Artık Turgut Özal'da Ali Baba'nın Bir Çiftliği Var! 

Sarıçam Ali Baba’nın Çiftliğinin Taze ve Doğal Lezzetleri Turgut Özal Bulvarı No 82’de açılan Ali Baba Kafe’de her türlü taze doğal ürünü bulmak mümkün. Dondurma, Baklava, Peynir, Zeytinyağı, daha birçok doğal ürün çeşitleri damak zevkine düşkünleri bekliyor.

Artık Turgut Özal'da Ali Baba'nın Bir Çiftliği Var! 
19 Haziran 2021 - 13:23
Artık Turgut Özal’da Ali Baba’nın Bir Çiftliği Var! 

Sarıçam Ali Baba’nın Çiftliğinin Taze ve Doğal Lezzetleri Turgut Özal Bulvarı No 82’de açılan Ali Baba Kafe’de her türlü taze doğal ürünü bulmak mümkün. Dondurma, Baklava, Peynir, Zeytinyağı, daha birçok doğal ürün çeşitleri damak zevkine düşkünleri bekliyor. 

Festival niteliğinde Ali Baba Kafe açılışında 1 ton dondurma baklava ve su halka davul zurna eşliğinde ikram edildi. Adana sıcağında Ali Baba dondurması ve Ali Baba Baklavaları ile tanışan Adana halkı Dondurma ve Baklavaları çok sevdi. 


Sarıçam Ali Baba Kafe görkemli açılışına Adana Valisi Süleyman Elban, Tarım İl Müdürü Muhammed Ali Tekin Adana Milletvekili Abdullah Doğru, Sarıçam Kaymakamı Müfit Gültekin, Ticaret borsası başkanı Şahin Bilgiç,
Deva Partisi İl Başkanı Sadullah Kısacık, Siyasi parti ve STK temsilcileri,Birçok davetli misafirler katıldı. 

“ Dondurma Ürünümüzü Adana halkı ile tanıştırdık “ 

Açılış öncesinde konuşan Ali baba Çiftliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Acembekiroğlu, katılımcılara teşekkür ederek yaptığı açıklamasında; “ Ali Baba Çiftliğimizde yaklaşık 10 yıldır Avrupa Birliği onaylı Adana halkı için ev ev süt ve süt ürünlerimi dağıtımı ile işe başladık. Bugün açılışımızda ise Adana halkımızı dondurma ürünümüz ile tanıştırdık. Valimize verdiği destekleri ve katılımı için çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Milletvekilimize de teşekkür ediyorum Adana halkına katıldıkları için sonsuz teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu bereketli olsun “ dedi.

“ Ali Baba dondurması Adana’nın markası olacak “

Adana Milletvekili Abdullah Doğru ise açılışta yaptığı açıklamasında şunları kaydetti: “ Ali bey ile yıllardır bir dostluğumuz var. Ben inanıyorumki bu Ali Baba markası Adana ‘da dünyaya açılışı ile Adana’nın markası olacak. Dondurma sektörü çok önemli sektörüdür. Ali baba dondurmasını inşallah Adana’da herkesin tadacağına inanıyorum. Hayırlı olsun .”

“Ali Baba Dünya Çapında sağlıklı ürün üreten örnek tesistir”

Festival havasında görüntülere ve etkinliklere sahne olan açılış öncesinde konuşan Adana Valisi Süleyman Elban; “ Özellikle bu salgın döneminde Sağlıklı gıdanın ne demek olduğunu yaşanan süreç çok net gösterdi. Dünya çapında insanlar sağlıklı gıdanın ne olduğunu anladılar. Ali Baba Çiftlik tesisleri sadece Adana Türkiye’de değil Dünya çapında sağlıklı doğal temiz üretim yapan bir tesistir. Birkaç hafta önce tesisi bizzat gezerek tanımış oldum. Böyle tesislerde sadece süt ve süt ürünlerinin pazarlanması yeterli değildi. Adana’nın sağlıklı doğal Dondurmasını ürettiler şimdi piyasaya girecekler. Tüm bu yenilikler yanında yeni ürünler bekliyoruz kendilerinden. Sağlıklı ürün üretim konusunda örnek olsunlar. Yeni yeni işletmelerde aynı şekilde çoğalması gerekiyor. Müesseseye hayırlı kazançlar getirmesini temenni ederek teşekkür ediyorum “ diye konuştu. 

“ Adana’da bir dondurma markası doğuyor “

Ali Acembekiroğlu, Namıdiğer Ali Baba Büyüksaat  Gazetesine yaptığı açıklamasında şöyle konuştu;  Öncelikle  koladan daha ucuz, besin değerleri bakımından vazgeçilmez, hatta kendi tabiriyle “Dünya’nın en kıymetli besini” diye ifade ettiği süt üretimine başladı. 10 yıldır süt satıyoruz. Bugün şehir hayatı ve sanayi kirliliğinden çok uzakta, Akdeniz bölgesinin en büyüklerinden, 1600 dönüm arazi üzerinde 2000’den fazla büyükbaş, 200 den fazla keçi ile süt üretimi yapan bir tesis işletmektedir. Jersey, Danimarka Kırmızısı, Simental ve Hollstein cinsi ineklerin, süte kattıkları en değerli unsurları birleştirerek, yağ ve protein bakımından zengin, lezzetli ve hijyenik en kaliteli sütü üretmek için her gün yeni hedefler belirlemektedir. Adana’da bir dondurma markası bugün doğuyor inşallah. Bizim amacımız, bir kafe açmak değil. Bir dondurma markasını Türkiye çapında duyurmak. Dünya’ya Adana’dan dünyaya ulaştırmak. Kalite Standartları ölçüsünde, Tüm ürünlerimiz düzenli olarak test edilmektedir. Ürünlerimiz sağlık bakanlığı kontrolünde ve özel ekibimiz sayesinde her gün analizleri yapılarak üretim aşamasına geçmektedir. Biz size sütün ve süt ürünlerinin en doğal halini getirirdik.” 

“ Çocukluğumuzdan aşına olduğumuz firma Ali Baba “

Açılışa katılan Güzelyalı Mahalle Muhtarı Göktürk Güngör, yaptığı açıklamasında; “ Ali Baba ismi normalde çocukluğumuzda aşına olduğumuz türküdeki özelliğin aynısını yaşayan Ali baba Çiftliğidir. Çiftçilik ortamında yetiştirilen her ürün 1. Sınıf ürünler üretilmektedir. Mahallemize özellikle böyle bir markanın Kafe açıp Adana halkına sağlıklı ürünler sattıkları için sonsuz teşekkür ediyorum. İnşallah bu kıvılcım Adana’da doğdu başka illere ve Dünyaya ulaşır. “ açıklamasında bulundu. 
Ali Baba Çifliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Acembekiroğlu, Açılış sonrasında satırla keserek dodurma külahlarına kestiği dondurmaları doldurdu. Büyüksaat Gazetesi Genel yayın Yönetmeni Gazeteci Bekir Fevzi Yıldırım, dondurma külahlarına dolan dondurmaları açılışa katılanlara ikram etti. Açılış süresince akşama kadar 3 ton dondurma, ve Baklava hijyenik şartlarda pandemi kurallarına en uygun şekilde halka ikram edildi. Adana halkı Ali Baba dondurma ve baklavalarını çok sevdiklerini belirtti. Gün  boyunca ikramlar devam ederek etkinlik sona erdi. 
Bu haber 785 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum