Battal ASLAN

Battal ASLAN


ONDAN GELDİK ONA GİDERİZ..!!!

02 Kasım 2021 - 07:01

Benim kuşağın son baharını yaşıyoruz. Bir kahraman kuşağa tanıklık etme şerefi ben fakir kulada nasip oldu .Binlerce hamd olsun.

Her asır sahiplidir ,o nedenle olaylar nasıl gelişirse gelişsin umutsuz olmayın. Zaten her şeyi unutsak ta bir tek ölümü aklımızda tutsak

Yaşarken ne mutsuz, nede umutsuz oluruz. MERT-BEKİR VE EROL. En son toprağa düşen gülün yaprakları. 

Halen hayatta olan en son toprağa cennet mekân için emanet ettiklerimiz... Benim kuşağın; asrın yarasını sarmaya gelmiş kahramanları idiler.. .asrın yaşayan sahabelerine selam olsun. Yaşayan asrın sahiplerine binlerce minnetimi arz ederim. Onlar ki gider ayak ellerindeki son fidanı da dikmeye çalışıyorlar. Emanetlerini öyle teslim ediyorlar. .İşte Erol Tok kardeşimiz bir kitap fuarında hakka yürüdü.

Bu Dünya, kimseye kalmıyor...doğrusunu hak bilir, güzel insanları yanına alıyor. Bir ömürde ben fakir yaşadım; halende emanetini bu fakir bedenimde taşıyorum: Hele ihtiyar, "yediğin içtiğin senin olsun ne gördün bize onu anlat" derseniz. Felsefe, Fikir, akıl. Kendimi bildim bileli düşünce pınarından sular içtim, fikirden, fikre yolculuk yapmaktan ayaklarıma kara sular indi. Ne buldun bire ihtiyar ..!!!

Hayatın bir manası varsa ,saygı, Sevgi, adalet... İnsan olmak dediğimiz şey değerlere sahip olmaksa...!!.Bir filim sahnesinde "parasını getirdim, hani organ nerede" diye soruyor. Organ satıcısı perdeyi acıyor..."Biraz sonra taze teze alacaksın diyor. Sedyede bir insan çıplak ve baygın...Bizim yani insanın: Bir yaratıcıya yani Allaha ihtiyacı var. Yoksa yakardaki sahneye mahkûm olursunuz ..Haşa Allah'ı biz yaratmadık o olmadığı zaman zaten geride bir şey kalmıyor...Bildiğim şu ki "o varsa her şey var o yoksa hiçbir şey yok" ..Hiçbir şeyin manası ve değeri de yok. .BİLL GATES; Dünyaya sahip olup insanlar köle yapacakmış...v.s..v.s Dünya onun mu ki...!!

Bu yazı 67 defa okunmuştur.