Derneğimiz hakkında zaman zaman sosyal medyada veya diğer medya organlarında bu türden asılsız suçlamalar yer alabilmektedir. Emeklinin hak arama mücadelesinde bu yıl 50. yılını dolduran, 12 Eylül darbesinde, 15 Temmuz darbe girişiminde dimdik ayakta duran, Anayasal ve Demokratik Türkiye Cumhuriyeti'nin tüm temel ilkelerine, Atatürk İlke ve Devrimlerine sımsıkı bağlı olan, Hukuk Devletinin üstünlüğüne gönülden inanmış, milli ve manevi değerlerine her zaman saygılı güçlü bir kuruluş olan TÜED, emeklilerimizin hür irade beyanları dışında, gönüllülük esasına dayanmayan herhangi bir işlemin içerisinde olmamıştır ve asla da olmayacaktır.
Bazı kişiler, emeklinin hak arama mücadelesini sürdüren yegane kuruluşu bu tür asılsız iddialarla karalamaya çalışmaktadır. Türkiye Emekliler Derneği 50 yıllık yolculuğunda; 2000 öncesi emeklilerimizin intibak hakkının,bayram ikramiyesinin vepromosyon hakkının alınması, banka kuyruklarının ortadan kaldırılması, seyyanen ek zamlar alınması ve benzeri birçok hak arama mücadelesiyle anılmaktadır. Bunu karalamaya kimsenin hakkı yoktur. 
Unutulmamalıdır ki; haklar ancak birlikte mücadele edilerek alınır ve bu mücadele sürdürülürken kimse kendi kalesini taşlamaya kalkışmaz. Müslüman camisini, Hristiyan kilisesini, Yahudi sinagogunu taşlamaz.
Tam da 2000 sonrası emeklilerimizin intibak mücadelesini başlatmışken, promosyonların birer maaş tutarında olmasını istemişken, bayram ikramiyelerinin enflasyona endekslenmesi talebimizi gündeme taşımışken ve ek ödemelerimizin yüzde 4-5'den yüzde 8-9 seviyesine yükseltilmesini talep etmişken, böylesi bir karalama kampanyasının başlatılmasını manidar bulmuyoruz.
Bütün bu olumsuzluklara rağmen; Türkiye Emekliler Derneğimiz 50 yıldır olduğu gibi bundan sonrada ilkeli ve samimi mücadelesini yılmadan ve yorulmadan sürdürecektir.
Diğer taraftan, çeşitli yalanlarla ve iftiralarla, 1000 TL gibi rakamlar zikredilerek emeklilerimizin kandırılmasını da esefle kınıyoruz. Derneğimizin aidatı sadece 3 TL'dir ve bütün üyelerimiz bu gerçeği bilmektedir. 
Asılsız iddialarla sürdürülen bu tahrik açıkça suç unsurları içermekte ve saygın bir kuruluşu karalama kampanyasına dönüştürülmek istenmektedir. 
TÜED, 50 yıllık saygınlığına yaraşır bir olgunluk ve vakarla hareket etmektedir. Işığımızıkimsenin söndüremeyeceğini ifade ediyor ve yasal haklarımızı saklı tuttuğumuzun da bu art niyetli kişi ve kuruluşlarca bilinmesini istiyoruz.”

62 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Köşe Yazıları
Bekir Fevzi YILDIRIM
Deprem Sonrası Neler Yapılmalı?..

Hasan Çınar
Soru:Marketlerin müşterilerine verdiği çekiliş kuponuna çıkan hediye caiz midir?

Mahmut ERASLAN
Cehenneme kim gidecek?

Deklanşör Remzi -Yıldırım
Zemberek Hayat

Abdulaziz KIRANŞAL
“Youtuberların” Emzirdiği ve Büyüttüğü Bir Nesil Geliyor

Abdurrahman Dilipak
Biz bu kafayla!..

Ahmet TAŞGETİREN(KONUK YAZAR)
Allah Korusun!

Faruk Beşer
Bir 28 Şubat saldırısının muhatabı olmak

Yusuf Kaplan(KONUK YAZAR)
Peygambersiz din, cemaatsiz cami, ailesiz cemiyet yaşayamaz!

Hayrettin Karaman(Konuk Yazar)
Sayın Başkanım (Mürsî)

Osman Palamut
Vatan ve Millet aşkı

Dr.M.Zeki UYANIK
Dini ve Hukuki Kuralları Çiğnemenin Sorumluluğu ve Sonuçları…

Nurettin AYDIN
Medeniyetler Çatışması “Müslümanlar ve Batı”

Sait Özdemir
Söz gücü söyleyene göre etkili olur

İdris POLAT
İdris Polat: Oku! Kalk ve Uyar!İ

Muhammet Tunç
Yeni Yılın Nefis Muhasebesi

Battal Aslan
NE OLACAK ŞU DİYANET..!!

Muhammet YILDIRIM
“Babam Seyrediyor !”

Adnan Kalkan
Deprem Sonrası Psikolojik Destek Tavsiyeleri

Mehmet Ergin
Zihinsel Tipoloji Analizi ile Öğrenciler, Zihin Yapılarına En Uygun Meslekleri Seçiyorlar…

Recep Gündoğan
Kasım süleymani intikamı! iran'a pahalıya patladı

Vedat Kayalar
İktidarlar size o kadar önem verir

Erdoğan Akın
Üşüyorsak Sebebi Var

Hasan DEMİR
#Yenizelanda #(Newzealand)

Abdullah Sevim Kulfani
Müminlerin Şiarı Adalet Olmalı…

Yavuz Topaloğlu
DEVLET ve AHLAK FELSEFESİNİ İSTİSMAR

Mehmet Özler
NE “MİLİTARİST” Mİ ?

Mustafa Tekin KAYTANCI
Gerçek Dost ,Gerçek Arkadaş