Reklam

MİLLETİMİZİN İRADESİNİN YANINDA, HER TÜRLÜ VESAYETİN KARŞISINDAYIZ

Cumartesi gecesi kendisini millet iradesinin üzerinde gören bir grup emekli amiral vesayet dönemlerine özlem duyan bir bildiri yayınladılar.

MİLLETİMİZİN İRADESİNİN YANINDA, HER TÜRLÜ VESAYETİN KARŞISINDAYIZ
07 Nisan 2021 - 14:09

Sivil Toplum Örgütleri ve Hukukçular, Anayasa'yı askıya alacak, toplumu gerecek, Ülkeyi uçuruma sürükleyecek, her türlü girişim ve emareye bile tahammüllerinin olmadığını, en üst perdeden tepkilerini koyarak kamuoyuna deklare ediyorlar. 15 Temmuz hain darbe grişiminin yaraları daha kapanmadan 104 emekli Amiralin bildirisine gecikilmeden cevap verilmesi tam yerindedir.


Cumartesi gecesi kendisini millet iradesinin üzerinde gören bir grup emekli  amiral vesayet dönemlerine özlem duyan bir bildiri yayınladılar.

Necip Türk Milletine muhtıra verilen dönemlerden kalmış köhne bir zihniyetin hazırladığı bu bildiriyle, Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri dahil olmak üzere devletin  kurumlarının, Necip Türk Milletinin hizmetinde olmasından duyulan rahatsızlık beyan edilmiştir.

Necip Milletimizin inancından, iradesinden medeniyet değerlerinden kopmuş, millete yabancılaşmış bir zihniyetin taşıyıcısı olan bu emekli zevatın aktif görevde bulundukları dönemde kime hizmet ettikleri de milletimizce bilinmektedir.

“Deniz Kuvvetleri Emeklisi” sıfatıyla yayınladıkları bildiri içerik itibarıyla göstermiştir ki, bunlar eski düzenin kafasını konuşturan bu 104 vesayet mankurtu; Kanal İstanbul ve Montrö Anlaşmasına dair cümleler üzerinden “ fikir beyanı” adı altında çeşitli iletişim kanallarından gece yarısı deklare ettikleri “ muhtıra çağrışımlı” bir açıklamayla siyasete ve millet iradesine müdahale etme niyetlerini beyan etmişlerdir.


Suç duyurusunda bulunan STK’lar:
Hoca Ahmet Yesevi Federasyonu
Demokrasi ve Hukuk Derneği
Türk Hukuk Enstitüsü Adana Şubesi
Hatay Yörük Türkmen Derneği
Kahramanmaraş Yörükler Derneği
Osmaniye Yörükler Derneği
Çukurova Yörük Türkmen Derneği
Dünya Türkmenler Birliği
Köprü Yardımlaşma Derneği
Adana Karakeçililer Derneği
Baycan – Adana Kültür Derneği
Büyük Saat Gazetesi
Çukurova Çalışkan Kadınlar Derneği
Şahıs olark : Talha Tunahan YILDIRIMKimi çevrelerin içeriğindeki darbe hevesini örtmeye ve tahfif  ederek masumlaştırmaya çalıştığı üstelik sahiplenmeye kalkıştığı bu bildiri, her ne kadar darbeci kafanın sefaletini gösterse de necip milletimiz tarafından görmezden gelinebilecek bir durum da değildir. Necip Türk Milletinin bırakın darbe çağrısına, iradesine yönelik hiçbir vesayet imasına dahi tahammülü yoktur.  Bu nedenle emekli de olsalar siyasete müdahale etme hastalığı nüksedenlere milletin sessiz kalması düşünülemez. Necip Milletimiz, açıklamayı yapanlar ve yazanlar kadar yazdıranların ve yayanların da farkındadır.

15 Temmuz’da kursaklarında kalan heveslerini FETÖ ayarlı açıklamanın satır aralarına gizlenmiş bir şekilde görüyor, kirli niyetlerini bir kenara not ediyoruz. 15 Temmuz gecesi bütün vahşetiyle uygulanan ihanet planlarının necip Türk Milletinin çelik göğsüne çarparak nasıl suya düştüğünü hatırlatıyor, bu bildiriyle aşikar edilen kirli niyetlerin de aynı şekilde milletin maşeri vicdanında mahkum edilerek tarihin kirli sepetine gönderileceğini ilan ediyoruz.

Amiral eskilerinin bu bildirisi, Kahraman Türk Silahlı Kuvvetler bünyesinden vesayetçileri ayıklama, hainleri temizleme politikasının doğruluğunu teyit ve te’kit etmiştir. Vesayet virüsünden kurtulamamış  ihanet zehrini damarlarından atamamış bir kısım mütekait askerin sözde beka endişesi kisvesiyle siyasete müdahale etme cüretleri; milletin gözünde ihanetin, akılsızlığın ve ahlaksızlığın göstergesidir. Halbuki ülkenin bekasını, milletin egemenliğini tehlikeye sokan şey 10 yılda bir yapılan darbelerdir. Bu darbelerle milletin kaynaklarının nasıl sömürüldüğü, ülkenin dış mihrakların operasyon sahası haline nasıl getirildiği milletin malumudur.

Unutulmamalıdır ki 15 Temmuz gecesi darbeyi önleyen, darbecilere meydanları dar eden necip Türk Milleti, Türkiye’nin tarihinden vesayet izlerini , yarınından muhtıra ve darbe fikrini söküp atmıştır. Bütün darbe heveslileri, vesayet sevdalılar bilmelidir ki, 250 şehidimizin kanıyla 15Temmuz gecesi darbecilere karşı yazılan manifesto bu ülke için sadece bir milad değil kanla imzalanmış bir ahittir.

Bizler vatanını ve milletini karşılıksız seven, vatan millet sevdalısı Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri ve Üyeleri, darbenin kendisi bir yana imasına dahi tahammülümüzün olmadığını; şehidlere verdiğimiz ahdimizin arkasında, millet iradesinin yanında, darbelerin ve ihanetin karşısında durmaya devam edeceğimizi yedi düvele ilan ediyoruz.

Türkiye artık darbecilerden hesap sorulan bir ülkedir. Ankara CBS’nın 104 amiral eskisi ve bildirileri hakkında soruşturma başlatmış olmasını yerinde buluyor, faillerle birlikte iştirakçileri ve azmettiricileri de ortaya çıkacak bir hukuki sürecin işleyeceğine inanıyoruz.
Bizler bedelde en önde, ödülde en arkada olan vatan ve millet sevdalısı Sivil Toplum Örgütleri ve Üyeleri olarak Necip Türk Milletinin iradesine karşı bir müdahale hevesi olarak gördüğümüz bu meş’um bildiri ve bildiriye imza atanlar hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. Hazırladığımız suç duyurusu dilekçesini Ankara CBS’na gönderilmek üzere Adana CBS’na teslim etmek üzere bir araya geldik. Necip Türk Milleti olarak, irademize uzanmak isteyen elin ve arkasındakilerin ortaya çıkarılmasını, yargılanmasını, cezalandırılmasını istiyoruz. Vesayet sevdalılarına hadleri bildirilmeli, darbe heveslileri yargı önünde hesap vermelidir. Öte yandan bu bildiriye imza atanların siyasete müdahale aracı olarak kullandıkları şanlı Türk Ordusunun rütbeleri ellerinden alınmalı , o rütbeler üzerinden elde ettikleri kazanç ve imtiyazla r da sona erdirilmelidir.
 
Bu haber 180 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum