Reklam

Ramazanın Son Günü Yapabileceğimiz veya amin diyebileceğimiz bir dua

Ramazanın Son Günü Yapabileceğimiz veya amin diyebileceğimiz bir dua
12 Mayıs 2021 - 05:57
Ramazanın Son Günü Yapabileceğimiz veya âmin diyebileceğimiz bir dua

Ey Rabbûl âlemin olan Allah'ım. Oruç'un razı olduğu kullarından eyle.

Ya Rabbi. Kıyamet’te, yevmûl mahşerde, bize hayr ile şahitlik etmesini nasîb-î müyesser eyle.

Allah'ım! Bundan sonra göndereceğin Oruç'la tanış olup olamayacağımızı bilemiyoruz. Bu ve bundan önce gönderdiğin Ramazan'lar ile Oruç'larla ve onlara misâfirlik ile bizi şereflendirdiğin için sana sonsuz Hamd-û senâlar olsun Yâ Râbbî!

Allah'ım! Biz, bizi ağırlayan, kendisinin bize İzzet ve ikramlarda bulunduğu  Oruç'larından Elf û elfeyn kez razıyız, müstefidiz, kârlıyız, keyifli ve muhabbetliyiz. Biz O'ndan razı olduk, O'nu da, bizden razı olmuşlardan eyle.
 
Ya, Râbbûl âlemin olan Allah'ım!

Verdiklerine, vereceklerine sonsuz Hamd û senâlar, şükürler olsun! 
Sübhansın Yâ Râbb! 


Allah'ım, bize ibâdet edecek, kulluk vazifelerimizi ifa edecek, şuur, güç, kuvvet, tâkat, sıhhat, akıl verdiğin için, İnnel Hamdevenni'mete Leke Velmülk. Lâ Şerike Lek diyerek şükrümüzü ve hamdimizi kabûl buyur Yâ Râbbûl âlemin!

Yâ Râbbî! İndirdiğin Kur'ân, gönderdiğin Nebi, Elçi, Peygamber, Rasûl için, semî'nâ, vâ âtâ'ne, gufrâneke Râbbene vâ ileykel mâsîr diyerek kulluk ahdimize sâdık kalmaya çalıştık ama başaramadık çünkü âciziz Yâ erhâmerrâhimin olan Allah'ım.

Yâ Râhmân, Yâ Râhîm! Sana "Lâ ilâhe illâ ente Sûbhâneke, innî küntü minezzâlîmin" diyerek aczîyetimizi arz ediyoruz. Sen, “yok mu isteyen vereyim”, “duanız olmazsa neye yararsınız buyuruyorsun” Yâ Zûlcelâli ve ikrâm olan Allah'ım.

Ey Celâl sahibi olan Allah'ım! İşte biz de, aczîyetimizi Sana arz ediyor ve Senden hem istiyoruz, hem de Duâ ediyoruz. Senin vâ'din Hâkktır, vâ'dinden caymazsın ve Senin vâ'dinde hîlâf yoktur.

Yâ Râbbûl âlemin! O hâlde, Sadakallahûl âzim diyor ve tüm hâyr isteklerimizi, duâlarımızı kâbûl ettiğine îmân ediyoruz Allah'ım. Sen bize vekil ve KÂFÎ olarak yetersin. 
Elhâmdûlillâh, Şükrânlillah....

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum