• https://www.facebook.com/AdanaBuyukSaatGazetesi
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+90 552 241 03 21
  • https://twitter.com/BuyukSaatGazete
  • https://www.instagram.com/adanabuyuksaat/?hl=tr
  • https://www.youtube.com/channel/UC1nzYHN5kSbjEovGgI-AQjQ

ANA SAYFA

http://www.buyuksaatgazetesi.com/?Syf=18&Hbr=1193071

 
"1995 den 2021 e dik duruşun timsali Sağlık-Sen ..." adlı sağlık çalışanlarının sorunlarının dile getirildiği basın açıklaması yapılacaktır. Kıymetli basın mensupları ve sağlık çalışanları davetlidir. Yer: Adana Şehir Hastanesi Başhekimlik girişi. Tarih ve saati: 25.01.2021 saati: 12.30
24.01.2021
-Konu Bayrak, Adana ve ARİF Nihat ASYA olunca ne yapsak azdır. Bu işi maddi bir kazanç için yapmadık, yapmayız. Gönüllü bir çalışmaydı bizim için. Sokağa çıkma yasağının olduğu gün Adana bir başka güzeldi. Martılar, güvercinler bizi yalnız bırakmadı. Çay ocakları açık olsa iyi olurdu ama kısmet. Çay içebilmek de nasipmiş. Pandemi süreci bize hayatımızda nice kıymetler olduğunu her defasında hatırlatıyor.
24.01.2021
Yıldız, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin öncülüğünde 2021 yılını sulamada hamle yılı ilan ettiklerini ifade ederek, “Sulama projelerinin devreye girmesi ile sulanan arazilerde sulama öncesi ve sulamadan sonraki durum arasında ciddi gelir artışları meydana gelmiş, bu artış il genelinde ve civar illerde doğrudan veya dolaylı olarak birçok sektöre yansımıştır. Sulama projeleri vatandaşların gelir düzeyi ve hayat standardını yükselterek, bölge ile diğer bölgeler arasındaki gelişmişlik farkını ortadan kaldırmak, kırsal alandaki verimliliği ve istihdam imkanlarını artırarak, sosyal istikrar, ekonomik büyüme gibi milli kalkınma hedeflerine katkı sağlamaktadır” dedi.
24.01.2021
Ailede çocuk eğitimi tarih boyunca sürekli önemini korumuştur. Her dönemin kendine göre çocuklardan beklenen görevleri, ödevleri, ahlak ilkeleri temel çerçevede benzer olsa da özelde farklılıklar oluşturmuştur. Nitekim saniyede her hücremizde 3000 reaksiyon söz konusu iken değil insanın bir yılı bir yılına, bir anı bir anına denk gelmemekte ve değişime uğramaktadır.
24.01.2021
CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Genel Sağlık Sigortası (GSS) kapsamında olan ve primlerini ödeyemeyen 6 milyon vatandaşın sağlık hizmetlerine erişim engelinin ertelemesinin yılsonu itibariyle bittiğini belirterek, yeni bir düzenleme yapılmasını istedi. Bulut, yeni bir düzenleme yapılmazsa borcunu ödeyemeyen vatandaşların, ağustos ayı sonrasında sağlık hizmetlerinden yararlanamayacağını bildirdi.
23.01.2021
Adana İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hıdır Ünverdi Vefat Etti Bir süredir Covid19 tedavisi gören Adana İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hıdır Ünverdi vefat etti. Adana İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hıdır Ünverdi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Koronavirüse genç yaşta yenilen merhum Ünverdi'nin hayatını kaybetmesi, Adana Milli Eğitim camiasında büyük üzüntüye neden oldu. İl Müftüsü Hasan Çınar'ın kıldırdığı cenazesi, ikindi namazını müteakiben, çok sayıda sevenlerinin ve MEB camiasının yoğun katılımlarıyla Kabasakal kabristanlığında toprağa verildi.
23.01.2021
Tarihçi yazar Yavuz Bahadıroğlu (Niyazi Birinci) hayatını kaybetti. Vefat haberini oğlu Mücahit Birinci sosyal medya hesabından duyurdu.. Gazeteci yazar Yavuz Bahadıroğlu ismiyle bilinen Niyazi Birinci hayatını kaybetti. Yavuz Bahadıroğlu'nun ölümünü oğlu Mücahit Birinci sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Birinci paylaşımında, "Yolumu aydınlatan, mücadelesi ile bana ilham veren, bir neslin doğru yetişmesine vesile olan babamız Niyazi Birinci (Yavuz Bahadıroğlu), Allah'ın rahmetine yürüdü. Rahman ve Rahim olan Allah, ona şefkati ile muamele etsin. Başımız sağolsun. El Fatiha..." ifadelerine yer verdi..
23.01.2021
BİLİM ADAMI MELİH BAKİ, ÇAĞRISINI HER FIRSATTA YENİLİYOR! Kuraklıkla mücadele eden Türkiye'nin güvencesi yeraltı su havzalarında NASA'nın yayınladığı kuraklık haritasının ardından açıklama yapan Jeofizik Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Melih Baki: "Yeraltı su havzaların koruma altına alınması toplumun en büyük güvencesidir"
23.01.2021
... 12 ...
Vedat KAHYALAR
DOĞALGAZ SERÜVENİ VE ADANA

