• https://www.facebook.com/AdanaBuyukSaatGazetesi
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+90 552 241 03 21
  • https://twitter.com/BuyukSaatGazete
  • https://www.instagram.com/adanabuyuksaat/?hl=tr
  • https://www.youtube.com/channel/UC1nzYHN5kSbjEovGgI-AQjQ

ANA SAYFA

 
 
Ceyhan Belediyesi ekipleri, hafta sonu sokağa çıkma yasağında, Ceyhan genelini dip bucak temizleyerek kötü görüntü oluşmaması için tüm mahalleleri tertemiz yaptı. Ceyhan genelinde hava şartlarından kaynaklı oluşan çevrede kötü görüntü oluşturan ne varsa temizleyerek Ceyhan'ı pırıl pırıl yapan ekipler, diğer yandan da Zabıta ekipleri koronavirüs ile mücadele kapsamında ilçe genelinde faaliyet gösteren petrol istasyonlarını, marketleri denetleyerek, hijyen ve maske hususları konusunda vatandaşlara bilgi verdi.
03.02.2021
Türkiye İstatistik Kurumu Adana Bölge Müdürlüğü 2021 Yılı Ocak Ayı Haber Bültenleri Özeti TUİK 2021 Yılı Ocak Ayı Haber Bülteni Özeti indirilebilir PDF formatında haberde
02.02.2021
CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, TBMM Genel Kurulu’nda esnafın sorunlarını dile getirdi. Esnafın, Covid-19 salgınından öte ekonomik sorunlarla boğuştuğunu kaydeden Bulut, salgın gündeminin, ekonomik gündeminin gerisine düştüğünü belirtti. Bulut, postacıların mektup değil, icra tebligatı dağıtmak için mesai yaptığını belirtti.
02.02.2021
DEVA Partisi Adana İl Başkanı Sadullah Kısacık ve tarım sektöründe faaliyet gösteren il yönetim kurulu üyeleri, Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru ve Çiftçiler Birliği’nin yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. Sadullah Kısacık, DEVA Partisi Adana İl Yönetim Kurulu oluşturulurken, çiftçilerin temsil edildiği, bölge ve ülke ekonomisine katkıda bulunan saygın insanların yer aldığı bir yönetim kurullarının olduğunu belirtti.
02.02.2021
Bilindiği üzere Çin sınırları içerisinde olan Doğu Türkistan tarihte ve bugün Türklerin yurdudur. Bugün bile Türkistan denildiği vakit insanlarda en çok çağrışım yapan bölge şüphesiz Uygurlar ve birçok Türk boyuna ev sahipliği yapmış medeniyetin beşiği Doğu Türkistan’dır. Çinliler bu bölgeye ‘’yeni toprak’’ anlamında Sincan adını verdiler ve giderek bölgedeki nüfus dengesini bozdular. Bugün geçmişteki Nazi kamplarını andıran sözde eğitim kampları ile bölgedeki huzursuzluk iyice artmıştır.
02.02.2021
Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisine (CHP) yönelik, "Bizim sıkıntımız demokrasimiz adınadır, Türk siyaseti adınadır. Kendi siyasetimiz adına mumla arasak bulamayacağımız bir rakiple karşı karşıyayız." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin genel merkezinden, AK Parti Adana, Antalya, Bursa ve Muğla 7. Olağan İl Kongrelerine canlı bağlantıyla katıldı.
01.02.2021
Saadet Partisi Kadın Kolları olarak, su kaynaklarımızın tükeniyor olmasını ve bu noktada acil alınması gereken tedbirleri ülke gündemine büyük bir hassasiyetle taşımak istiyoruz. Su kaynaklarımızın azalması doğa olayları ile ilgili olduğu kadar, su tüketiminin bilinçsizliği ve yanlış kullanımı ile de alakalıdır. Bilinçli bir şekilde yapılacak su tasarrufu, tüm canlılar için atılacak çok önemli bir adımdır.
01.02.2021
DEAŞ TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASINA GÖZALTI, BTÖ PROPAGANDASINA OPERASYON POLİS YELEĞİ İLE TARİHİ ESER KAÇAKÇILIĞI
01.02.2021
RAHMETLE... Barış Manço; Kişiliği ,güler yüzü ,mütevazılığı ile toplumun bütün kesimlerinin ve yaş gruplarının sevgisini kazanmış bir sanatçı idi. 1 Şubat 1999 da Darul Beka'ya göç eden Barış Manço 2 Ocak 1943 yılında doğmuş. İstedik ki; dillerden düşmeyen yüzlerce müzik eserine imza atmış sanatçının eser isimlerinin tamamının içinde yer aldığı bir kurgu/hikaye yazısı kaleme alalım.Bakalım beğenecek misiniz. Ah Tut-i Mucizeyi Guyemi ne desem laf değil !!!
01.02.2021
Konu: Son Kale Aile ve Geleceği Bu Haftaki Konuk, Uzman Psikoterapist, Yazar ve Aile Danışmanı Adnan Kalkan oldu. Programın moderatörlüğünü eski AOSB Bölge Müdürü, Ankara Sanayi Odası Genel Sekreteri ve Eğitimci Yazar, Vedat Kahyalar yaptı. Oldukça verimli ve öğretici geçen konuşma da, konuşmacı Kalkan kısaca biyografini ve aldığı eğitimlerden bahseden Kalkan, Adnan Kalkan, 1987 yılında doğdu. Adana Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği okudu. Eğitim hayatına Sosyoloji, Psikoloji, Psikoloji Yüksek Lisans ve Konya Selçuk Üniversitesinden “Aile Danışmalığı” eğitimi aldığından bahsetti
01.02.2021
 8  ...
Vedat KAHYALAR
DOĞALGAZ SERÜVENİ VE ADANA

Hasan ÇINAR Adana İl Müftüsü
Merak Edilen Konular Hakkında Fetvalar

Bekir F. YILDIRIM
GENÇLİK NEREDE, BİZ NEREDEYİZ?

Hüseyin ACARLAR (Akit Gazetesi Misafir Kalem)
Üçleme Üzerine Derkenar

Orhan GÖKTAŞ
28 ŞUBAT KARARLARI VE RECEP TAYYİP ERDOĞAN

Dr. M. Zeki UYANIK
Manevi İklim… Üç Aylar

Ramazan YÜKSEL
Hayali Bile Cihanlar Değer! (9 Eylül 2009 Tarihli Makalem)

Abdulaziz TANTİK
Muhafazakarlık, İktidar ve Düşünce…

Kurtuluş KILINÇ
100. YILINDA CUMHURİYET'İN BAŞINDA KİM OLACAK

Uzman Psikoterapist Adnan KALKAN
BAĞIMLILIK KRİTERLERİ VE DÖNGÜSÜ

Abdulaziz KIRANŞAL
Regaib Gecesi Fırsatlarını Kaçırmayalım!

Doç. Dr. Necmettin ÇALIŞKAN
VEFATININ YIL DÖNÜMÜNDE ERBAKANI AN(LA)MAK

Metin ÖZEL
DİNLEMEMENİN BEDELİNİ AĞIR ÖDÜYORUZ.

Muhammet TUNÇ
Yeni Yılın Nefis Muhasebesi

Sait ÖZDEMİR
Modernite; insanın kendi orijinalliğinden utanmasıdır.

Mustafa BAYGIN
Asimetrik Saldırılar Başladı, Hedef Türkiye!

Recep GÜNDOĞAN
Yol ayırmak mı? İtibar aramakmı?

Battal ASLAN
ŞAVAŞI DURDURAN DİN..!!

Hayati KOCA
ÖMÜR DEDİĞİN

Turgay BAŞBOĞA
28 Şubat süreci gerçekten bitti mi?

Mahmut ERASLAN
Adana Valisi Süleyman Elban'a Sivil Çağrı

Fazlı KORKMAZ
MUSA A.S'IN MİSYONU

Talip KOKTAŞ
Mikro Âlemden Makro Âleme

Mehmet ULUĞTÜRKAN
Türkiye çok değerli bir sanayicisini kaybetti…

Feyzullah AKDAĞ
KISACA MUTLULUK

Mehmet ERGİN
Zihinsel Tipoloji Analizi ile Öğrenciler, Zihin Yapılarına En Uygun Meslekleri Seçiyorlar…

Ahmet TAŞGETİREN(KONUK YAZAR)
Saadet çantada keklik olur mu?

Yusuf KAPLAN (KONUK YAZAR)
Dijital Emperyalizm Çağı

Muhammet YILDIRIM
Güzel insanlar, Güzelliklere vesile olur.

Mehmet ÖZLER
NE “MİLİTARİST” Mİ ?

Abdullah Sevim KULFANİ
Müminlerin Şiarı Adalet Olmalı…

Abdulkadir KAÇAR
Gülümsemenin Büyük Sırrı!

İmran GAZEL
İNSAN