Reklam

Koray Aydın Adana'ya Hesap Sormaya mı Geliyor?

Ay Yıldız Hareketi sözcüsü Binboğa, 20 Mart 2021 Cumartesi günü İYİ Parti Adana il ve İlçe teşkilatlarından  il yöneticileri, il, ilçe, üst kurul delegeleri,ilçe divan üyeleri ve başkan yardımcılarının istifalarını gerekçeleri ile belirterek istifalarını açıklamaları İYİ Partii genel merkezinden dikkatle ve yakından takip edildiğini biliyorduk.

Koray Aydın Adana'ya Hesap Sormaya mı Geliyor?
28 Mart 2021 - 04:27
20 Mart 2021 Cumartesi günü İYİ Parti Adana il ve İlçe teşkilatlarından  il yöneticileri, il, ilçe, üst kurul delegeleri,ilçe divan üyeleri ve başkan yardımcılarının istifalarını gerekçeleri ile belirterek istifalarını açıklamaları İYİ Partii genel merkezinden dikkatle ve yakından takip edildiğini biliyorduk.

Ay Yıldız hareketi adına yapılan açıklamada:

Adana il başkanlığının sosyal medya hesaplarından yaptığı duyuruda İYİ Parti teşlikatlardan sorumlu  Genel başkan  yardımcısı Koray Aydın’ın Adana’yı ziyaret edeceği ve bunu da üye katılımı duyurusu ile yapılması tarafımızca manidar bulunmuştur. istifa basın açıklamasında 20 eylül 2020 tarihinde Ankarada yapılan genel kongrede GİK adaylık başvurusu olmayan Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Ümit Özdağ, gibi  14 Ülkücü kökenli Milletvekillerine oy verilmemesi konusunda mesajı çektirdiği iddia edilen Koray  Aydın’ın Adanayı ani ziyareti bu anlamdada önem taşımaktadır.
İYİ partinin kuruluşundan bu yana yaklaşık 3 yılı aşkındır Adana’ya  gelmeyen teşkilattan sorumlu  başkan Koray Aydın zamanlaması teşkilatlara hesap mı soracağı anlamını taşıyor.

 Ak partinin kapalı spor salonunda yapılan kongresini  sosyal medyadan eleştiren iyi parti milletvekilleri ve il başkanlığı tüm herkesi Adana Aski kapalı spor salonuna kalabalık olmaya davet etmesi de salgın hastalığın bulaş riskini arttıracağı endişesi taşımaktadır.


Geçtiğimiz hafta Ayhan BİNBOĞA  "Adana'da, aralarında kurucu üye ve yöneticilerin de bulunduğu 29 kişi, İYİ Parti'nin il ve ilçe teşkilatlarından toplu olarak istifa etti. Grup adına konuşan eski İYİ Parti Seyhan İlçe Başkan Yardımcısı Ayhan Binboğa, "İYİ Parti kuruluş misyonundan çok uzaklara savruldu" demişti.

Kentteki bir otelde düzenlenen basın toplantısında konuşan Ayhan Binboğa, İYİ Parti Seyhan İlçe Başkan Yardımcılığından ve tüm görevlerinden istifa ettiğini, konuşmasını da görevinden ayrılan partililer adına yaptığını söyledi. Binboğa, İYİ Parti'ye büyük ümitlerle girdiklerini ancak partideki "dar ekipçilik" anlayışının demokratik teamüllere uymadığını belirterek şöyle konuşmuştu:

"Demokrasi, milliyetçilik, Atatürkçülük gibi birçok değerin istismar edildiği ancak iktidar olmak için bu değerlerle hiçbir şekilde örtüşmeyen kişi ve yapılarla açık veya örtülü beraberlikleri üzülerek izliyoruz. Leyla Zana'ya, FETÖ'ye sosyal medya hesaplarından övgüler dizen kişilerin İYİ Parti divanına alınması partimizin kime ve neye hizmet ettiği hususunda kuşkular uyandırmıştır. İYİ Parti'nin kuruluş misyonundan çok uzaklara savrulduğu gözle görülen bir gerçektir."

İSMAİL KONCUK'TAN İSTİFA EDEN PARTİLİLERE TELEFON

İYİ Parti'den istifa ederek Ümit Özdağ ile parti kurma hazırlıkları yapan bağımsız Adana Milletvekili İsmail Koncuk, basın toplantısına cep telefonuyla bağladı. Koncuk, istifa kararı alan 29 kişiyi kutlayarak Türkiye ve Türk milleti odaklı bir siyaset anlayışını istediklerini ifade eden. Koncuk, İYİ Parti'nin kuruluş misyonunun çok uzağa savrulduğunu vurgulayan sözlerin şunları söylemişti:

"Halka söylenen sözlerle uygulamaların birbirine eşit olması lazım, yani ağzımızdan çıkan neyse uygulamalarımızın da bununla uyuşması lazım. Demokrasi diyeceksiniz, el altından başka uygulamalar yapacaksınız. 'HDP eşittir PKK.' diyeceksiniz, 'Meclise gelecek fezlekeleri inceleyeceğiz.' diyeceksiniz. 'HDP eşittir PKK.' demekle HDP'yi PKK'yla aynı çizgiye koyuyorsunuz, dolayısıyla üst yönetiminin de PKK'lı olduğunu ilan ediyorsunuz. Bir bölücü siyaset anlayışının TBMM'de temsil edilmesi kabul edilemez. 'HDP bir siyasi partidir.' Hayır. HDP'nin bir Türkiye partisi olmadığını hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla PKK ile mücadele sadece silahla olmuyor, bu katil hain terör örgütünün, fikri, siyasi, lojistik bütün angajmanlarına bir kez bakılmalı, yoksa hem 'PKK'yla mücadele edelim' deyip hem de HDP'nin bir siyasi parti olarak görülmesi çok ciddi bir tezattır, kabul edilemez. Ben kararınızı kutluyorum, inşallah ilerleyen süreçte oluşturacağımız yol haritasında Adana'da çok ciddi derecede destek göreceğimize inanıyorum."

Koncuk, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ı etiketleyerek sosyal medyada yaptığı paylaşıma ilişkin, Akşener'in bu duruma tepki göstermemesini de eleştirmişti.


 
Bu haber 224 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum