• https://www.facebook.com/AdanaBuyukSaatGazetesi
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+90 552 241 03 21
  • https://twitter.com/BuyukSaatGazete
  • https://www.instagram.com/adanabuyuksaat/?hl=tr
  • https://www.youtube.com/channel/UC1nzYHN5kSbjEovGgI-AQjQ

ANA SAYFA

 
 
AK Parti Adana Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Tamer Dağlı Meclis Genel Kurulunda yaptığı konuşmada tarım politikalarına değindi, hem üreticinin hem de tüketicinin korunmaya devam edeceğine vurgu yaptı. AK Parti Adana Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Tamer Dağlı Meclis Genel Kurulunda yaptığı konuşmada tarım politikalarına değindi, hem üreticinin hem de tüketicinin korunmaya devam edeceğine vurgu yaptı.
11.02.2021
İlçe'de yaptığı başarılı hizmetler ile vatandaşının takdirini toplayan Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz, Karataş'da yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Başkan Necip Topuz, zeytin ağacı dikimine de ayrı bir önem veriyor.
11.02.2021
Ülkemizde, bakanlığımız tarafından 2005 yılında başlatılan ve valilikler bünyesinde hizmet vermekte olan 112 Acil Çağrı Merkezleri ile 112 Sıhhi İmdat, 110 İtfaiye, 155 Polis İmdat, 156 Jandarma, 177 Orman Yangın İhbar ve 122 Alo AFAD gibi acil çağrı hizmetlerinin tek bir merkez altında birleştirilmesi hedeflenmektedir.
11.02.2021
Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Nejdat Sin, ocak ayında Türkiye’nin yaş meyve ve sebze ihracatının geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 9 artışla 279 milyon dolar olarak gerçekleştiğini, bu dönemde sektörün en fazla mandarin, domates, limon ve nar ihracatı gerçekleştirdiğini söyledi. Başkan Sin, “2021’in ilk ayında mandarin, domates, limon ve nar ihracatımız toplam yaş meyve sebze ihracatımızın yüzde 61’ini oluşturdu.” dedi.
11.02.2021
Adana'da Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri, Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirlerden olumsuz yönde etkilenen kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, internet kafe ve elektronik oyun salonu işletmecilerine maddi yardım yapılması, belediyeye ait binalarda kiracı olarak faaliyet gösteren esnafa kira desteği yapılması ve Kozan'da 23 Ağustos 2020'de çıkan orman yangınından zarar gören arıcılara arı ve arılı kovan desteği sağlanması yönünde Adana Büyükşehir Belediye Meclisi'nde ortak karar aldı.
11.02.2021
Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) tarafından “Ar-Ge Destek Programı 16. Proje Çağrısı” kapsamında değerlendirmeye alınan projeler açıklandı. 205 başvurudan 27’sinin desteklenmesi kararı alınan projelerden 5’i Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakülteli bilim insanlarına ait. Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, başarılarından dolayı akademisyenleri tebrik ederek teşekkür belgesi takdim etti.
11.02.2021
Aile Meclisi Genel Başkan Yardımcısı Adnan Kalkan, İstanbul Sözleşmesi'nin Bakanlar Kurulu tarafından kabul edilişinin 9'uncu yılı münasebetiyle yazılı açıklamada bulundu. "İnsanın biyolojik cinsiyeti bozulduğu takdirde insan yıkıma uğrar"
11.02.2021
“Üreten, istihdam sağlayan ve paylaşan belediyecilik” anlayışıyla, sorumluluk alanında yaşayan tüm yurttaşların yaşam kalitesini yükseltecek hizmetler sunan Seyhan Belediyesi bir ilki daha yaşama geçirdi.
11.02.2021
Adana Vergi Dairesi Başkanı Ümit Güner, Kamil Kurt Grup Müdürü, Ahmet Balıkçı Grup Müdürü, Ömer Kılıç Gelir İdaresi Grup Müdürü, Recep Yavuz Denetim Grup Müdürü, Halil Ayhan Grup Müdürü ile birlikte AKAMDER i ziyaret eden Vergi Dairesi Başkanlığı üst birim yöneticileri sektörle ilgili istişarelerde bulundular.
11.02.2021
İyi Parti GİK Üyesi Ümmü Gülsüm Paksoy, İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu, STK’lardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ercan Atalay, Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Yüreğir Belediye Meclis Üyesi Hakan Şaşmaz, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. ÇGC Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen ziyarete; ÇGC Başkanı Cafer Esendemir’in yanı sıra Yönetim Kurulu üyeleri Mutlu Mete ve A.Vahap Ünkat da katıldı.
11.02.2021
 3  ...
Vedat KAHYALAR
DOĞALGAZ SERÜVENİ VE ADANA

