• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Büyüksaat-Gazetesi-102221029841622/?ref=tn_tnmn
  • https://twitter.com/bfyildirim


 Adana Kıvanç Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu
Ümre Döviz ve Altın  A.Ş.
Çoşkun Niziplioğlu
Son Fiyatı Bizden 
 Öğrenebilirsiniz
   0322 352 53 30
   0322 352 53 31

  


Adana İ.HH.başkanı Mahmut Eraslan bu Kurbanda Adana da etsiz ev kalmıyacak.

.

İHH, 28 yıldır selde, savaşta, depremde ve diğer tüm afetlerde mazlumların/felâketzedelerin yanında oldu.

Bununla birlikte savaş bölgelerinde çatışan taraflar arasında arabuluculuk yaptı, ateşkesler sağladı, binlerce kadını, çocuğu, adamı zindanlardan, esaretten, işkencelerden kurtardı. İnsanî diplomasi ile Moro’daki gibi Müslümanların, özgürlüklerine, özerkliklerine katkı sağladı.

1992’de Bosna ile başlayan zalimin karşısında durma, zulmünü dünyaya haykırma; mazluma, meşru her türlü desteği sağlama duruşu, dünyanın dört bir yanındaki örnekler ile devam etti. Bu yüzden de İHH, bugün, Birleşmiş Milletler gibi birçok uluslararası kurumda masa sahibi oldu ve muhatap alınmaktadır.

Ülkemizde 81 il ve yüzlerce ilçede, dünyada 8 ayrı ülkede tüm insanlığın hizmetindedir.

Geçtiğimiz yıl İHH, ülkemizdeki Elazığ-Malatya depreminde 540 Arama Kurtarma – İnsanî Yardım gönüllüsüyle insanları enkazdan kurtardı. Valilik aracılığıyla çadırlar kurdu, soba, kıyafet, gıda, battaniye, sıcak yemek dağıttı.

Yine bu yıl yaşadığımız korona virüs salgını münasebetiyle yine kamu kurum ve kuruluşları ile koordineli olarak Vefa Sosyal Destek Grupları’nda önemli başarılara imza attı. Sokağa çıkma yasağı günleri dâhil sürekli ihtiyaç sahiplerine gıda ve ihtiyaç malzemeleri ulaştırdı; 150 bin maske, 8 milyonu aşkın nakit desteği sağladı. Ramazanda ülkemizde ve İslam dünyasının 8 kritik bölgesinde 200 bini aşkın gıda ve ihtiyaç kolisi dağıttı; 107 bin yoksul-yetim çocuğa bayramlık giydirdi.

Mazlumlara/felâketzedelere, yerine göre gıdadan giyime, çadırdan bambu eve, konteynırdan kalıcı konuta, mescitten yetimhaneye, kültür merkezinden okula-üniversiteye, sağlık ocağından hastaneye, su kuyusundan kurbana, her türlü insani yardımı ulaştırdı.

Bugünkü şekliyle vekâletle kurban kesme ibadetini başlatan İHH 28 yıldır bu kutlu ibadeti dünyanın dört bir yanında uygulamaya devam ediyor.

İHH 2019 Kurban'da sizlerin desteğiyle 93 ülkede 2 milyon 57 bin ihtiyaç sahibine 51 bin 447 kurban hissesi ulaştırdı. 

Bu yıl Kurban Bayramı’nda da Kurban Rahmettir sloganıyla ülkemiz ile birlikte 54 ülkede bizi bekleyen yüz binlerce ihtiyaç sahibinin sevincine ortak olacağız, yoksul ve yetim çocuklara bayramlık giydireceğiz.

Mahrum, mağdur, gönlüne dokunulmamış, ihtiyaçları tespit edilmemiş bölge kalmasın diye, Kurban’ın rahmeti tüm dünyaya yayılsın diye yola koyuluyoruz.

İHH İnsani Yardım Vakfı olarak, kurban hisselerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırırken toplumlar arasında bir kardeşlik köprüsü kurmak ve insanlara umut ışığı olabilmek için bölge insanlarını sevgiyle kucaklıyoruz.

Bağışçılarımızın vekâlet yoluyla bağışladıkları kurbanları dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlara ulaştırmakla birlikte, Müslümanlar arasındaki kardeşlik, paylaşma ve dayanışma duygularını da güçlendirmeyi hedefliyoruz.

Bu yıl da önceliğimiz mülteci kampları, savaş, doğal afet, kronik açlık ve yoksulluk bölgeleri ile yaşlılar, kimsesizler, dullar, yetimhaneler, okullar ve hastanelerdeki ihtiyaç sahipleri olacak.

