MisafirKalem

MisafirKalem

MİSAFİR KALEMLER

Cevdet Epçaçan: Hayra Motor, Şerre Fren Olan Güzel İnsan

17 Eylül 2021 - 12:20

Hayra Motor, Şerre Fren Olan
Güzel İnsan BEKİR FEVZİ YILDIRIM
Rabbim bana rahmetli Bekir Fevzi Yıldırım abiyle tanışma şerefini Ağustos 2020 yılında SMA Tip 1 hastası bebeğim Ahsenin tedavisi için gittiğimiz Adana'da amcaoğlum Cemalettin Epçaçan vesilesiyle nasip etti.  Bu zamanda yaşadığı halde bu zamanın cirkefliklerinden arınmış ve tamamen Peygamber ahlakıyla iyilik ve hayır için yaşayan, hayra motor şerre fren olmayı kendine düstur edinmiş olan  böyle mübarek bir insanla tanışmış olmak, onunla bir yıl da olsa çok güzel hatıralara sahip olmak benim için dünyalara değerdir. Bu hatıralardan birkaçını anlatmak isterim.Öncelikle bizim Ahsen için yaptığı hayirlardan bahsedeyim.

Biz Adana'da Ahsenin hastalığı ile perişan bir halde iken ve Ahsen gibi yüzlerce SMA hastası bebeğin ilacı kesilmişken Rahmetli Bekir Fevzi abimle ilk önce sadece telefonda tanıştım. Ama sanki benimle yıllardır tanıdığım bir dost ve yakınım gibi bütün yakınlığı ve merhametiyle konuşuyor ve sahip çıkıyordu. SMA hastası bebeklerin ilaçlarına kavuşması için bizzat vekillerle, bürokratlarla görüştü. Kesilen ilaçların tekrar SMA hastası bebeklere verilmesi için sahibi olduğu gazetesinde haber yaptı. Benim de Adana Milletvekillerine ulaşmam için mücadele etti ve o mücadele sonuç verdi. SMA hastası bebekler tekrar ilaçlarına kavuştular. Bu arada Ahsen bebek Rahmetli Bekir Fevzi abim'in sahip çıktığı onlarca, belki yüzlerce hastadan biriydi. Hepsiyle ve aileleriyle bitmez tükenmez bir merhamet ve şefkatle ilgilenir, dertlerine çare bulmaya çalışırdı. Ben kendim Balcalı Hastanesi'nde onlarcasına şahit oldum. Her akşam Balcalı Hastanesi kampüsünde hasta yakınları için açtırmış olduğu Mustafa Aslan Misafir evinde kalan gariban ve kimsesizlere her gün akşam yemeği götürür ve dertlerini dinler, dertlerine çözüm bulmaya çalışırdı.Rahmetli Bekir Fevzi abimle Rabbim birkaç cuma namazında beraber olmayı nasip etti. Cuma namazlarının çıkışında "Haydi güzel insan cemaate tadımlık meyve dağıtalım" deyip cami önünde el arabalarıyla bekleyen portakal, mandalina, elma gibi meyve satıcılarından poşet poşet meyve alıp bütün cemaate dağıtır, cumalarını tebrik eder, kendilerinden de Ahsen bebek için dua isterdi. Meyve satıcılarından da dua isterdi yine Ahsen için.
Yolda karşılaştığı pamuklu şeker, tatlı veya simit satan gariban vatandaşın bütün pamuklu şekerlerini, tatlılarını ve simitlerini satın alır, yardım için gittiği Adana'nın yoksul mahallelerindeki çocuklara dağıtırdı. Bu arada getirdiği yardımlardan pamuklu şeker satan kişiye de verirdi.
Rahmetli Bekir Fevzi abimle yine yetim aillerine gıda yardımı için Adana'nın yoksul mahallelerinden birine gittik. Orada yetim ailelerine getirdiğimiz yardımları dağıttıktan sonra "Güzel insan, şimdi de mahalleli ile küs bir ailemiz var. Onu da ziyaret edelim." dedi. Kendisi o kadar iyi nice ve hassas bir kalbe sahipti ki yoksul mahallelerdeki garibanları incitecek en küçük bir hareketten bile uzak dururdu.
Başka bir gün yine birkaç gariban evine gıda dağıtımı  için dolaştıktan sonra "Güzel insan senin eşin, baldızın ve evdeki cocuklar Allah'ın size emanet olarak verdiği Ahsen bebeğe hizmet ediyorlar. Onları ziyaret edelim" deyip bir demet çiçekle Ahsen bebek ve eşimi ziyaret edip dualar etmişti.
Rahmetli Bekir Fevzi abinin insanların derdini dinleme ve dertlerine derman bulmaya çalışma konusunda şefkat ve merhametle örülmüş engin bir sabra sahip olduğuna her zaman şahit oluyordum. Biz normal insanların sahip olamayacağı bir sabır ve merhamet deryasıydı O GÜZEL İNSAN.
Rahmetli Bekir Fevzi abim, baba dostu yaşlıları unutmaz, zaman zaman onları da ziyaret eder, hal hatırlarını sorar, varsa ihtiyaçlarını giderirdi. Zaten ziyarete eli hiçbir zaman boş gitmezdi.
Ben Adana'da olduğum müddetçe  O GÜZEL İNSANLA hayır işlerinde beraber olabilmeyi büyük bir nimet olarak görüyordum.
Rabbim hayatını "hayra motor, şerre fren olmaya tamamen adamış olan  GÜZEL İNSAN Rahmetli Bekir Fevzi Abimin mekanını cennet eylesin. Hz. İbrahim (AS) ile komşu eylesin. Cömertlikte sahabelere örnek olan Hz. Ebubekir (R.A) ve Hz. Osman'a (R.A) dost eylesin.

 

Bu yazı 244 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum