• https://www.facebook.com/AdanaBuyukSaatGazetesi
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+90 552 241 03 21
  • https://twitter.com/BuyukSaatGazete
  • https://www.instagram.com/adanabuyuksaat/?hl=tr
  • https://www.youtube.com/channel/UC1nzYHN5kSbjEovGgI-AQjQ

ANA SAYFA

 
 
Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Niyazi Göger, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu'na, pandemi sürecinde zor bir dönemden geçen esnaf ve sanatkarların devletten taleplerini ileterek, destek istedi.
09.02.2021
Muhtar Cem Karaca, Türk rock müziği sanatçısı, besteci, tiyatrocu, sinema oyuncusu. Anadolu rock türünün kurucularındandır. Birçok grupla çalışmış, grupların kurucu ve yöneticisi olmuş, güçlü bir rock kültü oluşumunun öncülerinden olmuştur. Doğum tarihi: 5 Nisan 1945, İstanbul Ölüm tarihi ve yeri: 8 Şubat 2004, İstanbul Ölümünün 17.senei devriyesinde Rahmetli Cem Karaca''nın eserlerinden oluşturulmuş bir kurgu hikaye kaleme aldık...(Eser isimlerinin başharfleri hikayede büyük yazılmıştır).
09.02.2021
BAŞTA VALİ OLMAK ÜZERE BÜROKRATLARIN İŞ İNSANLARINI, ÜRETİM MERKEZLERİNİ BİR VESİLE ZİYARET ETMELERİ MEMNUNİYETLE KARŞILANIYOR. Pandemi dolayısıyla zor ve sıkıntılı zamanlar geçiren iş adamı, esnaf, vatandaş Devlet büyüklerini, bürokratları yanlarında görmekten son derece mutlu ve kendilerini güvende hissetmelerine neden olduğu bildiriliyor. Bu kapsam da Vergi Dairesi Başkanı Ümit Güner, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği’ni ziyaret etti.
09.02.2021
BBC'nin haberi şöyle devam ediyor; Belçikalı atık uzmanı Mike van Acoleyen'e göre, kontrol edilen konteynerlerdeki atığın nereye gittiği, şirketlerin bunları doğru bir şekilde işleyip işlemediği ya da atıkların doğaya atılıp atılmadığı ise yeterince incelenmiyor. Belçikalı uzman, "Bunları incelemek için zaman yok" diyor.
08.02.2021
Türkiye Kano Federasyonunun 2021 yılı faaliyet programında yer alan “Durgunsu Kano Milli Takımı ve TOHM Ölçme ve Değerlendirme Testi” Vali Süleyman Elban’ın katılımıyla Kayıkhane tesislerinde başladı. Vali Elban, 12 ilden toplam 16 takımın 129 sporcu ile mücadele ettiği etkinlik hakkında Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı’dan bilgiler aldı.
07.02.2021
Adana’nın Seyhan ilçesi Kayalıbağ Mahallesi’nde 20.yüzyıl başlarında inşa edilen tarihi yapı, Seyhan Belediyesi tarafından restore edilip, “Karikatür ve Edebiyat Evi” olarak Adanalıların hizmetine sunulacak.
07.02.2021
Sarıçam Belediyesi Sponsorluğunda Türkiye Durgunsu Kano Uzun Mesafe Milli Takım Seçme Yarışları Adana’da gerçekleştirildi. Türkiye Durgunsu Kano Uzun Mesafe Milli Takımı aday kadrosuna seçilmek için Türkiye geneli 16 ilden 217 sporcu katılırken, toplamda antranör ve hakem heyeti ile birlikte 309 kişi katıldı. Seyhan Baraj Gölü Çukurova Üniversitesi Kayıkhane Tesisleri’nde gerçekleşen etkinliğe Adana Valisi Süleyman Elban, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı, ASKF Başkanı Ahmet Bozan ve Sarıçam Belediyesi Bürokratları katıldı.
07.02.2021
Türkiye Hava Sporları Federasyonu (THSF) tarafından düzenlenen ve Seyhan Belediyesi’nin sponsorluğunda gerçekleştirilen Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası’nda Adana semaları yamaç paraşütleriyle renklendi
07.02.2021
Ziyarette TEMSA’nın yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler veren Tolga Kaan Doğancıoğlu, TEMSA’nın 1987'den beri Adana'da bulunan 510.000 metrekarelik üretim tesisinde faaliyetlerini sürdürdüğünü ve yılda 10.000'in üzerinde otobüs, midibüs ve hafif kamyon üretmekte olduğunu ifade ederek “akıllı, sürdürülebilir, insan odaklı araçlarla daha iyi bir gelecek ve çevre dostu teknolojiyle donatılmış araçlar üretmek için çalışmaya devam ediyoruz“ şeklinde konuştu. (Ziyareti Yazarımız Vedat KAHYALAR yorumladı)
06.02.2021
Adana İl Jandarma Komutanlığınca, Yumurtalık ilçesinde mağdurlara faizle para vererek tefecilik yapan ve bu para ile kumar oynatılması için yer ve imkân sağlayan, bu yöntemle yaklaşık (40) kişiyi mağdur ederek yaklaşık (5.000.000) TL. haksız kazanç elde ettiği belirlenen şahısların yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmalar sonucunda adli makamlardan alınan talimat doğrultusunda operasyon yapıldı.
06.02.2021
 5  ...
Vedat KAHYALAR
DOĞALGAZ SERÜVENİ VE ADANA

Hasan ÇINAR Adana İl Müftüsü
Merak Edilen Konular Hakkında Fetvalar

Bekir F. YILDIRIM
GENÇLİK NEREDE, BİZ NEREDEYİZ?

Hüseyin ACARLAR (Akit Gazetesi Misafir Kalem)
Üçleme Üzerine Derkenar

Orhan GÖKTAŞ
28 ŞUBAT KARARLARI VE RECEP TAYYİP ERDOĞAN

Dr. M. Zeki UYANIK
Manevi İklim… Üç Aylar

Ramazan YÜKSEL
Hayali Bile Cihanlar Değer! (9 Eylül 2009 Tarihli Makalem)

Abdulaziz TANTİK
Muhafazakarlık, İktidar ve Düşünce…

Kurtuluş KILINÇ
100. YILINDA CUMHURİYET'İN BAŞINDA KİM OLACAK

Uzman Psikoterapist Adnan KALKAN
BAĞIMLILIK KRİTERLERİ VE DÖNGÜSÜ

Abdulaziz KIRANŞAL
Regaib Gecesi Fırsatlarını Kaçırmayalım!

Doç. Dr. Necmettin ÇALIŞKAN
VEFATININ YIL DÖNÜMÜNDE ERBAKANI AN(LA)MAK

Metin ÖZEL
DİNLEMEMENİN BEDELİNİ AĞIR ÖDÜYORUZ.

Muhammet TUNÇ
Yeni Yılın Nefis Muhasebesi

Sait ÖZDEMİR
Modernite; insanın kendi orijinalliğinden utanmasıdır.

Mustafa BAYGIN
Asimetrik Saldırılar Başladı, Hedef Türkiye!

Recep GÜNDOĞAN
Yol ayırmak mı? İtibar aramakmı?

Battal ASLAN
ŞAVAŞI DURDURAN DİN..!!

Hayati KOCA
ÖMÜR DEDİĞİN

Turgay BAŞBOĞA
28 Şubat süreci gerçekten bitti mi?

Mahmut ERASLAN
Adana Valisi Süleyman Elban'a Sivil Çağrı

Fazlı KORKMAZ
MUSA A.S'IN MİSYONU

Talip KOKTAŞ
Mikro Âlemden Makro Âleme

Mehmet ULUĞTÜRKAN
Türkiye çok değerli bir sanayicisini kaybetti…

Feyzullah AKDAĞ
KISACA MUTLULUK

Mehmet ERGİN
Zihinsel Tipoloji Analizi ile Öğrenciler, Zihin Yapılarına En Uygun Meslekleri Seçiyorlar…

Ahmet TAŞGETİREN(KONUK YAZAR)
Saadet çantada keklik olur mu?

Yusuf KAPLAN (KONUK YAZAR)
Dijital Emperyalizm Çağı

Muhammet YILDIRIM
Güzel insanlar, Güzelliklere vesile olur.

Mehmet ÖZLER
NE “MİLİTARİST” Mİ ?

Abdullah Sevim KULFANİ
Müminlerin Şiarı Adalet Olmalı…

Abdulkadir KAÇAR
Gülümsemenin Büyük Sırrı!

İmran GAZEL
İNSAN