• https://www.facebook.com/AdanaBuyukSaatGazetesi
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+90 552 241 03 21
  • https://twitter.com/BuyukSaatGazete
  • https://www.instagram.com/adanabuyuksaat/?hl=tr
  • https://www.youtube.com/channel/UC1nzYHN5kSbjEovGgI-AQjQ

ANA SAYFA

http://www.buyuksaatgazetesi.com/?Syf=18&Hbr=1193071

 
CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Adana’da pandemi nedeniyle maddi olarak zor günler yaşayan taksici esnafının sorunlarını dinledi. Sokağa çıkma yasağı ve kısıtlamalar nedeniyle iş hacmi yüzde 80 düşen taksicilerin BAĞ-KUR’unu, vergilerini, sigortalarını ödeyemediğini kaydeden Bulut, bu süreçte devletin taksicilere 1000 TL dışında hiçbir yardım yapmadığını belirtti.
11.02.2021
CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, atanamayan sağlıkçıları Meclis gündemine taşıdı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına yazılı soru önergesi veren Bulut, “Türkiye’de diplomalı işsiz oranı her geçen yıl artmaktadır. Her dört gençten birinin işsiz olduğu ülkemizde, üniversite mezunu işsiz sayısı 1 milyon 84 bine yükselmiştir. Plansızca açılan üniversiteler, ihtiyaç olmadığı halde artırılan kontenjanlar işsizliği tetiklemektedir” dedi.
11.02.2021
AOSB Bölge Müdürlüğü, bu kez; yeni teknoloji ve metotların sanayiye kazandırılması, Ar-Ge ve İnovasyon kültürünün yaygınlaşması, üniversite-sanayi işbirliğinin güçlenmesi, Ar-Ge ve İnovasyon çalışmalarında yeni ortaklıkların başlatılması, Ar-Ge ve İnovasyon fikirlerinin sunulup hayata geçirilebileceği bir platform sağlanması amacıyla “AOSB Sanayi Odaklı Ar-Ge ve İnovasyon Proje Yarışması” düzenlendi.
11.02.2021
Anadolu Gençlik Derneği Milli Gençlik Vakfı Ankara Şubesi Üniversite Komisyon Başkanı Muhammed Musab Mutlu ve Teşkilat üyelerine yapmış oldukları ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirerek başlayan sohbette, ASKON’ un faaliyetleri, AGD ve MGV' nin önemi, değeri ve faaliyetleri hakkında bilgiler verildi.
11.02.2021
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hakkı Çiftçi, İktisadi Kalkınma ve Sosyal Araştırmalar Enstitüsü (Instıtute Of Economıc Development And Socıal Researches) İKSAD’dan 11. İKSAD Bilim Ödülleri kapsamında 2020 Bilim Onur Ödülü sahibi oldu. Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, Doç. Dr. Hakkı Çiftçiyi başarısından dolayı tebrik ederek teşekkür belgesi takdim etti.
11.02.2021
Tevbe, bağışlanma ve ibadette yoğunlaşma ayları olarak bilinen üç aylar bu gece başlıyor. Bereketin rahmet olup yağdığı, gönülleri şenlendiren Üç Aylar; Recep, Şaban ve Ramazan aylarını ihtiva ediyor.
11.02.2021
Başkan Mehmet Ay, "Adana'mızı 2023 hedeflerine taşıyacak kadroyu oluşturduk" - Yönetimin yüzde 40'ı kadınlardan, yüzde 50'si gençlerden oluşuyor AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, tecrübeli ve yeni yüzlere de yer verilen yeni yönetimin yüzde 40'nın kadın, yüzde 50'sinin ise gençlerden oluştuğunu belirterek, Adana'yı 2023 hedeflerine taşıyacak kadroyu oluşturduklarını söyledi.
10.02.2021
Doğu Türkistanlı Aileleri Ziyaret Etmek İsteyen Mazlumder’e Polisten Engel! Çin’in sistematik baskı ve asimilasyon politikalarına maruz kalan toplama kampı mağduru yakınları Doğu Türkistanlılar, Çin’in Ankara Büyükelçiliği önündeki eylemlerine devam ederken Mazlumder Ankara Şubesi , büyükelçilik önünde eylem yapan mağdur ailelere destek vermek amacıyla basın açıklaması yapmak isteyince polis engeline takıldı.
10.02.2021
Türk Dili ve Edebiyatı Hocası. Okan ARIK, Adana Kozan Belediye Meclisi'nin daveti üzerine Kozan’a yapılacak olan Arif Nihat Asya Parkı dolayısıyla, Arif Nihat Asya ve Remzi Oğuz Arık Hakkında meclis kürsüsünden bilgilendirme Konuşması yaptı.
10.02.2021
Deniz Feneri Derneği’nin, Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil’in iftira ve hakaret içeren yazılarıyla derneği tahkir ettiği ve kamuoyunda olumsuz algıya neden olduğu gerekçesiyle açtığı manevi tazminat davası sonuçlandı. Derneğin açtığı dava geçtiğimiz günlerde İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’nde karara bağlandı. Mahkeme, Deniz Feneri’ni haklı bularak Özdil’in, derneğe hakaret ve iftirasını tescilledi ve Sözcü Gazetesi sahibi ve sorumlu müdürünü 15 bin TL manevi tazminat ödemeye mahkûm etti.
09.02.2021
 4  ...
Vedat KAHYALAR
DOĞALGAZ SERÜVENİ VE ADANA

