• https://www.facebook.com/AdanaBuyukSaatGazetesi
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+90 552 241 03 21
  • https://twitter.com/BuyukSaatGazete
  • https://www.instagram.com/adanabuyuksaat/?hl=tr
  • https://www.youtube.com/channel/UC1nzYHN5kSbjEovGgI-AQjQ

ANA SAYFA

 
 
TMMOB Adana İKK Sekreteri Ahmet Uncu Oldu Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Adana İl Koordinasyon Kurulu (İKK) Sekreterliği görevini üç yıldır sürdüren Erol Salman sağlık sorunları nedeniyle görevini, İnşaat Mühendisleri Odası Adana Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Uncu’ya devretti. Erol Salman ve Ahmet Uncu birlikte yaptıkları yazılı açıklamada; TMMOB Adana İKK’nın, Adana’daki sorunların çözümü doğrultusundaki çalışmalarına ve Mühendis, Mimar, Şehir Plancısı üyelerinin mesleki haklarına sahip çıkmaya devam edeceğini belirtti.
05.02.2021
Adana Sürücü Kursları Derneği Başkanı Hüseyin Erfidan ile yönetim kurulu üyeleri, Vali Süleyman Elban’ı ziyaret etti. Sohbet ortamında gerçekleşen ziyarette Vali Elban, Başkan Erfidan’dan dernek faaliyetleri hakkında bilgiler aldı.
05.02.2021
lçe başkanlıklarına ziyaretlerini sürdüren AK Parti Adana Milletvekili Abdullah Doğru bir süre önce kongre ile ilçe başkanlığına seçilen Necip Fazıl Cengil ve Yönetim kurulu üyelerini ilçe başkanlığında ziyaret ederek, parti binasına gelen ve üye olmak isteyen vatandaşların üyelik formlarını ilçe başkanı Cengil ile imzalayarak partiye kayıtlarını yaptılar. Doğru burada yaptığı açıklamada; bir bayrak yarışı olan ve demokrasi şölenini andıran kongremiz sonucu seçilen ilçe başkanımız Necip Fazıl Cengil ve yönetim kurulunu kutluyorum. Seçilen arkadaşlarımızın iyi bir performans göstereceklerini ve Yüreğirimize teşkilatımız acısından büyük katkılar koyacaklarını ve başarılı olacaklarını ümit ediyorum’ dedi.
05.02.2021
Kansere Dair Güncel Bilgiler ve Kanserde Risk Faktörleri Nelerdir? Çağımızın en önemli sağlık sorunu olan kanser tüm dünya artmaya devam ediyor. Kansere karşı bilinçlenerek kansere neden olan risk faktörlerinden kaçınmak, erken tanı ve erken dönemde tedavi ile kanserden korunmak mümkün. Biruni Üniversite Hastanesi Medikal Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Neşe Güney, 4 Şubat Dünya Kanser Günü dolayısıyla kanserle ilgili güncel veriler paylaştı ve kanserden korunma yöntemleri ile ilgili bilgi verdi.
05.02.2021
Covid-19 enfeksiyonu sebebiyle, görev yaptığı Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi görmekte olan genç Hekim, Mehmet Ertane, akşam saatlerinde hayatını kaybetti. Sağlık camiasına, ailesine ve Adanalılara, başsağlığı diliyoruz. mekanı cennet olsun.
04.02.2021
Vali Süleyman Elban; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdür Yardımcısı Haluk Şahin Yazgı, Laboratuar Ölçüm ve İzleme Daire Başkanı Soner Ongun, Temiz Hava Merkezi Müdürü Zeliha Gemici, Şube Müdürü Onur Kale, Adana Temiz Hava Merkezi Müdürü Salih Mert Körükçü ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Halit Ergin ile bir araya geldi.
03.02.2021
Ali Münif Yeğenağa Caddesi’nin toplu taşıma araçlarına kapatılmasıyla iş yapamaz hale geldiklerini belirten esnafımız, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeydan Karalar’ın güzergâhın tekrar açılacağı yönünde kendilerine verdiği sözü tutmasını istiyor.
03.02.2021
30 Ocak 1923 tarihinde Türk hükümeti Yunan Hükümeti arasında imzalanan Mübadele Sözleşmesi ile her iki ülkeden yaklaşık iki milyon insan doğdukları topraklardan ayrılmak zorunda kaldığını dile getiren Başkan Dr. Özgür Kara, “Günümüzde mübadele müzelerinde, siyah beyaz fotoğraflarını gördüğümüz ancak hepsinden önemlisi kuşaktan kuşağa aktarılan memleket anıları, yüreklerimizde sakladığımız yeni vatanlarına yolculuklarının öyküsü suyun iki yanında 98 yıldır hiç unutulmadı” dedi.
03.02.2021
“Türk insanının en büyük hasletlerinden birisi yardımlaşma ve dayanışma duygusudur. İnsanların kazanç kapılarının kapandığı, gelir düzeylerinin düştüğü bu zor günlerde ihtiyaç sahiplerine el uzatmamız gerektiği düşüncesinden yola çıktık. Karınca kaderince, imkanlar doğrultusunda ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmak istedik. Kuzey Kıbrıs Türk Kızılay’ı kimsesizlerin kimsesi olmak için çabalıyoruz. Bu yardım kampanyamıza anavatandaki hayırsever iş adamlarının da desteğini bekliyoruz. Bu zor günleri birlikte aşacağız.”
03.02.2021
PERİYODİK MUAYENE İÇİN MÜRACAATLAR 01 MART 2021 TARİHİNDE SONA ERECEKTİR. İlimizde bulunan her türlü Ölçü ve Ölçü Aletlerinin Kamu yararına uygun olarak doğru ve ayarlı kullanımının sağlanması, muayenesi ve damgalanması işlemleri 3516 Sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu hükümlerine göre yürütülmektedir. 3516 Sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu hükümlerine göre; ölçü ve ölçü aletlerinin iki yılda bir muayene edilerek damgalanması zorunlu bulunmaktadır. Ölçü ve ölçü aletlerinin 2021 yılı periyodik muayenesi için müracaatlar 01 Mart 2021 günü mesai bitiminde sona erecektir.
03.02.2021
 7  ...
Vedat KAHYALAR
DOĞALGAZ SERÜVENİ VE ADANA

Hasan ÇINAR Adana İl Müftüsü
Merak Edilen Konular Hakkında Fetvalar

Bekir F. YILDIRIM
GENÇLİK NEREDE, BİZ NEREDEYİZ?

Hüseyin ACARLAR (Akit Gazetesi Misafir Kalem)
Üçleme Üzerine Derkenar

Orhan GÖKTAŞ
28 ŞUBAT KARARLARI VE RECEP TAYYİP ERDOĞAN

Dr. M. Zeki UYANIK
Manevi İklim… Üç Aylar

Ramazan YÜKSEL
Hayali Bile Cihanlar Değer! (9 Eylül 2009 Tarihli Makalem)

Abdulaziz TANTİK
Muhafazakarlık, İktidar ve Düşünce…

Kurtuluş KILINÇ
100. YILINDA CUMHURİYET'İN BAŞINDA KİM OLACAK

Uzman Psikoterapist Adnan KALKAN
BAĞIMLILIK KRİTERLERİ VE DÖNGÜSÜ

Abdulaziz KIRANŞAL
Regaib Gecesi Fırsatlarını Kaçırmayalım!

Doç. Dr. Necmettin ÇALIŞKAN
VEFATININ YIL DÖNÜMÜNDE ERBAKANI AN(LA)MAK

Metin ÖZEL
DİNLEMEMENİN BEDELİNİ AĞIR ÖDÜYORUZ.

Muhammet TUNÇ
Yeni Yılın Nefis Muhasebesi

Sait ÖZDEMİR
Modernite; insanın kendi orijinalliğinden utanmasıdır.

Mustafa BAYGIN
Asimetrik Saldırılar Başladı, Hedef Türkiye!

Recep GÜNDOĞAN
Yol ayırmak mı? İtibar aramakmı?

Battal ASLAN
ŞAVAŞI DURDURAN DİN..!!

Hayati KOCA
ÖMÜR DEDİĞİN

Turgay BAŞBOĞA
28 Şubat süreci gerçekten bitti mi?

Mahmut ERASLAN
Adana Valisi Süleyman Elban'a Sivil Çağrı

Fazlı KORKMAZ
MUSA A.S'IN MİSYONU

Talip KOKTAŞ
Mikro Âlemden Makro Âleme

Mehmet ULUĞTÜRKAN
Türkiye çok değerli bir sanayicisini kaybetti…

Feyzullah AKDAĞ
KISACA MUTLULUK

Mehmet ERGİN
Zihinsel Tipoloji Analizi ile Öğrenciler, Zihin Yapılarına En Uygun Meslekleri Seçiyorlar…

Ahmet TAŞGETİREN(KONUK YAZAR)
Saadet çantada keklik olur mu?

Yusuf KAPLAN (KONUK YAZAR)
Dijital Emperyalizm Çağı

Muhammet YILDIRIM
Güzel insanlar, Güzelliklere vesile olur.

Mehmet ÖZLER
NE “MİLİTARİST” Mİ ?

Abdullah Sevim KULFANİ
Müminlerin Şiarı Adalet Olmalı…

Abdulkadir KAÇAR
Gülümsemenin Büyük Sırrı!

İmran GAZEL
İNSAN