İttifak İçin Üç Şart
Karamollaoğlu, "AK Parti ile ittifak olur mu?" sorusuna 3 şartları olduğunu söyleyerek yanıt verdi.
Elban'dan 112'ye Ziyaret
Elban'ın İlçe Ziyaretlerinden Sonra ACİL Servisin Gözü Kulağı 112 Çağrı Merkezini Ziyaret Etti
Ödüllü Yarışma
Adana Milli Eğitim İl Müdürlüğü İlk Okullar Arası: "İSTİKLAL MARŞI'NI EN GÜZEL BEN OKUYORUM" Yarışması düzenledi.
Esnaf Borç Batağında
Teklif yasalaşırsa kira stopajı kaldırılacak; esnaf pandemi boyunca muafiyete tabi tutulacak.
Kebap Dünya 2.si
Dünyanın en iyi geleneksel yemekleri oylamasında, Adana Kebabı Türkiye birincisi, dünya ikincisi oldu
Advertisement

Ana Sayfa

AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, geçen hafta Feke, Saimbeyli ve Tufanbeyli ilçeleriyle başladığı ilçe ziyaretlerine Pozantı, Karaisalı, Karataş, Yumurtalık, Ceyhan ilçe programlarıyla devam etti. Başkan Ay, dün de Aladağ, İmamoğlu ve Kozan ilçelerine yaptığı programlarla ilçe ziyaretlerini tamamladı.
27.01.2021
VEFAT VE TAZİYE.. 40 yılı aşkındır tanıdığım duruşundan, samimiyetinden, özverisinden bir şey kaybetmeyen vefalı insan, BüyükSaat Gazetemizin yayın kurulu üyesi, Mazlumder Genel başkan yardımcısı değerli dost Orhan Göktaş kardeşimizin muhterem'e annesi Lütfiye teyzemizin Hakkın rahmetine kavuştuğunu öğrenmiş bulunmaktayız Yarın Çarşamba günü öğle namazına müteakip buruk mezarlığında defnedilecek merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına sabr-ı Cemil niyaz ederiz. Merhume Lütfiye anneye ve geçmişlerimize üç İhlâs bir Fatiha okur musunuz?
26.01.2021
Adana’nın önemli ticaret ve kültür merkezlerinden biri olan Melekgirmez Çarşısı’na neden “Melekgirmez” denildiği uzun yıllar boyunca tartışılmıştı.Kucuksaat.com kurucusu Taner Talaş, yaptığı bir araştırma sırasında görmüş olduğu bir evrakla ismin nereden geldiğini saptadı. Sosyal medyada yapmış olduğu paylaşımlarda, Melekgirmez isminin İstanbul’da fuhuş ticareti yapılan bir sokağa verilen isim nedeniyle literatüre girdiğini belirledi. Kaynak: Melekgirmez isminin arka planı çözüldü
26.01.2021
Hamilelik sürecinde anne adayının vücudunda pek çok fizyolojik ve hormonal değişimler yaşanır. Bu değişimler, anne adaylarının bağışıklık sistemini zayıflatarak enfeksiyona daha açık hale gelmesine veya var olan enfeksiyonları daha ağır geçirmesine neden olabilir. Bundan dolayı hamilelik döneminde anne ve bebeğin sağlığı için güçlüğü bir bağışıklık sistemi her zamankinden daha fazla taşıyor. Biruni Üniversite Hastanesi Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Gamze Çakaloğu, gebelik döneminde anne adaylarının bağışıklığını güçlendirmek için 10 altın kural ile ilgili bilgi verdi.
26.01.2021
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "AK Parti ile ittifak olur mu?" sorusuna 3 şartları olduğunu söyleyerek yanıt verdi. Karamollaoğlu şartlarını ise başkanlık sisteminin kaldırılması, adalet alanında yapılacak reformlar ve ekonomi alanında atılacak adımlar olarak sıraladı.
26.01.2021
Vali Süleyman Elban, sağlık, emniyet, jandarma, itfaiye, orman gibi farklı kurumların tek çatı altında koordineli çalışarak acil yardım hizmetlerinin vatandaşa hızlı ve etkin bir biçimde verilmesi amacıyla kurulan 112 Acil Çağrı Merkezi ile acil durumlarda güvenlik hizmetlerinin etkin ve koordineli biçimde verilmesi amacıyla kurulan Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi’ni (GAMER) ziyaret etti.
26.01.2021
“Dünya Gümrük Günü” kutlamaları kapsamında Adana Gümrük Müdürü Mehmet Tatar, İncirlik Gümrük Müdürü Şeref Avcı, Yumurtalık Serbest Bölge Gümrük Müdürü Mehmet Ali Esmeroğlu ve BOTAŞ Gümrük Müdürü Sıtkı Cengiz, Adana Gümrük Muhafaza, Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amir Vekili Belgin Erkocaoğlan, Vali Süleyman Elban’ı makamında ziyaret etti.
26.01.2021
Vali Süleyman Elban 2021 yılının “Türkiye Afet Eğitim Yılı” olarak belirlenmiş olması münasebetiyle ilgililerle bir araya geldi. Kentimizde olası bir afete karşı vatandaşlarımızın güvende kalmasını sağlayacak çalışmaların ele alındığı toplantıda; İl Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi (GAMER), İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü yetkilileri gerçekleştirdikleri çalışmalarla ilgili sunumlar gerçekleştirdi.
26.01.2021
Adana Milli Eğitim İl Müdürlüğü İlk Okullar Arası: "İSTİKLAL MARŞI'NI EN GÜZEL BEN OKUYORUM" Yarışması düzenledi. Ödüllü yarışmaya 22.02.2021 tarihine kadar e-posta ile katılım sağlanacak İlkokul Öğrencilerimiz Arasında Gerçekleşecek Olan Yarışmaya: *Her Okul Seçtiği Bir Öğrencisinin Performans Videosu (10 Kıta) İle Katılacaktır. *Videolar 22 Şubat 2021 Tarihine Kadar "yarisma.mem@gmail.com" mail adresine yollanacaktır. *Mailde "Okul İsmi, Öğrenci İsmi, Sınıfı, Danışman Öğretmeni ve İletişim Bilgileri" Yazılmış Olmalıdır. *Sonuçlar 1 Mart 2021 Tarihinde İlan Edilecektir.
26.01.2021
CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, pandemi döneminde kepenk kapatan, gelir hacmi düşen ancak 27 kalem vergi ödemeye devam eden esnafı bir nebze de olsa rahatlatacak Kanun Teklifi hazırladı. Teklif yasalaşırsa kira stopajı kaldırılacak; esnaf pandemi boyunca ilan ve reklam vergisi ile çevre temizlik vergilerinden muaf tutulacak.
26.01.2021
Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK) son yaptığı toplantıda faiz oranını %17 de sabit tutarak güçlü parasal sıkılaştırmanın krediler ve iç talep üzerindeki yavaşlatıcı etkilerinin daha belirgin hale gelmesini, böylelikle enflasyon üzerinde etkili olan talep ve maliyet unsurlarının kademeli olarak zayıflayacağına işaret etmiştir. PPK enflasyonda kalıcı düşüşe ve fiyat istikrarına işaret eden güçlü göstergeler oluşana kadar sıkı para politikasının duruşuna kararlılıkla uzun bir müddet sürdürülmesinde kararlı olduklarını ifade etmiştir.
26.01.2021
ADANA KEBABINA DÜNYA LEZZETİ ÖDÜLÜ ADANA KEBABI TÜRKİYE'NİN 1'NCİ, DÜNYA'NIN 2'NCİ LEZZETİ OLDU Dünyanın en iyi geleneksel yemekleri oylamasında, Adana Kebabı Türkiye birincisi, dünya ikincisi oldu. Adana Kebabının kriterlere uygun yapım ve sunumunu tescilleyen Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe: “Bu ödül Adana’ya çok yakıştı” Adana / Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı olan ve 10 binden fazla lezzetin oylamaya sunulduğu TasteAtlas sitesinin 2020 yılı ödülleri belli oldu. Adana kebabı toplam 63 bin 402 oy sonucunda dünyanın en iyi 100 geleneksel lezzeti arasından 2’ncilik elde etti. Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, Adana kebabının kriterlerine uygun olarak hazırlanması ve sunumunu tescille güvence altına aldıklarını anımsatarak, “Alınan bu ödül ülkemiz ve Adana’mız için çok değerli. Yıllar önce Adana Kebabı’nın Coğrafi İşaretler Tescilini alan Adana Ticaret Odası olarak da ayrıca kıvanç duyuyoruz. Ödül kentimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
26.01.2021
Vali Süleyman Elban, bir dizi incelemelerde bulunmak üzere gittiği Pozantı’da Pozantı Belediyesi ve Pozantı Kaymakamlığını ziyaret etti. Ziyareti sırasında Pozantı Belediyesini Başkanı Mustafa Çay’la görüşen Vali Elban, Belediye tarafından verilen hizmetler hakkında bilgiler aldı.
26.01.2021
Moderatörlüğünü Vedat Kahyalar’ın Yaptığı Buluşmanın Konuğu, Mazlumder Gn. Başkan Yardımcısı Orhan Göktaş’tı
25.01.2021
Çukurova Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından soğuk kış günlerinde sokaklarda kalan evsizlere yardım eli uzatıldı. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in “Sokakta kimse kalmasın vatandaşlarımız üşümesin” talimatı ile kışın bu en soğuk günlerinde Çukurova Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personelleri Çukurova’nın muhtelif yerlerin de evsiz sokakta yaşamak zorun da olan 4 erkek vatandaşı tespit edip ikna ederek Çukurova Kaymakamlığı’nın da destekleriyle bir otele yerleştirdi.
25.01.2021
Saglik-sen Adana Şubesi Başkanı Bekir Nennioğlu Adana Şehir Hastanesi önünde Saglik çalışanlarının kalabalık bir şekilde katıldığı basın aciklmasi yaptı. NENNİOĞLU yapmış olduğu açıklamada; "1995’den 2021’e dik duruşun timsali Sağlık-Sen'dir. Herkes bunu böyle bilsin. Covid -19 tedbirleri kapsamında iki aydan beri yasak olan toplanma yasağının bitimiyle uzun bir aradan sonra bir araya geldiğimiz bugünde gündemimiz daha öncekiler gibi klasik tarzda olmayacak. Bunu en baştan söylemek isterim.
25.01.2021
"1995 den 2021 e dik duruşun timsali Sağlık-Sen ..." adlı sağlık çalışanlarının sorunlarının dile getirildiği basın açıklaması yapılacaktır. Kıymetli basın mensupları ve sağlık çalışanları davetlidir. Yer: Adana Şehir Hastanesi Başhekimlik girişi. Tarih ve saati: 25.01.2021 saati: 12.30
24.01.2021
-Konu Bayrak, Adana ve ARİF Nihat ASYA olunca ne yapsak azdır. Bu işi maddi bir kazanç için yapmadık, yapmayız. Gönüllü bir çalışmaydı bizim için. Sokağa çıkma yasağının olduğu gün Adana bir başka güzeldi. Martılar, güvercinler bizi yalnız bırakmadı. Çay ocakları açık olsa iyi olurdu ama kısmet. Çay içebilmek de nasipmiş. Pandemi süreci bize hayatımızda nice kıymetler olduğunu her defasında hatırlatıyor.
24.01.2021
Yıldız, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin öncülüğünde 2021 yılını sulamada hamle yılı ilan ettiklerini ifade ederek, “Sulama projelerinin devreye girmesi ile sulanan arazilerde sulama öncesi ve sulamadan sonraki durum arasında ciddi gelir artışları meydana gelmiş, bu artış il genelinde ve civar illerde doğrudan veya dolaylı olarak birçok sektöre yansımıştır. Sulama projeleri vatandaşların gelir düzeyi ve hayat standardını yükselterek, bölge ile diğer bölgeler arasındaki gelişmişlik farkını ortadan kaldırmak, kırsal alandaki verimliliği ve istihdam imkanlarını artırarak, sosyal istikrar, ekonomik büyüme gibi milli kalkınma hedeflerine katkı sağlamaktadır” dedi.
24.01.2021
Ailede çocuk eğitimi tarih boyunca sürekli önemini korumuştur. Her dönemin kendine göre çocuklardan beklenen görevleri, ödevleri, ahlak ilkeleri temel çerçevede benzer olsa da özelde farklılıklar oluşturmuştur. Nitekim saniyede her hücremizde 3000 reaksiyon söz konusu iken değil insanın bir yılı bir yılına, bir anı bir anına denk gelmemekte ve değişime uğramaktadır.
24.01.2021
CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Genel Sağlık Sigortası (GSS) kapsamında olan ve primlerini ödeyemeyen 6 milyon vatandaşın sağlık hizmetlerine erişim engelinin ertelemesinin yılsonu itibariyle bittiğini belirterek, yeni bir düzenleme yapılmasını istedi. Bulut, yeni bir düzenleme yapılmazsa borcunu ödeyemeyen vatandaşların, ağustos ayı sonrasında sağlık hizmetlerinden yararlanamayacağını bildirdi.
23.01.2021
Adana İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hıdır Ünverdi Vefat Etti Bir süredir Covid19 tedavisi gören Adana İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hıdır Ünverdi vefat etti. Adana İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hıdır Ünverdi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Koronavirüse genç yaşta yenilen merhum Ünverdi'nin hayatını kaybetmesi, Adana Milli Eğitim camiasında büyük üzüntüye neden oldu. İl Müftüsü Hasan Çınar'ın kıldırdığı cenazesi, ikindi namazını müteakiben, çok sayıda sevenlerinin ve MEB camiasının yoğun katılımlarıyla Kabasakal kabristanlığında toprağa verildi.
23.01.2021
Tarihçi yazar Yavuz Bahadıroğlu (Niyazi Birinci) hayatını kaybetti. Vefat haberini oğlu Mücahit Birinci sosyal medya hesabından duyurdu.. Gazeteci yazar Yavuz Bahadıroğlu ismiyle bilinen Niyazi Birinci hayatını kaybetti. Yavuz Bahadıroğlu'nun ölümünü oğlu Mücahit Birinci sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Birinci paylaşımında, "Yolumu aydınlatan, mücadelesi ile bana ilham veren, bir neslin doğru yetişmesine vesile olan babamız Niyazi Birinci (Yavuz Bahadıroğlu), Allah'ın rahmetine yürüdü. Rahman ve Rahim olan Allah, ona şefkati ile muamele etsin. Başımız sağolsun. El Fatiha..." ifadelerine yer verdi..
23.01.2021
BİLİM ADAMI MELİH BAKİ, ÇAĞRISINI HER FIRSATTA YENİLİYOR! Kuraklıkla mücadele eden Türkiye'nin güvencesi yeraltı su havzalarında NASA'nın yayınladığı kuraklık haritasının ardından açıklama yapan Jeofizik Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Melih Baki: "Yeraltı su havzaların koruma altına alınması toplumun en büyük güvencesidir"
23.01.2021
Köşe Yazıları
Hasan ÇINAR Adana İl Müftüsü
Merak Edilen Konular Hakkında Fetvalar

Bekir F. YILDIRIM
VERMEK.....

Vedat KAHYALAR
Ercüment ÖZKAN'ın Ardından..

Hüseyin ACARLAR
Yitik Dünya Zamanı

Orhan GÖKTAŞ
HIDIR ÜNVERDİ KARDEŞİMİN ARDINDAN

Dr. M. Zeki UYANIK
Musibetlerin ve Salgın Hastalıklarının Dini Boyutu

Ramazan YÜKSEL
Hayali Bile Cihanlar Değer! (9 Eylül 2009 Tarihli Makalem)

Adnan KALKAN
İnternet Bağımlılığını Önleme Yolları

Kurtuluş KILINÇ
İlk Ramazan Hatıram

Abdulaziz KIRANŞAL
Namazda Huşu İçin On Altın Kural

Doç. Dr. Necmettin ÇALIŞKAN
DAVA, AKSİYON VE İŞ ADAMI MERHUM SÜLEYMAN ÇALIŞKAN

Metin ÖZEL
KEŞKELERİM

Muhammet TUNÇ
Yeni Yılın Nefis Muhasebesi

Sait ÖZDEMİR
Odun Yanar Kül Olur, İnsan Yanar Kul Olur.

Mustafa BAYGIN
ABD’nin Derdi Ne Değil!

Recep GÜNDOĞAN
Gelecek partisini hedef alan saldırılar ve MHP'nin tavrı.

Battal ASLAN
VARMI..!!YOKMU..!!

Hayati KOCA
ÖMÜR DEDİĞİN

Turgay BAŞBOĞA
HAYAT BİR GEMİ, DÜNYA BİR LİMAN

Mahmut ERASLAN
Adana Valisi Süleyman Elban'a Sivil Çağrı

Talip KOKTAŞ
Her Şairin İstanbul’u Ayrı Güzeldir

Mehmet ULUĞTÜRKAN
Türkiye çok değerli bir sanayicisini kaybetti…

Mehmet ERGİN
Zihinsel Tipoloji Analizi ile Öğrenciler, Zihin Yapılarına En Uygun Meslekleri Seçiyorlar…

Osman PALAMUT
Vatan ve Millet aşkı

Ahmet TAŞGETİREN(KONUK YAZAR)
Saadet çantada keklik olur mu?

Yusuf KAPLAN (KONUK YAZAR)
Dijital Emperyalizm Çağı

Muhammet YILDIRIM
Güzel insanlar, Güzelliklere vesile olur.

Mehmet ÖZLER
NE “MİLİTARİST” Mİ ?

Abdullah Sevim KULFANİ
Müminlerin Şiarı Adalet Olmalı…

Abdulkadir KAÇAR
Gülümsemenin Büyük Sırrı!

İdris POLAT
İdris Polat: Oku! Kalk ve Uyar!İ

Üyelik Girişi
---