2020 yılı Kurban Bayramı için bir kurban bedeli 900 TL olarak, bir yetim-yoksul çocuk giydirme bedeli ise 150 TL olarak belirlendi.

Buradan tüm Adanalı hemşerilerimize sesleniyorum; Bağış kurban vekâletlerinize ve yoksul-yetim çocuklarımızın bayramlıklarını temin etmemiz için bağışlarınıza talibiz.

https://www.adanaihh.org.tr/ adresinden hayırseverler bize ulaşabilir ayrıntılı bilgiyi alabilirler. Ayrıca yine +90 (322) 351 42 42 numaralı danışma hattımızı da aradıklarında arkadaşlarımız kendilerine gerekli bilgileri sağlayacaktır.  Ayrıca hayırseverlerimizi Ulu Cami karşısındaki Vakıf merkezimize de bir çay içmeye, tanışmaya bekliyorum.

Zaman zaman kurbanlıklar nasıl kesiliyor diye sorular da geliyor. Birkaç cümle ile bundan da bahsetmek istiyorum. Kurbanlıklar İHH görevlilerince kesim yapılacak olan ülke ve bölgelerde kurban olma özelliklerine uygun olarak satın alınıp İslami usullere uygun olarak kesiliyor.

Kesilen kurbanlar ihtiyaç sahiplerine elden dağıtılıyor ayrıca kurban kesimlerinin gerçekleştiğine dair bilgi, kısa mesaj ile vekâlet sahiplerine de iletiliyor.

Tüm hayırseverlere sesleniyorum; gelin iyilikte sizin de payınız olsun. Sizin yardımlarınız ve desteğinizle Kurban Rahmettir diyerek ve 28 yılın verdiği tecrübe ile bu yıl da yine mazlumların yanında olalım; kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştıralım.

 

 

 

 

65 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Köşe Yazıları
Bekir Fevzi YILDIRIM
YENİ VALİMİZİ BEKLEYEN SORUNLAR...

Hasan Çınar
Bir tüccara kullanmak üzere şartlı olarak yüz bin türk lirası verebilir miyim?

Mahmut ERASLAN
Adana Valisi Süleyman Elban'a Sivil Çağrı

Talip Koktaş
Vefa bir semt adından ötedir

Deklanşör Remzi -Yıldırım
Birlik Beraberlik Deniyor, Aksini Yapanlar Kahrediyor ..!

Abdulaziz KIRANŞAL
Biz kulluğumuzu asla sadece camilere hapsetmeyeceğiz

Abdurrahman Dilipak
Biz bu kafayla!..

Ahmet TAŞGETİREN(KONUK YAZAR)
Allah Korusun!

Faruk Beşer
Bir 28 Şubat saldırısının muhatabı olmak

Yusuf Kaplan(KONUK YAZAR)
Yüreğim yanıyor ...

Hayrettin Karaman(Konuk Yazar)
Sayın Başkanım (Mürsî)

Fatma KIZILTAŞ
Vandalizme son vermeyen Beyaz adamların Siyah gözyaşı !

Osman Palamut
Vatan ve Millet aşkı

Dr.M.Zeki UYANIK
Korona Günlerinde Tefekkür...

Nurettin AYDIN
Medeniyetler Çatışması “Müslümanlar ve Batı”

Sait Özdemir
İsteklerimize sınır koymak..

İdris POLAT
İdris Polat: Oku! Kalk ve Uyar!İ

Muhammet Tunç
Yeni Yılın Nefis Muhasebesi

Battal Aslan
ŞİMDİ LİBYA DA NE İŞİMİZ VAR..!!

Muhammet YILDIRIM
“Babam Seyrediyor !”

Adnan Kalkan
Eğitim Sorunlarımız

Mehmet Ergin
Zihinsel Tipoloji Analizi ile Öğrenciler, Zihin Yapılarına En Uygun Meslekleri Seçiyorlar…

Recep Gündoğan
Fatihin Tablosu, Ödenen Ücret Ve Siyasi Hazımsızlık

Vedat KAHYALAR
YENİ GENÇLER NE İSTİYOR?

Erdoğan Akın
Üşüyorsak Sebebi Var

Hasan DEMİR
#Yenizelanda #(Newzealand)

Abdullah Sevim Kulfani
Müminlerin Şiarı Adalet Olmalı…

Yavuz Topaloğlu
DEVLET ve AHLAK FELSEFESİNİ İSTİSMAR

Mehmet Özler
NE “MİLİTARİST” Mİ ?

Mustafa Tekin KAYTANCI
Gerçek Dost ,Gerçek Arkadaş