Reklam
EDİTÖRDEN

EDİTÖRDEN

Editoryal Yazılar

Tam KapanMA Günleri

04 Mayıs 2021 - 04:49

Tarihçiler gelecekte, "Korona Devri, Kapanma Devri veya İlâhi İkaz Devri" adını verecekleri zor bir zaman diliminden geçiyoruz. Kötü bir rüya, kabus gibi günler. Muhakkak ki herkes payına düşeni aldı ve alıyor.


Türkiye için zorunlu olduğu defalarca dile getirilen "Tam Kapanma" sonun da gerçekleşti. Hepimizin zorlandığı muhakkak, lakin şuan eldeki en iyi seçenek görünüyor.

Aşılar hakkında spekülasyonlar hız kesmiyor, aşılanma için en iyi ikinci seçenek diyenler çoğunlukta. Bunun yanında artık yiyecek içecekleri doğal ilaç gibi görüp, faydalı olan, mevsim sebzeleri meyvelerini tüketirken D Vitamini için güneşten istifade etmeyi ihmal etmeyin!

Pandemi de Ramazan
Sanırım insani yönlerimizi tetikledi. Birlikte yaşama, birlikte hatta kalma, birlikte başarma, birlikte nimetlerden istifade etmek gibi, meyvelerini önümüzdeki yıllarda daha fazla yiyeceğimiz sosyal hayatın öncelenmesi ve daha kaliteli yaşanması için önemli projelerin hayata geçireleceği düşüncesindeyiz. Her ne kadar aklı evveller yapay et vs dese de bu kadar absürt bir önerme, ancak mucitlerinin ağzına layık olur!

Yerel yönetimler pandemi ve eve kapanmanın acısını ve sıkıntılarını hafifletmek için yardım faaliyetlerini daha da çeşitledirdi. Evde hizmetten, yardım kolilerine, alışveriş kartlarından tutun alo yardımlara kadar çok alanda sahada oldular.

Şehrin emanet edildiği yöneticilerin, dikkat çeken ve belki en çok taktir toplayan faaliyetleri, sokalarda yaşamak zorunda kalan sessiz canlara, sessiz dostlara sürekli besleme yapmalarıydı.

Başta Her türlü sorunlara karşı duyarlı Valimiz sayın Süleyman Elban beye, Adana Büyük Şehir Belediye Başkanı, Zeydan Karalar'a, Yüreğir Belediye Başkanı  Fatih Mehmet Kocaispir'e, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'ne, Seyhan Belediye Başkanı Akif Akay'a, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ'a, Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan'a, Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay'a, Tufanbeyli Belediye Başkanı Remzi Ergü'ye ve Ekibi ile birlikte Emniyet müdürümüze Açıkça teşekkür ediyoruz. 

Bu konu ile ilgi olarak, Gazetemizin rutini haline gelen, toplumun sorun ve sevinçlerinin konuşulduğu BüyükSaat Buluşmaları e-Panel formatında takipçilerinin karşısına çıkacak, bu hafta "Sessiz Canlar'ı" konuşacağız.
DÜNYADAN
Yine İsrail, Yine Şiddet, Yine Zulüm!

Anlaşılıyor ki israil Müntekîm olan Allah'ın (c.c.) Gazabını çabuklaştırmak istiyor! 
Mübarek Ramazan ayında, hem Leyle-i Kadr olması muhtemel, dua kapılarının açık olduğu zaman da Mescis-i Aksâya saldırararak merhamete liyakatlerinin olmadığını bir kez daha ispat etmiştir! 

Yüce Mevla'dan bu zulümlerin son bulmasını, Filistinli kardeşlerimizin huzura kavuşmasını, Mescid-i Aksâ'nın özgür olmasını, zalimleri kahru perişan etmesini, tekrar mezellet ve meskenet tokadını vurmasını niyaz ederiz.


ABD Afganistan'dan çekiliyor mu?
Evet, ABD Afganistan'daki askerlerini 1 Mayıs 2021 itibariyle çekmeye başladığını İddia ediyor.
Ne kadar manidardır ki, asker çekme süresinin, 11 Eylül 2021'de tamamlanacağını söyledi, Dışişleri Bakanı.

ABD'nin, El Kaide'nin DTM’yi vurduğunu söylediği ve Afganistan'ı işgal kararı vermesine neden olan 11 Eylül 2001'in 20. Yıl dönümünde Afganistan'ı terk edecekmiş. Duyun ama asla inanmayın.

Şifrelerle bezeli çekilme oyunu
ABD, Afganistan'dan askerlerini çekmeye başladığı 1 Mayıs günü, "Afganistan polis ve askerini zorlu bir süreç bekliyor. El Kaide tehlikesi devam ediyor. Bunun için, biz askeri yardımda bulunmaya devam edeceğiz" dedi.

Ne anlatmak istemiştir?
ABD demek istemiştir ki:
'Biz Askerimizi çekiyor gibi yapacağız. İstesek 1 haftada bu çekilmeyi tamamlarız. Ancak, çekilme oyununu zamana yayacağız. Çünkü bizim boşalttığımız mevzilere, başlarında BLACKWATER sorumlularının olacağı, El Kaide örgüt üyelerini yerleştireceğiz. Ta ki, lazım olduğumuz düşünülsün. Biz bırakıp gidersek teröristler yeniden ortaya çıkıyorlar.'
Nasıl algı ve manipülasyon yüklü beyin yıkama ve korku pompalama operasyonu?
Yoksa böyle yapmıyor olsa, dünyanın gözü önünde, TERÖRİST ve HAYDUT DEVLET olarak var olabilir mi?

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum