EDİTÖRDEN

EDİTÖRDEN

Editoryal Yazılar

Bir Kaç Kelam...

15 Haziran 2021 - 16:36


Sessiz Mahlukatlara Sahip Çıkmak
Sonsuz merhamet sahibi Allah’ın Sessiz Mahlukatına sahip çıkan merhametli dostlara sözüm. Sokakta yaşayan canlara sahip çıkan kişi, kurum ve kuruluşlara iltifat etmekten ve onları sık sık ziyaret etmekten, yaptıkları güzel işlerden dolayı onlara ilgi göstermekten geri durmayınız. Unutulmamalıdır ki kişinin hangi iş ve icraatları ilgi görüyorsa onu tekrarlamaktan ve keyif alırlar. Şikâyet etmek zayıf kişiliklerin özelliği olduğunu unutmamak gerekiyor.
#ÇöpDeğilHammaddeİthalEdiyoruz
Doğrusu katılıyoruz, her türlü sarfiyat sonucu elde edilen materyal, proses sonucu işletmenin atıklarını işlemek üzere bir başka endüstri kurulmuştur. Kaldı ki bu günlerde denizlerimizin başına bela olan müsilajdan bile yararlanmanın yolları aranıyor, bir yandan iyi haberler de geliyor.Çevre konusunda hassasiyet gösteren Avrupa ve dışında kalan ülkeler özellikle plastiklerin kaynağında ayrıştırarak düzenli depolama sonucu elde ettikleri plastik atıkların ülkemizde işlenmek üzere devlet destekli irili ufaklı yüzlerce işletmeler kuruldu. Ekonominin önemli gelir kaynaklarından birisi haline geldi.

Doğrusu bu noktadan geriye adım atmak doğru görünmemektedir.

Sosyal medya mecralarında geri dönüşüm sektörü olarak boy göstermeye çalışmanın çok yararına inanmıyoruz. Burada konunun halledilmesi için müracaat kamuoyuna değil, kamu yönetimine olmalıdır. Ne yapılmalı? Öncelikle Geri dönüşümcüler kendi aralarında sıkı ön kontrol ve denetim mekanizması kurup, bunun senaryosunu hazırlamaları gerekli görünüyor.Pandemi, Aşı, Yeni Normal
Virüslü, hastalıklı ve entübeli bir atmosfer içinden geçiyoruz. Sonuna geldik, veya bu durum artık bizi korkutmuyor sanırız. Geçtiğimiz yıl herkesi acılı bir ölüm korkusu sarmışken, bu korku yerini bir parça grip olup atlatırız gibi bir zanna bıraktı yerini.

Sağlık çalışanlarımızın virüsün yol açtığı hastalık ve ölümcül sonuçlarına rağmen mücadele cephesini terk etmemeleri tam bir kahramanlık destanıdır. Tümüne minnettarız.

AŞI
Ve en çok üzerinde fırtınalar koparılan konu AŞI.
Devlet yetkilileri muhakkak inandığı doğruları yapıyor. Yer yüzündeki bir çok ülkelerin aşıya ulaşabilme imkanı olmadığı halde, başarılı bir şekilde aşı tedariği ile günlük beşyüz bin civarında insanımıza aşılama yapılabiliyor.
Aşı olalım mı olmayalım mı?
Bilmem! Ona da siz karar verin.!

Yeni Normal
Yavaş yavaş özgürlük ve konforumuz elden gitmesine rağmen, bakkal ve marketlerin açık kalması, süreli serbestiye bile razı olduk. Neredeyse her şeye uyum sağladık.

Böyle mi olmalı? Daha dikkatli olalım, alarm durumu geçmiş gibi davranmadan virüsle mücadeleye devam ederek, özgürlük ve hayat konforumuzu yeniden kazanalım. 

Bu yazı 348 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum