• https://www.facebook.com/AdanaBuyukSaatGazetesi
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+90 552 241 03 21
  • https://twitter.com/BuyukSaatGazete
  • https://www.instagram.com/adanabuyuksaat/?hl=tr
  • https://www.youtube.com/channel/UC1nzYHN5kSbjEovGgI-AQjQ

ANA SAYFA

 
 
28 Ocak Perşembe günü yapılan ve kalabalık bir davetli topluluğunun katılımıyla gerçekleşen törene; Anadolu Platformu İcra Kurulu Turgay Aldemir, Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Afrin Yerel Meclis Başkanı Muhammed Şeyh Reşit, Anadolu Platformu Teşkilat Başkanı Gazi Kılıçparlar, mülki ve idari amirler, İyilik Derneği temsilcileri, STK temsilcileri, okul yöneticileri, öğrenciler ve velileri katıldı.
31.01.2021
Amcanın iç parçalayan yalvarışları iç burktu! Durumu gören sosyal medya kullanıcıları gözyaşlarına boğuldu! Giresun Karabörk Köyünde geçen bu hadise sosyal medyayı çalkaladı!
31.01.2021
BÜYÜK SAAT GAZETESi Gündemdeki sorunlara çözüm üretmeye devam ediyor. Yayın kurulu üyelerimizden Vedat KAHYALAR'ın Moderatörlüğünde, Adnan KALKAN'ın sunumuyla (Uzman Psikoterapist) ; SON KALE AİLE ve GELECEĞİ
31.01.2021
Hubble Mirası projesi, 1998'den 2016'ya kadar Uzay Teleskobu Bilim Enstitüsü'nde bir grup gökbilimci ve görüntü işleme uzmanı tarafından yürütülmüştür. Projenin belirtilen amacı, Hubble Uzay Teleskobu'nun yeni gözlem verileriyle zenginleştirilmiş görüntü arşivini kullanmaktı. Evrenimizin estetik açıdan etkili ve bilimsel olarak doğru renkli görüntülerini üretir. Ekip o zamandan beri dağılmış olsa da, programın mirası, dünya çapında sayısız insana ilham veren ve halk arasında astronominin derin ve kalıcı bir şekilde takdir edilmesini teşvik eden, evrenimize açılan zengin ve canlı pencereler koleksiyonunda kalıyor
31.01.2021
30 Ocak koronavirüs tablosu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklandı. Son günlerde vaka sayılarında yaşanan artışa paralel olarak uzmanlar tarafından yapılan değerlendirmede İngiltere'de görülen mutasyonlu virüse Türkiye'de de rastlandığı ve buna bağlı olarak vaka sayılarında yaşanan artışın nedeni olabileceğini ifade ettiler. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Bilim Kurulu toplantısının hemen ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından da mutasyonlu virüsün ülkemizde görüldüğü ifade edilmişti. İşte Türkiye'de son 24 saat içerisinde tespit edilen vaka sayısı
31.01.2021
Ülkemiz topraklarının %96’sı deprem riski taşımakta olup nüfusumuzun %98’i bu bölgeler üzerinde yaşamaktadır. İlimizin jeopolitik konumu itibariyle afetlere maruz kalma ihtimalinin yüksek olması, bireylerin de hazırlıklı olmasını gerekli kılmaktadır. Alınan her tedbir, afet sonrası mal ve can kaybını daha da azaltacaktır.
30.01.2021
Babası Süleyman Çalışkan ,amcası Abdulkadir Çalışkan Hakk'ın rahmetine kavuşan gazetemiz yayın kurulu üyesi değerli dost Necmettin Çalışkana Büyük saat gazetesi yayın kurulu olarak taziye ziyaretinde bulunduk. Hem Süleyman Çalışkan abiyi rahmetle, hatıralarla yad ettik hem dua ettik Rabbim rahmet eylesin ilgi ve alakasından dolayı da Necmettin Çalışkan kardeşimize ve ekibine teşekkür ederiz
30.01.2021
Adana İl Müftüsü Hasan Çınar, Telegram ve Bip Üzerinden kanal abonelerine güncel konularla alakalı fetvalarını yayınlıyor.
29.01.2021
WhatsApp'ın kullanıcılarına dayattığı zorunlu güncelleme sonrası kullanıcı sayısı gözle görülür bir şekilde artan Telegram, WhatsApp kullanıcılarının bir hayli işine yarayacak bir özelliğe kavuştu.
29.01.2021
50 yıllık siyasi geçmişiyle Türkiye siyasetinde önemli bir yere sahip olan Milli Görüş hareketinin tek temsilcisi Saadet Partisi’nde yapılan istişareler sonucunda Adana İl Başkanlığına Musa Ahmet Kaya getirildi. Saadet Partisi Genel Merkezinde Genel Başkan Temel Karamollaoğlu ile bir araya gelen yeni İl Başkanı Kaya’ya görevlendirme yazısı tebliğ edildi.
28.01.2021
 9  ...
Vedat KAHYALAR
DOĞALGAZ SERÜVENİ VE ADANA

Hasan ÇINAR Adana İl Müftüsü
Merak Edilen Konular Hakkında Fetvalar

Bekir F. YILDIRIM
GENÇLİK NEREDE, BİZ NEREDEYİZ?

Hüseyin ACARLAR (Akit Gazetesi Misafir Kalem)
Üçleme Üzerine Derkenar

Orhan GÖKTAŞ
28 ŞUBAT KARARLARI VE RECEP TAYYİP ERDOĞAN

Dr. M. Zeki UYANIK
Manevi İklim… Üç Aylar

Ramazan YÜKSEL
Hayali Bile Cihanlar Değer! (9 Eylül 2009 Tarihli Makalem)

Abdulaziz TANTİK
Muhafazakarlık, İktidar ve Düşünce…

Kurtuluş KILINÇ
100. YILINDA CUMHURİYET'İN BAŞINDA KİM OLACAK

Uzman Psikoterapist Adnan KALKAN
BAĞIMLILIK KRİTERLERİ VE DÖNGÜSÜ

Abdulaziz KIRANŞAL
Regaib Gecesi Fırsatlarını Kaçırmayalım!

Doç. Dr. Necmettin ÇALIŞKAN
VEFATININ YIL DÖNÜMÜNDE ERBAKANI AN(LA)MAK

Metin ÖZEL
DİNLEMEMENİN BEDELİNİ AĞIR ÖDÜYORUZ.

Muhammet TUNÇ
Yeni Yılın Nefis Muhasebesi

Sait ÖZDEMİR
Modernite; insanın kendi orijinalliğinden utanmasıdır.

Mustafa BAYGIN
Asimetrik Saldırılar Başladı, Hedef Türkiye!

Recep GÜNDOĞAN
Yol ayırmak mı? İtibar aramakmı?

Battal ASLAN
ŞAVAŞI DURDURAN DİN..!!

Hayati KOCA
ÖMÜR DEDİĞİN

Turgay BAŞBOĞA
28 Şubat süreci gerçekten bitti mi?

Mahmut ERASLAN
Adana Valisi Süleyman Elban'a Sivil Çağrı

Fazlı KORKMAZ
MUSA A.S'IN MİSYONU

Talip KOKTAŞ
Mikro Âlemden Makro Âleme

Mehmet ULUĞTÜRKAN
Türkiye çok değerli bir sanayicisini kaybetti…

Feyzullah AKDAĞ
KISACA MUTLULUK

Mehmet ERGİN
Zihinsel Tipoloji Analizi ile Öğrenciler, Zihin Yapılarına En Uygun Meslekleri Seçiyorlar…

Ahmet TAŞGETİREN(KONUK YAZAR)
Saadet çantada keklik olur mu?

Yusuf KAPLAN (KONUK YAZAR)
Dijital Emperyalizm Çağı

Muhammet YILDIRIM
Güzel insanlar, Güzelliklere vesile olur.

Mehmet ÖZLER
NE “MİLİTARİST” Mİ ?

Abdullah Sevim KULFANİ
Müminlerin Şiarı Adalet Olmalı…

Abdulkadir KAÇAR
Gülümsemenin Büyük Sırrı!

İmran GAZEL
İNSAN