Hasan ÇINAR Adana İl Müftüsü
Merak Edilen Konular Hakkında Fetvalar

Bekir F. YILDIRIM
GENÇLİK NEREDE, BİZ NEREDEYİZ?

Hüseyin ACARLAR (Akit Gazetesi Misafir Kalem)
Üçleme Üzerine Derkenar

Orhan GÖKTAŞ
28 ŞUBAT KARARLARI VE RECEP TAYYİP ERDOĞAN

Dr. M. Zeki UYANIK
Manevi İklim… Üç Aylar

Ramazan YÜKSEL
Hayali Bile Cihanlar Değer! (9 Eylül 2009 Tarihli Makalem)

Abdulaziz TANTİK
Muhafazakarlık, İktidar ve Düşünce…

Kurtuluş KILINÇ
100. YILINDA CUMHURİYET'İN BAŞINDA KİM OLACAK

Uzman Psikoterapist Adnan KALKAN
BAĞIMLILIK KRİTERLERİ VE DÖNGÜSÜ

Abdulaziz KIRANŞAL
Regaib Gecesi Fırsatlarını Kaçırmayalım!

Doç. Dr. Necmettin ÇALIŞKAN
VEFATININ YIL DÖNÜMÜNDE ERBAKANI AN(LA)MAK

Metin ÖZEL
DİNLEMEMENİN BEDELİNİ AĞIR ÖDÜYORUZ.

Muhammet TUNÇ
Yeni Yılın Nefis Muhasebesi

Sait ÖZDEMİR
Modernite; insanın kendi orijinalliğinden utanmasıdır.

Mustafa BAYGIN
Asimetrik Saldırılar Başladı, Hedef Türkiye!

Recep GÜNDOĞAN
Yol ayırmak mı? İtibar aramakmı?

Battal ASLAN
ŞAVAŞI DURDURAN DİN..!!

Hayati KOCA
ÖMÜR DEDİĞİN

Turgay BAŞBOĞA
28 Şubat süreci gerçekten bitti mi?

Mahmut ERASLAN
Adana Valisi Süleyman Elban'a Sivil Çağrı

Fazlı KORKMAZ
MUSA A.S'IN MİSYONU

Talip KOKTAŞ
Mikro Âlemden Makro Âleme

Mehmet ULUĞTÜRKAN
Türkiye çok değerli bir sanayicisini kaybetti…

Feyzullah AKDAĞ
KISACA MUTLULUK

Mehmet ERGİN
Zihinsel Tipoloji Analizi ile Öğrenciler, Zihin Yapılarına En Uygun Meslekleri Seçiyorlar…

Ahmet TAŞGETİREN(KONUK YAZAR)
Saadet çantada keklik olur mu?

Yusuf KAPLAN (KONUK YAZAR)
Dijital Emperyalizm Çağı

Muhammet YILDIRIM
Güzel insanlar, Güzelliklere vesile olur.

Mehmet ÖZLER
NE “MİLİTARİST” Mİ ?

Abdullah Sevim KULFANİ
Müminlerin Şiarı Adalet Olmalı…

Abdulkadir KAÇAR
Gülümsemenin Büyük Sırrı!

İmran GAZEL
İNSAN