Hasan ÇINAR Adana İl Müftüsü
Merak Edilen Konular Hakkında Fetvalar

Bekir F. YILDIRIM
GENÇLİK NEREDE, BİZ NEREDEYİZ?

Hüseyin ACARLAR (Akit Gazetesi Misafir Kalem)
Üçleme Üzerine Derkenar

Orhan GÖKTAŞ
Stop Erdoğan!

Dr. M. Zeki UYANIK
Manevi İklim… Üç Aylar

Ramazan YÜKSEL
Hayali Bile Cihanlar Değer! (9 Eylül 2009 Tarihli Makalem)

Abdulaziz TANTİK
Anbean kirleniyoruz…

Kurtuluş KILINÇ
NE ERBAKAN'MIŞ BE!

Uzman Psikoterapist Adnan KALKAN
KAÇIN KIZLAR SOKAKTAN, SIĞININ YUVANIZA

Abdulaziz KIRANŞAL
Bunları Yapıyorsak Başka Günaha Gerek Yok

Doç. Dr. Necmettin ÇALIŞKAN
28 ŞUBAT VE BİTMEYEN HESAPLAŞMA

Metin ÖZEL
NEFRET SÖYLEMLERİ BİRLİĞİMİZE ZARAR VERİYOR.

Muhammet TUNÇ
Yeni Yılın Nefis Muhasebesi

Sait ÖZDEMİR
SİZİN EŞREF SAATİNİZ NE ZAMAN?

Mustafa BAYGIN
Ermenistan’daki Darbenin(!) Şifreleri; KARABAĞ’a SALDIRI!

Recep GÜNDOĞAN
“Onlar Atalarının Dini Üzeredirler”

Battal ASLAN
ŞAVAŞI DURDURAN DİN..!!

Hayati KOCA
ÖMÜR DEDİĞİN

Turgay BAŞBOĞA
YENİ NORMALLER BENİ ÇOK KORKUTUYOR !!!

Mahmut ERASLAN
Adana Valisi Süleyman Elban'a Sivil Çağrı

Fazlı KORKMAZ
MUSA A.S'IN MİSYONU

Talip KOKTAŞ
Mikro Âlemden Makro Âleme

Mehmet ULUĞTÜRKAN
Bir çağrımız var

Feyzullah AKDAĞ
GELİŞİM SÜRECİNDE AKRABALIK İLİŞKİLERİNİN ÖNEMİ

Mehmet ERGİN
Zihinsel Tipoloji Analizi ile Öğrenciler, Zihin Yapılarına En Uygun Meslekleri Seçiyorlar…

Ahmet TAŞGETİREN(KONUK YAZAR)
Saadet çantada keklik olur mu?

Yusuf KAPLAN (KONUK YAZAR)
Dijital Emperyalizm Çağı

Muhammet YILDIRIM
Güzel insanlar, Güzelliklere vesile olur.

Mehmet ÖZLER
NE “MİLİTARİST” Mİ ?

Abdullah Sevim KULFANİ
Müminlerin Şiarı Adalet Olmalı…

Abdulkadir KAÇAR
Gülümsemenin Büyük Sırrı!