Hasan ÇINAR Adana İl Müftüsü
Merak Edilen Konular Hakkında Fetvalar

Bekir F. YILDIRIM
GENÇLİK NEREDE, BİZ NEREDEYİZ?

Hüseyin ACARLAR (Akit Gazetesi Misafir Kalem)
Üçleme Üzerine Derkenar

Orhan GÖKTAŞ
Stop Erdoğan!

Dr. M. Zeki UYANIK
Manevi İklim… Üç Aylar

Ramazan YÜKSEL
Hayali Bile Cihanlar Değer! (9 Eylül 2009 Tarihli Makalem)

Abdulaziz TANTİK
Anbean kirleniyoruz…

Kurtuluş KILINÇ
NE ERBAKAN'MIŞ BE!

Uzman Psikoterapist Adnan KALKAN
KAÇIN KIZLAR SOKAKTAN, SIĞININ YUVANIZA

Abdulaziz KIRANŞAL
Bunları Yapıyorsak Başka Günaha Gerek Yok

Doç. Dr. Necmettin ÇALIŞKAN
28 ŞUBAT VE BİTMEYEN HESAPLAŞMA

Metin ÖZEL
NEFRET SÖYLEMLERİ BİRLİĞİMİZE ZARAR VERİYOR.

Muhammet TUNÇ
Yeni Yılın Nefis Muhasebesi

Sait ÖZDEMİR
SİZİN EŞREF SAATİNİZ NE ZAMAN?

Mustafa BAYGIN
Ermenistan’daki Darbenin(!) Şifreleri; KARABAĞ’a SALDIRI!

Recep GÜNDOĞAN
“Onlar Atalarının Dini Üzeredirler”

Battal ASLAN
ŞAVAŞI DURDURAN DİN..!!

Hayati KOCA
ÖMÜR DEDİĞİN

Turgay BAŞBOĞA
YENİ NORMALLER BENİ ÇOK KORKUTUYOR !!!

Mahmut ERASLAN
Adana Valisi Süleyman Elban'a Sivil Çağrı

Fazlı KORKMAZ
MUSA A.S'IN MİSYONU

Talip KOKTAŞ
Mikro Âlemden Makro Âleme

Mehmet ULUĞTÜRKAN
Bir çağrımız var

Feyzullah AKDAĞ
GELİŞİM SÜRECİNDE AKRABALIK İLİŞKİLERİNİN ÖNEMİ

Mehmet ERGİN
Zihinsel Tipoloji Analizi ile Öğrenciler, Zihin Yapılarına En Uygun Meslekleri Seçiyorlar…

Ahmet TAŞGETİREN(KONUK YAZAR)
Saadet çantada keklik olur mu?

Yusuf KAPLAN (KONUK YAZAR)
Dijital Emperyalizm Çağı

Muhammet YILDIRIM
Güzel insanlar, Güzelliklere vesile olur.

Mehmet ÖZLER
NE “MİLİTARİST” Mİ ?

Abdullah Sevim KULFANİ
Müminlerin Şiarı Adalet Olmalı…

Abdulkadir KAÇAR
Gülümsemenin Büyük Sırrı!